Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni a terhességi...

Mit lehet tenni a terhességi hányinger ellen?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtem a 7. hetet, de több, mint egy hete folyamatosan hányingerem van egész nap. Nem bármikor jelentkezik a nap folyamán, ahogy írni szokták, hanem folyamatosan, tényleg :( hányni egyetlen egyszer hánytam, akkor legalább egy ideig jobb volt utána. Max. esténként szokott lenni egy óra kb., amikor jobban vagyok. Sokszor eszem, keveset, sok nem is férne belém a hányinger miatt, próbáltam a gyömbéres kekszet is, semmit sem használ, és mindenféle kaját. Ja, amikor egyszer hánytam, az pont keksz evés (Jó reggelt) végén következett be. Elevitet szedek heti 3-sor, állítólag az csökkenti, mi lenne anélkül? Nektek van valami bevált módszeretek, mert már úgy érzem, nem bírom, és állítólag még hátravan a "java" a 8. és 9. héten :(

2014. szept. 14. 02:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
megittam egy dl colat es jobban voltam. :)
2014. szept. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Folsavat minden nap szedj, ne csak 3-szor. A baba miatt, nem miattad. Pont most záródik az az idegcső... Igen, talán cola, cocculine, gyömbér. De azért alapvetően az idő fog csak segíteni. :(
2014. szept. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem anno a B6 vitamin bevált.
2014. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mindent kipróbáltam, de semmi sem segített. 35 napig őrült rosszul voltam, a 36. napon egy pillanat alatt elmúlt. Sajnos ez az "át kell vészelni" kategória.
2014. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Várni,várni,várni türelmesen,amíg elmúlik.Nekem legalábbis semmi nem segített.A 6. héten kezdődött,hányással fűszerezve,szenvedés volt minden nap,úgy éreztem,soha nem érek a 14. héthez.De láss csodát,már 18 hetes vagyok és végre teljesen elmúlt ez a szenvedés.

Kitartást kívánok!

2014. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak..tudom milyen és nem segít semmi:((tényleg nem!!azert probalkozz ezekkel a homeos bogyokkal esetleg nekem semmi nem segitett..enni sem tudtam inni se es nekem is egesz napos volt a hanyinger en hanytam is de napi 3epehanyastol nem nagyon lett jobb:// nekem meg a viz is kijott,ures kiflit ettem meg meg piritost kivantam volna de sajnos nem tudtam felallni csinalni..:) hetekig fekudtem es szenvedtem..sírtam is sokszor..ha nem lett volna segítségem tuti a korhazba kötök ki!!5hettől a 13ig tartott keményen..aztan elmult es maradt a sav és reggeli egyszeri hanyas..de az megvan felekles utan par korty viz es kijön :))most a 27 hetedik heten vagyok ujra hanyok de nem olyan durvan ket naponta sok a savam es a babam nyomja a gyomrom...:))meg ez is jobb mint az elején:)szal.ezt most kikell birnod es utana sokkal de sokkal jobb lesz:))kitartás!!:)
2014. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt. Kitartás, mást nem tudok mondani, gondolj arra, hogy rosszabb is lehetne. Van aki kórházba kerül a sok hányás miatt. Pihenj sokat. Ha az vigasztal nekem a 10. hétre elmúlt. És addig kb. 7-szer hánytam. Most vagyok a 12. héten. Elmúlt minden tünetem.

Azért azt kijelenteni, hogy végigment az első trimeszter és 2 hétig voltam rosszul meg 1 hétig hánytam. Semmi ahhoz képest, hogy mások min mennek keresztül, sokszor 4 hónapig vagy végig. Szóval gondolj erre, hogy lehet most nagyon rosszul érzed magad, de hátha neked is hamar el fog múlni és jobban jössz ki a dologból, mint az átlag. Mellesleg most még jó ha vannak tüneteid, mert azt jelenti, hogy dolgozik a szervezeted az anyaságon. Ezt a doki mondta nekem :)

2014. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

10 hetes vagyok és még mindig minden kijön belőlem. Férjem megelégelte,hozott gyógyszertárból egy Cocculine nevű homeós gyógyszert tegnap,kezd beválni.

Egy próbát megér!

2014. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a biztatást és tanácsokat! Hát nagyon durva sokatoknak! Az ember valahogy nem így képzelte... Azt nem részleteztem eddig, de folsavat szedek természetesen, már előtte is, sőt, most 2 hétig dupla mennyiséget kell szednem, mert a pajzsmirigyemmel is gond van (kezelve vagyok).
2014. szept. 14. 17:45
 10/17 A kérdező kommentje:
Érdekes, a nőgyógyász is mondta a colát, de eddig még csak 2-szer próbáltam kb. 1,5-1,5 decit, mert nem tudom, mennyit ihatok, h ne ártson. Első alkalommal jobb lett kicsit, 2. alkalommal viszont nem. A dokit ugyanis már végigkérdeztem kaja kérdésekről is, és a colát is kérdeztem, h nagy néha lehet-e inni keveset, valami olyat mondott, h nem kéne (biztos azt hitte, gyakran akarok, de kb csak havi egy pohárra gondoltam), aztán meg ő maga is mondta, h a jéghideg cola jó viszont hányingerre, úgyhogy akkor nem értettem, h akkor most mi van, lehet-e, de akkor csak isznak mások (is), ha ezt tudják.
2014. szept. 14. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!