Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzesek! Mennyi idő után...

Táppénzesek! Mennyi idő után kaptatok először pénzt a TB felől?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én közalkalmazott vagyok, a munkahelyem kifizetőhely, úgyhogy nem volt megszakítás. Csak az más, hogy a táppénzt egy hónappal később bérszámfejtik, így ha szeptemberben megyek táppénzre, akkor azt az októberi fizetésem terhére számolják el, és a november eleji kifizetés csökken.


Ennek ellenére sikerült úgy elcs.eszniük a táppénzemet, hogy két hónapnyi fizetést utalhatok nekik vissza saját költségen, mert a számítógépes rendszerük visszamenőleg nem képes kezelni a bérszámfejtési hibákat. :-(((


27h km

2010. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az igen!

Én nov. 30-tól voltam sima táppénzen dec.31-ig. Jan. 1-től pedig passzív táppénzen vagyok.

Eddig megkaptam 14 napot amit még a cég utalt és a TB felől még egy fillért sem.

Nem mondom, hogy nem hiányzik az összeg.........:(

2010. jan. 20. 10:13
 3/17 anonim ***** válasza:

rossz hírem lesz :(

szeptember 1-től voltam táppénzen, az első 14 v. 15 napot a munkáltató rendesen kifizette (nem állami, hanem magáncég) tehát az oepnek szeptember közepétől "fizetett" táppénzt, viszont az oep leghamarabb november 19-én utalt, több mint két hónappal később, utána viszont 2 hetente, ahogy a tp. papírok mentek :)


sajnos ez a későbbiekben is így lesz, barátnőm november közepén a szülés után azonnal beadta a szükséges papírokat, és most 2 napja kapta meg az első csp-t és gyed-et (ez is kb. 2 hónap volt), az egyszeri anyaságit azt decemberben (kb. 1 hónap)

2010. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4,5 hónapot vártam mire megküldték. Poénkodtam,hogy hamarabb lesz meg a gyerek. Igazam lett.
2010. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva!:)
2010. jan. 20. 10:39
 6/17 anonim ***** válasza:
Közalkalmazott vagyok eddig minden rendben ment pontosan kaptam a pénzemet ami majdnem annyi mint a fizum,hamarosan a szülési szabadság pénzét kapom remélem azt is időben.
2010. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én dec.4 óta vagyok táppénzen, de még nem kaptam meg a decemberi pénzt. Csak a 15 napra, amit még a munkáltató fizetett. Várok :-( Lehet a TGYÁS hamarabb ide fog érni mint a tp.
2010. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De egyébként nevetséges:)Hihetetlen, mit tudnak ennyit ülni rajta?!
2010. jan. 20. 11:27
 9/17 anonim ***** válasza:

Én a terhesség elejétől táppénzen vagyok. A cég ahol állományban vagyok, TB kifizetőhely VOLT. Október 28-tól vagyok táppénzen, a cég szépen fizette minden hónapban, 10-én. Sajnos a cég januártól már nem TB kifizetőhely, mert lecsökkent a létszám 50 fő alá. Úgyhogy a januári táppénzes papíromat szintén a céghez kell bevinnem, ők továbbítják a TB felé ( 3 napon belül kötelesek ), és a TB-nek a táppénzes papír beérkezése után max 30 napon belül utalnia KELL. Ez törvényi előírás.


Boldog babavárást,

19 hetes kismama

2010. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekem már letelt a 30 nap. December 15 ig fizetett a cég, azután tovább küldte már sorban a papírjaimat kéthetente. Ma már 20.-a van, úgyhogy ha úgy számoljuk már 35 nap telt el. És semmi hír.........
2010. jan. 20. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!