Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 -21 hetes kismamák; tapaszt...

20 -21 hetes kismamák; tapasztalatcsere?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vasárnap töltöm a 21. hetet; kisfiúval a pocakomban! Van kedvetek beszélgetni; élményeket- tapasztalatokat megosztani; esetleg egymástól kérdezni?

2014. szept. 25. 11:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Elég kis ficánka; hátsó fali a lepényem, így már érzem majd' 3 hete :-)

Tünetem nem igazán van; bár tüsszentésnél ha épp nem megfelelően görnyedt pózban vagyok; akkor iszonyúan belenyilall a szalagokba; és fáj is kb. egy percig. Ez eleinte ijesztő volt; már kezdek "hozzászokni".

Állományban vagyok; így rengeteget alszom; és a folyadék bevitelre is nagyon figyelek. Ésszel eszem napi 5-6* keveset, mégis 6.6 kg-mot híztam eddig :-( 165cm vagyok és 56 kg-mal indultam; kicsit aggódok hogy mi lesz még itt ilyen tempóban........ :-) Első baba, 53 éves vagyok.

2014. szept. 25. 11:39
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem 53, hanem 35, csak elnyomtam :-D
2014. szept. 25. 11:40
 3/25 anonim ***** válasza:

Szia!:)

En ma toltom a 22. hetet!!

Nekem is hatso fali a lepenyem..es szinten nagyon mozgekony a kislanyom!:)

Sajnos en a valtozasok es a terhesseg minden pillanatat erosen erzem..derekfajas majdnem mindennapos,sajnos a frontokra is erzekeny vagyok..ilyenkor meg a kezem labam is le akar szakadni!:(

En idaig nem hiztam meg..igaz volt is rajtam kis felesleg.

Most mar szepen latszik a pocakom, sokat iszom folyadekot..enni en is probalok tobbszor kevesebbet..de ez nem mindig igy sikerul!:)

Elso babam, es 24 eves vagyok!

2014. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

szia! en is hasonlo cipoben kislannyal, elso baba :) semmi tunet, egyre erosebben rugdos odabenn, en is 17 hettol erzem. szerintem ez a terhesseg legszebb idoszaka, meg nincs semmi negativ mellekhatasa, tele vagy eleterovel es eletenergiaval stb. En is kb annyit hiztam eddig, de amig ez cask sulyban realizalodik, es extra hajat nem latok magamon, addig nem aggodom. Egyebkent meg oktober vegeig eljarogatok edzoterembe, mert elotte sportoltam, utana marad a kismamatorna. Januarig tervezek dolgozni.

31 eves kismama

2014. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Szia!Ên hétfőn töltöm a 21.hetet,és nekünkis kisfiunk lesz:En 175cm vagyok és eddig 6 kg-t híztam!:)Nekem is hàtsófali a lepényem,Ìgy pár hete már ên is érzem őt:)És,igen,a miénk is nagaktív!!Különösebb rosszullét nincs,néha kicsit fulladok,de egyébként minden ok!Nekünk is első baba,27 éves leszek októberben!Boldog babav!!àràst!
2014. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most léptem a 20. hétbe,3. baba.Első kettő kisfiú és két napja tudtam meg,hogy ő kislány,földöntúli a boldogság.

Eddig 5 kilót híztam,173/64-gyel kezdtem.Sokáig rosszul voltam,esténként még most is hányok egyet néha,de majd csak elmúlik.

Mozogni már a 14. héttől érzem,most már kívülről is látszik rendesen.

32 éves vagyok,Liza.

Üdv

2014. szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én tegnap töltöttem a 23.hetet.Nekem is hátsófali lepényem van,nem tudom,hogy emiatt e,de első babához képest,nagyon korán éreztem már a magzatmozgásokat.Most már rendszeresek,és össze nem téveszthetők.Kb a 16-18.hétig hánytam,hol többet,hol kevesebbet,így az elején semmit sem híztam,pedig egyáltalán nem vagyok vékony alkat,és elég könnyen hízom.eddig +2 kg jött fel rám.A hasamat viszonylag kicsinek látom,lehet mert alapból volt,így nem tűnik fel annyira.De a baba szépen fejlődik,szóval nem aggódom.A nemét még nem tudjuk,mert hátat fordított legutóbbi uh-n,de jövő pénteken megyek 4D-s babamozira,talán majd ott kiderül.
2014. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Jajj de örülök hogy ennyien írtatok! :-)

Liza, külön köszönöm hogy aláírtad; és a többieket is kérem hogy valamilyen nevet írjanak; hogy meg tudjuk egymást különböztetni :-)

Az első mozgást egyébként 16+6 hetesen éreztem, onnantól egyre jobban és egyre sűrűbben. Már nekem is látszik kívülről; fel is vettem telefonnal :-) Olyan édes!!!!!!!!!!

Extra hajam nekem sincs; bár anyum szerint egyre szebb a bőröm -én ezt sem veszem észre. Én Ördög Nóri kismama DVD-jére szoktam tornázni; vagy sétálok egy órát naponta.

A súlyfelesleg ami rámjött egyébként még nem látszik; csak a combom és a fenekem nőtt -na és a melleim :-) Én Weledával kenem magam; szeretem, mert hamar beszívódik.

Babamozira majd mi is szeretnénk menni; de a 24-30- hét között ajánlották nekünk.

A tüsszentés senkinek sem ilyen szörnyű mint nekem???????????

Babakelengyével, babaszobával hogy álltok? Nekünk rengeteg minden megvan; már csak pelusozó, kókuszmatrac, ágynemű, légzésfigyelő és mellszívó kell, és talán pár hosszú rugi; mert minden más van megvan már szerencsére. Hihetetlen összegek..........

A szobát majd csak a 30. hét körül tervezzük festeni; de akkor már ki kell, hogy kiszellőzzön; és ha készen van, be is akarom rendezni.

Nevekkel nagyon hadi lábon állunk.......... I.

2014. szept. 25. 12:32
 9/25 anonim ***** válasza:
zsuzsa vagyok, az elso vagy masodik valaszolo. a baba: Olivia. mi meg semmit sem vettunk, de ocsem hozott Angliabol kisagyat pelenkazoval, noverem rengeteg ruhat, cipot, ami kb eleg is az elso 3-4 evre,a tobbit meg raer beszerezni. Talan majd November tajekan. Nekem most a legnagyobb problemam, hogy a macskaval mi legyen. A lakas eleg nagy, de egyteru, ugyhogy nem less kulon babaszoba. Teljesen korbecipzarozhato babaagyat akartam, hogy a cica ne tudjon belefekudni de sajnos ocsem beelozott egy nem olyanal, igy plan B, hogy majd ejszakara kiszoktatjuk a konyhaba szegenyt, marmint a macskat :)
2014. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
ja, es tusszenteni nem nagyon szoktam, de par hettel ezelott tenyleg nem volt kellemes, amikor meg szurkalt a hasam
2014. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!