Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák segítségét kérném...

Kismamák segítségét kérném terhességi tünetekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én még csak 4+1 hetes kismama vagyok es sajnos az aggódósabb fajtából... Első baba, szóval tapasztalatom sincs. Kérdezni sem tudok senkitől. Több kérdésem is lenne:

Normális, hogy jönnek mennek a tünetek? Tegnapelőtt le akart szakadni a cicim, ma meg semmi. Mondjuk az állandó pisilès az konstans. :)

A másik, hogy mindennap vannak mezesz szerű görcseim, hol alig észrevehető, hol erősebb. Főleg éjszaka erősebb, van hogy bele is nyílal a hasamba, de általában pár másodperc után elmúlik. Illetve ami ijesztőbb, az a szúrás. Tegnap egész nap szúrt a hasam, bal oldalon a petefészkemnèl, de időnként jobb oldalon is, illetve a köldökömnél. Nem múlt el, hiába pihentem. Ma már nem szúr de hirtelen mozdulatra pl. nyujtozas előjön.

Orvoshoz csak a 6. vagy 7. héten mennék, amikor mar lesz szív hang.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, mindenkinek köszönöm ha válaszol!


2014. szept. 22. 07:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez mind mind teljesen természetes, amiket írtál. Kb. csak a hányingert, hányást hagytad ki.... :-) Pihenj sokat! 38 hkm.
2014. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor a hasszúrás sem probléma? Ma reggel is szúrt, jobb oldalon a köldököm mellett...kb. fél óráig, aztán meg ugyanott csak a bal oldalon. Hol elmúlik, hol előjön. Sajnos pihenni nem tudok, mert dolgoznom kell... :(
2014. szept. 22. 08:08
 3/14 anonim ***** válasza:
normális a hasszurkálás.
2014. szept. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem akkor megnyugodni...
2014. szept. 22. 08:36
 5/14 A kérdező kommentje:
De még írhat más is, attól csak megnyugszom :)
2014. szept. 22. 09:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Töknormális. Ennyi hetesen nekem is csak ennyi tünetem volt, aztán észrevettem hogy nagyobb lett a mellem és ennyi. Jah kb. 7 hetesen hánytam egyszer, aztan több tünetem nem is volt. 10 hetes uh után megkérdezte a doki hogy miért aggódtam annyira, én meg mondtam hogy azé mert semmi tünetem nincs, mintha nem is lennék terhes... Most vagyok 14 hetes de azon kivül hogy néha fájdogál a hasam alja meg a nagyobb a mellem semmi más tünetem nincs. Azt mondják mások hogy örüljek hogy ennyivel megúszom. A szúrkálás normális, nekem is szokott lenni.
2014. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis tunetek,de sajnos ilyenkor meg barm lehet!Nagyon fiatal terhesseg meg...sot most meg csak a beagyazodas folyamata tart,hogy jol megtapadjon a baba!Ugyanezek a tuneteim voltak es a 6.het elott egy pici ver aztan minden ment rendbe
2014. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen minden normalis..ennyi idős terhesen én meg nem is tudtam,h az vagyok:)) aztan ket nap mulva tudtam meg es akkor se volt semmi tünetem meg neha lent a hasamban szúrkált is..azt hittem majd megjön..az 5. heten kezdődött minden egy hajnali hanyassal,aztan eltartott a 13. Hétig hát az szörnyű volt..ezt ha szerencsés vagy megúszod!:)én még mindig hányok reggelente:))a cicim csak a 8.héttől feszült úgy igazán és akkor kezdett el nőni de ez is olyan,h van akinek késöbb!!teljesen rendben vagy 6 hetesen már lesz szívhang!gratulálok:))28hkm
2014. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindnekinek, megnyugtattatok! :)
2014. szept. 22. 10:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a parázosabb fajtábol vagyok :D Nyugi nekem ugyanezek voltak. Jönnek-mennek a tünetek, egyik nap van, másik nap nincs és amikor nincs beparázok hogy mi van már. Illetve amikor esedékes menyesz lett volna 5 napig folyamatosan nagyon görcsölt a hasam, olyan mintha komolyan meg akart volna jönni és akkor már tudtam a tesztből hogy babát várok. Esedékes menzesz utáni harmadik nap hirtelen elmúlt. Addig hiába feküdtem egész nap meg szedtem a magnéziumot nem múlt el.. Csak a szervezet még most kapcsol át a terhes üzemmódba és hogy ja, nem fog megjönni :) Most 6 hetes vagyok már nincs görcs viszont rosszullét se mindig. van hogy egyáltalán nem érzem hogy terhes vagyok.. Na kitartast es nyugi :)
2014. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!