Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig "normális" a terhességi...

Meddig "normális" a terhességi rosszullét? Mikor kerülnek kórházba vele?

Figyelt kérdés
8 hkm vagyok, a 2. babámmal és nagyon rosszul vagyok. Már 3 kg-ot fogytam, egész nap émelygek, nem birok enni csak kekszféléket, nagyon gyenge vagyok, hányok is 1-2/nap.

#hányás #hányinger #Terhességu rosszullét
2014. szept. 23. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Második terhességemmel én is nagyon rosszul voltam, csak a paradicsomlevest bírtam megenni, volt hogy éjjel is felkeltem hányni. Az nem nagy baj, ha nem tudsz enni, elvileg az első három hónapra van tartaléka a szervezetnek. De nagyon vigyázz, hogy nehogy kiszáradj!
2014. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én naponta 5-7 alkalommal is hánytam a 7-14. hétig kb, de nem kerültem kórházba szerencsére. :) Enni én sem tudtam, mindentől undorodtam.

Hiába kaptam gyógyszert, meg tippeket, hogy mit egyek-igyak, semmi nem használt. Viszont a folyadékpótlásra figyeltem nagyon, szerintem te is próbálj meg sokat inni.

Egyébként még a mai napig is hányok minden reggel.

18+2 hetes kismama

2014. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 6 héttől 12 hétig hánytam minden nap. A rosszul két utána is maradt, de nem folyamatosan. Első trimeszterben én is fogytam, csak 1-2 szelet vajas kiflit tudtam enni. Vizet sokat probaltam inni. Mondta a dokim, ha a víz sem megy, akkor be kell fekudnom infúzióra. Ásványi anyagokat próbáld még pótolni. Pezsgőtablettát javasolt a dokim. Beszélj az orvosoddal, sztem a napi 2 hányás az sok, ha rendszeres. Kitartás. Tudom rossz, engem a sírás is kerülgetett.
2014. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mind a három babámmal végighánytam a 9 hónapot :(

Akármit ettem,minden kijött, hanem azonnal akkor fél óra múlva tuti, addig meg maradt az őrült hányinger....

Egyszer sem kerültem kórházba.

2014. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én akkor kerültem kórházba, amikor napi 2-3dl folyadék maradt csak bennem, és ehhez volt 40 fok. Igyál, az a lényeg!
2014. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A napi egy-két hányás még nem olyan vészes, bár roppant kellemetlen. Napi 4-5 esetén kell elkezdeni gondolkodni az infúzión/kórházon. Ahogy mások is írták: a probléma ott kezdődik, amikor a folyadék sem marad benned. Én a 16. hétig hánytam, elég sokat, fogytam is rendesen, ennek ellenére a 18. heti ultrahangon a baba két héttel "kövérebb" volt a koránál. :)

Mielőbbi jobbulást!

2014. szept. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató szavakat! Akkor megpróbálok többet inni..
2014. szept. 24. 08:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Én naponta 2-3szor hánytam és kiszáradás közelbe voltam, 6 hetes terhesen ,be is kerültem a kórházba.Ha nem bírsz enni az nem olyan nagy gond,inkább az a baj ha nem is iszol.Ha nem kívánod az ételt,a vizet azért erőltesd le.

29.hetes kismama

2014. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!