Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nem tudok még...

Normális, hogy nem tudok még örülni a babának?

Figyelt kérdés
Ne kovezzetek meg, de muszáj tanácsot, véleményt kérnem, mert eléggé el vagyok keseredve. 16 honapos a kislányom, 8 hetes várandós vagyok. Tervezett baba volt a második, de nem gondoltuk, hogy ilyen hamar osszejon, mivel a kislányom rá 1 évet vártunk. Nagyon rosszul vagyok egész nap, hányingerem van, borzasztóan fáradt vagyok, alig élek komolyan. A kislányomnak pont most van egy rosszabb időszaka, egész nap azt akarja h cipeljem, bújik, nem tudok 5 percre sem letenni, sokat sir, mindenért hisztizik, nem akar enni, nincs el egyedül, éjszaka is sokat fent van. És most úgy érzem, hogy besokalltam, főleg, hogy szörnyen vagyok éjjel-nappal, nem tudom mi lesz ha novemberben meglesz a tesó. Voltunk már ultrahangon, de még mindig nem nagyon tudok neki örülni, mert csak az jut eszembe hogy mi lesz, hogy lesz, még fogom e tudni oldani két gyerekkel stb. Normális ez, hogy így érzek? Ugye el fog ez múlni és tudok majd felhőtlenül örülni a várandósságomnak?! Személyes tapasztalatoknak is nagyon örülnék!

2014. ápr. 1. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

17 hónapos volt a lányom mikor megszületett a tesó...

Mi is úgy voltunk mint Ti, lánykám lombikprogrammal fogant, szerettünk volna kis korkülönbséggel testó, de nem is gondoltuk volna, hogy természetes úton, na meg ilyen hamar összejön...

Eleinte volt pánik, de én nagyon örültem mert rettegtem egy újabb lombiktól. Az első 3 hónap szörnyű volt, rosszullétek, nagy tél is volt, nagy hó, még a lakást sem tudtam elhagyni, bent ültem egy pár hónapos babával egész nap. De aztán felpörögtek az események, 18 hetesen tudtuk meg,hogy kisfiúnk lesz, kitavaszodott, elmúltak a rosszullétek és én voltam már a világ legboldogabb embere:)

És most is az vagyok:) Most 3 a nagy, másfél a kicsi. Voltak nehéz időszakok, segítségem nem volt,még szülés után sem, szóval nem mondom, hogy könnyű volt, de nagyon megérte és ha újból kellene csinálni sem tennék másként.


Nyugi, az első 3 hónap nehéz a fáradékonyság és rosszullétek után, de aztán könnyebb lesz sokkal, visszatér az energiád. Nincs segítséged? Nagymamák?

2014. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 luxor válasza:

Én már régóta vágytam babára, aztán Kiderült, hogy várandós vagyok. Azóta többször volt olyan időszak, amikor nagyon örültem neki, de olyan is, hogy nem. Vegyszerekkel dolgoztam, ahogy Kiderült a terhesség abba kellett hagynom a munkát, itthon vagyok egész nap, még egy kósza rosszullétem sem volt a négy és fél hónap alatt, néha úgy érzem, hogy kezdek beleőrűlni az itthon létbe, de felhőtlenül örülni nem tudok. Emiatt lelkiismeret sem tiszta.


Nem tudom, hogy Nálad, hogy alakulnak a dolgok, de őszintén remélem, hogy idővel rendben lesz minden!

2014. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia!mintha csak en irtam volna :) annyi kulonbseggel,hogy mi 2 evet vartunk a kislanyunkra aki most 15 honapos es en pedig 14 hetes terhes vagyok :) semmi segitsegem nincs, mert a szuleink az orszag masik felen laknak...nalunk is a hiszti es a nemalvas korszaka jott el :(felek, hogy mi lesz ha megszuletik a kisteso... De azzal biztatom magam,hogy mas is megoldja es tuleli :) sajnos massal nem tudom biztatni se magam se teged :) ugyes eros nok vagyunk akik majd blejonnek a 2 gyereket nevelesbe!!!ha barmibe tudok segiteni igy virtualisan irj batran!kitartast es jo egeszseget!
2014. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor megszültem a kislányomat,a kisfiam még nem volt 22 hónapos.A terhességem alatt sokszor voltam fáradt.Alig vonszoltam magamat a parkokban.Szülésem az sokkal könyebb volt mint az első.Viszont a kisfiam amig a kórházban voltam nem állt velem szóba ,azt hitte elhagytam egy másik gyerekért.Pedig felkészítettem elmondtam,hogy baba lesz kisteso,csak az ővé őt is ugyanúgy imádom majd stb..A szivem leszakadt.Mikor haza mentünk megnyugodott.Tudott örülni a tesónak.Aztán jött a neheze,ha a férjem dolgozott nem.tudtam lemenni még a boltba se.2 babakocsit tolni nem bìrtam volna.Mondjuk jó ötlet 1 iker kocsi de az nem fér el a boltok polcai közt.

Gyakran a fiam sétált a kislány babakocsiban volt,mikor nem birta a fiam ráültettem a babakocsi elejére.Mindig azon gondolkoztam,hogy úgy nézhetek ki mint 1 román árus.

DE hogy pozitivat ia irjak.A kettő gyerekem úgy nőtt fel egymás mwllett mint 2 kis iker baba.Sosem volt féltékenység,mindig egymással tudtak játszani.A kiskorkülömbség miatt nagyjából egy dolog érdekli minkettőt.A nagyobbik ruháját ha kinövi és egyneműek úgy tudja hordani hogy még nem ment ki a divatból.

Óvodát együtt kezdték meg.Iskolába oda fog járni a lányom ahol a fiam van.Könyveket táskákat örökölheti a kicsi.

Lehet kicsit hosszú voltam igy estére,de a lényeg az ,hogy a gyerekeknek jobb igy.Sok aikert a babához és ne aggódj ha megszületik szerelmes leszel.bele.Nézz bele a kislányod szemébe és eszedbe jut milyen volt őt várni.

2014. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én emiatt nem merek belevágni a második babaprojectbe, pont amiket írtál, nem vagyok terhes de máris így gondolom, hogy hogy lehet vajon megbírkozni ezzel?

De ügyes vagy és menni fog!!!!!


Amúgy persze hogy így érzed, hiszen nem vagy jól, a lányod is olyanokat kér ami most neked nehezebb pl emelgesd, vedd fel, ráadásul pici, így hiába mondanád a pocakodat úgysem értené.

Nem vagyok ilyen helyzetbe, de azt tanácsolnám, hogy menjetek el egyet a pároddal meg a lányoddal egy jó nagyot kirándulni, vagy állatkertbe, ott kicsit kikapcsolódtok és cipelni sem kell neked, ha persze beéri apával :) is. így egy kicsit kizökkensz. Én ezt tenném, több közös félnapos, egésznapos programokat csinálnék, hogy nekem jobb legyen :))))) de a lányod is élvezni fogja biztos. Vagy ha annyira rosszul vagy, akkor apuka vigye a lányt valahova játszani, akár játszóházba, az apukáknak is szokott tetszeni, 16 hónaposan már voltunk és a fiamnak nagyon bejött, azóta is van, hogy az apjával ketten elmennek én meg nyugiba megfőzök.

2014. ápr. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem teljesen így vagyok, mint te, de hátha segítek az én történetemmel. Van egy majdnem 3 éves kislányom. Válok az apjától, van egy új párom 4 hónapja. Előléptetés előtt álltam. Kiderült, hogy terhes vagyok. elmentem a dokihoz, aki közölte, ikreket várok. Mindezek ellenére, örülünk neki, bízunk egymásban a párommal, szereti a kislányomat is és úgy döntöttünk, megtartjuk őket. Nagyon nehéz lesz, ez biztos. Az ikrek alapból nem egyszerű esetek, főleg, ha egy 3 éves is van mellettük. Plussz a munkámat is nagyon sajnálom. De jól írták előttem, elég belenézni a lányom szemébe és tudom, mindent meg lehet oldani. :)
2014. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!