Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hónapos terhesen normális...

6 hónapos terhesen normális még a mensi szerű apró görcs?

Figyelt kérdés
Igazából több kérdésem lenne, első baba. :) Már napok óta apró mensi szerű görcseim vannak, pedig a 3. trimeszterbe léptem. normális ez? a másik kérdésem meg,hogy honnan fogom tudni, amikor itt az idő? úgy hallottam,hogy nem minden esetben folyik el a magzatvíz. Illetve, ha el is folyik, akkor azonnal be kell menni a kórházba, vagy nem kell annyira kapkodni? A jósló fájások mikor kezdődhetnek? köszönöm előre is a válaszokat :)

2014. szept. 25. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Pihenj sokat, és a következő vizsgálatnál említsd meg! Ha nem erősödik, akkor ne aggódj. Lehet, hogy a növekedéssel függ össze. Ha pihenésre sem javul, akkor kérdezz rá, az a lényeg, hogy ha megnyugtat, hogy beszélsz orvossal, akkor menj el plusz vizsgálatra.

Én is nagyon aggódtam azon, hogy honnan fogom tudni, de azonnal rá fogsz jönni :) Ha elfolyik a magzatvíz be kell menni a kórházba, de azért nem kell kapkodni, nyugodtan zuhanyozz le (ne fürödj, de nyilván nem ülnél be a kádba...) és indulj el. Ha fájásokkal indul (nekem így indult), akkor vegyél egy meleg fürdőt, vagy meleg vízzel kicsit áztasd magad a zuhany alatt. Pihenj egy picit, ha elmúlnak a fájások, akkor csak jóslófájások voltak. Ha nem múlnak, hanem erősödnek és sűrűsödnek (mérd órával a fájás kezdetétől a következő fájás kezdetéig), akkor hívd a szülésznődet, ha van. Nekem azt tanácsolta, hogy kb 7 perces fájásoknál induljak be, de én kb 5 percre lakom a kórháztól. Illetve, ha nagyobb biztonságban érzed magad már korábban, akkor indulj el (max megvizsgálnak és hazaküldenek.. na én ezt nem akartam, úgyhogy inkább vártam)Szép maradék heteket, és ne aggódj, 100%, hogy fogod tudni, amikor itt az idő! :)

2014. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) kicsit megnyugtattál vele :)
2014. szept. 25. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem minden apró jelet elkell mondani a dokidnak,de lehet a baba fekvése vagy csak egyszerűen " gyakorol" a méhed a nagy napra( méhösszehúzódás) nekem a 37dik héttől minden nap voltak jóslóim. 39. Héten már szinte egész nap feküdtem annyira fájt. Aztán rendi volt az orvoson 40+2 naposan megkértem,hogy szüljünk azt mondta nincs akadálya. Felnyúlt úgy,hogy majd beszartam. Hazaküldött. Mondta,hogy barnázni fogok és a hasam is fájni fog. Másnap reggel fél hatkor már vigyorogtam a szüléseten. Burokrepesztéssel 10.40re meglett a lányom. Ha folyik a magzatvíz azonnal menni kell !!!!
2014. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!