Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 évesen 2 gyerkőc édesanyjak...

35 évesen 2 gyerkőc édesanyjaként (6éves,5 hós) spirálról vélemény? Melyik a legjobb? Mennyire biztonságos? Gyógyszert nem szedhetek és több gyereket már nem szeretnék?

Figyelt kérdés
2014. szept. 20. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Nekem a spirál már egy kicsit aggályos, tudom nem abortusz meg minden de nekem már egy kicsit határ.

Köttessétek el magatokat mindketten akkor aztán tuti nem lesz több gyerek.

2014. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvosod a hüvelygyűrűről.

Nekem nem javasolta a spirált a doktornőm, inkább ezt ajánlotta helyette, és bevált.

Nuvaring.

2014. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mirena méhen belüli fogamzásgátló eszközt ajánlom. Nem spirál, szinte 100%-os a hatékonysága.
2014. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is két hónapos a második csemetém, a nőgyógyászom a Mirena spirált javasolta. Az is spirál, csak hormontartalmú, és tényleg nagyon jókat olvastam eddig róla.
2014. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én spirál mellett lettem terhes a harmadik gyerekkel
2014. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Spirál mellett is lehet teherbe esni. Az elkotes kicsivel nagyobb biztonságot ad, de ott is előfordulhat terhesseg.
2014. szept. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, olvass utána a hormontartalmú spirálnak, az nem olyan, mint a hagyományos spirál, sokkal biztonságosabb. Ha jól van felhelyezve, nem lehet teherbeesni mellette:

[link]

2014. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne mar teherbe esni mellette, utolso. Ne tájékoztasd mar félre. Legalább a sajat magad altal linkelt oldalt olvasd mar el. Nincs 100%biztonsagu fogamzasgatlo eszköz.
2014. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy nincs, de nem is csúszik be naponta 100megfelelő védekezés mellett mint itt írják. Sok hülye alapból védekezni és egyszerűbb mást hibáztatni.Meg a jönni akart hát jöjjön szöveg helyett milyen lenne,hogy egy hasmenés vagy lyukas gumi eredménye a gyerekem.
2014. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kötekedő. A Te hozzászólásoddal viszont sokkal előrébb lett az anyuka :). Én legalább javasoltam valamit, aztán majd eldönti, hogy szimpatikus-e neki. Ott van a link, elolvashatja Ő is, illetve utánanézhet máshol is, pl. [link]

Egy csomó pozitív tulajdonságot írnak neki, hatékonyabb a sima spirálnál a hormontartalma miatt, vagy jobb a fogamzásgátló gyógyszereknél, és kijavítom magamat, elvileg nem lehet teherbeesni mellette (tény írják, hogy méhen kívüli terhesség előfordulhat). Az egyetlen tényleg biztosan 100%-os módszer az elkötés, de azt tudtommal akkor csinálják csak meg, ha van legalább 3 gyermek, vagy a 40. életévét betöltötte az anyuka. Ez a kérdező hölgy esetében nem áll fenn, tehát szerintem a hormontartalmú spirál lehet az egyik leghatékonyabb védekezési forma. Remélem segíteni tudtam az kérdezőnek, és remélem így már neked is megfelel a hozzászólásom kedves utolsó előtti.

2014. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!