Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dokim most a 18. hetes...

A dokim most a 18. hetes genetikán talált egy 6mm-es cisztát az agyán! Valakinek hasonló? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
Nyíregyházi vagyok így átküldött debrecenbe genetikára,de azt se tudom hova,holnap kapom meg a beutalót rá.
2014. szept. 22. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia,egy ismerősömnél volt ilyen plusz vesetágulat,őt elküldték magzatviz vizsgálatra de csak azért mert mindkét dolog jelen volt. A vizsgálat a 18.heti után 1hétre történt és a ciszta addigra eltűnt,nagyon sok magzatnál van ilyen csak észre sem veszik mert az egyik uh-n még nincs a következőn meg már nincs.Ne aggódj minden rendben lesz,persze jó ha kontroll alatt tartják.
2014. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én debreceni Klinikán szültem mi oda tartozunk, végig a genetikára és az ambulanciára . HA érdekel leírom merre hogy és hogyan megy.Igaz mi nem emiatt, hanem nem javallot gyógyszer miatt jártunk genetikára de ismerem jól. Írj privátban nyugodtan ha van kérdésed.
2014. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Nekem is ez volt. A 18. Héten 6mm es ciszta a jobb oldalon. Nekem még jött hozzá kisfokú kétoldali vesemedence tágulat és bővebb magzatvíz. Engem Pestre utalt az orvos. Amikorra időpontot kaptam oda már 21 hetes voltam. Ott ultrahangot csinált az orvos. A ciszta "összement"4, 3mm re, a vesemedence ttágulatra azt mondta nem nevezné annak annyira kicsi (2, 3 és 2, 5mm), a magzatvizem is átlagos mennyiségű volt. Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült a mondókám :) az a lényeg hogy engem nem küldött el magzatvizvizsgálatra mert egyrészt szerinte nem lett volna indokolt másrészt nem lett volna kész a 24. Hétig az eredmény. Most 33 hetes kismami vagyok. Novemberre várom a kicsi lányunkat. Kívánom a legjobbakat.
2014. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasonlo cipoben jarok, nekem 16+6 hetesen fedeztek fel egy 3mm-es cisztat, ami a 18 hetes genetikai ultrahangra 5 mm-re nott, es talaltak megegy 3,5 mm-eset. Egyeb gondot nem talaltak, igy nem kuldtek genetikara, vagy magzatviz vizsgalatra. 24. hetre visszahivtak kontroll ultrahangra emiatt. Nagyon kedvesen megnyugtattak, mert en is ketsegbe estem. Nogyogyaszom is megnyugtatott, azt mondta, legkesobb a 30. hetig felszivodnak es artalmatlanok. Most izgatottan varom a 24. heti kontrollt, de nem rettegek a cisztak miatt. Nyugodj meg, minden rendben lesz, a stresszel csak artasz magatoknak!
2014. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elmentem debrecenbe genetikára,még csináltak egy uh-ot amin láttak intenzív bélárnyékot (amin meglepődtem mert a dokim is genetikus és nem látta) így az egyetemi docens hölgy magzatvíz vizsgálatot javasolt,hiába jó lett a kombinált teszt eredményem.De a hölgy is mondta hogy a legtöbb esetben felszívódik,így nem is igazán foglalkozott vele hanem ez a kettő egyszerre (a bélárnyék és a ciszta). 3 hét múlva kell vissza menni az eredményért.
2014. szept. 23. 14:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma voltunk az eredményért és minden rendben van :) a ciszta is felszívódott és bélárnyékot sem látott :) minden jót nektek :)
2014. okt. 16. 17:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülök hogy minden rendben.

Velem beszéltél privátban. :) Jó babavárást.

2014. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!