Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elsô vérvétel elôtt is...

Az elsô vérvétel elôtt is muszáj 2dl tej meg a zsemle? Én nem tudok sima zsemlét enni, a tejtôl meg a hányinger kerülget utána.

Figyelt kérdés
2014. szept. 21. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
A legelsőnél nekem nem kellett.Most lesz majd a második felvonás(22 hetes vaygok),itt már elvileg kelleni fog.
2014. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ilyenről még nem hallottam! pedig 2. babát várom már :)

úgy tűnik mindenhol más a szokás...

Szegeden éhgyomorra veszik a vért, kivéve a cukorterhelés, amikor meg kell inni azt a bizonyos cukros löttyöt.

én holnap megyek a 16 hetes vérvételre, és örülnék ha ehetnék zsemlét előtte, és mellé tejet :)

2014. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem kellett.A többiek körülöttem meg a cukros lötyit kapták.
2014. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is kell enni az első vérvétel előtt, és ugyanezt. A cukorszint miatt, ez egy előszűrés, a terheléses cukor terhelés cukros vízzel a 24. héten van. Beszélj az orvosoddal, hogy mit egyél, mert fontos, hogy ugyanannyi gyors ch legyen benne nagyjából mint a zsemle plusz tej kombóban, hogyha gond van a cukroddal, akkor kiderüljön minél előbb.
2014. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A doki igaziból azt mondta nekem, hogy 7-ig reggelizzek meg... A vëdônôtôl kapott papíron (gondozási terv) van, hogy vérvételnél 2dl tej ës 1 db zsemle.
2014. szept. 21. 20:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele kis vajat, felvágottat, ettől nem nagyon változik a CH tartalom.
2014. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát erről én is most hallok először! :)

Nekem mindig éhgyomorra vették le a vért.

Most 2 hete is éhgyomorra vették le. :)

38 hkm

2014. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A cukorterhelést kérdezed?

Ott nem szabad enni, inni is csak sima ásványvizet vagy csapvizet lehet, még kávét sem.

A cukorterhelésnél az a lényeg, hogy az éhgyomri értékhez tudják hasonlítani a terhelt értéket. Ráadásul, a legtöbb helyen már elavult a zsemle+tej, csak a cukoroldatos terhelést fogadják el, az a hivatalos.

Ha az első vérvétel előtt bármit eszel, már nem lesz jó az érték és megbízhatatlan az eredmény!

Mégis milyen elavult gondozási tervet kaptál te a védőnőtől?!

2014. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
9 Hetes terhes vagyok, holnap lesz az elsô vérvételem. Aztán nézegettem a papírjaimat és láttam rajta, hogy ezt kell enni... de én nem bírom ... Ígyis minden bajom van folyton.
2014. szept. 21. 21:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Én külföldön jártam terhesgondozásra, és a vizeletnél volt csak fontos, hogy reggeli előtti legyen (fehérje miatt), a vérvételnél senkit nem érdekelt.
2014. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!