Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34. hetet töltöm ma és 16...

34. hetet töltöm ma és 16 kilo jött fel, az nagyon sok? Mennyire számíthatok még?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Igen, sok. Nem tudni, mennyi jön még fel, hiszen nem a terhességed miatt hízol, az nem indokol 10 kilónál többet összesen a 40 hét alatt (jóindulattal 10, a tényleges gyerek+ egyebek nem több 6-7 kilónál szerintem). Ha nem vizesedsz, akkor a többi szimpla hízás, tehát azt te tudod csak, hogy mennyi lesz még...
2010. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az azert durva kijelentes, hogy a terhesseg nem indokol tiz kilonal tobb hizast, ugyanis az elso babam megszuletesekor 1 nap alatt 11 kg-ot veszitettem ugy, hogy egyaltalan nem vizesedtem, sem az ujjam, sem a bokam, sem az arcom nem volt puffadt. A babam kozel negy kilo lett. Es ebben meg nem volt benne a cicinovekedesem (merthogy nott) es gondolom a mehem sulya sem lett hirtelen a terhesseg elotti, az sem egy nap alatt huzodott vissza.

Szoval nalam alapbol tobb volt fent a terhesseg miatt, mint 11 kg.

Mondjuk a 16 a 34. hetig nem eppen keves, mondhatjuk ugyis, hogy nekem sok lenne. En magas vagyok es igen vekony, most a masodik babammal a 36. heten jarok 11 kg-nal. Es ebben mar van zsir, latom, erzem, hogy puhanyabb lettem, de ez nem is baj, mert ez a terhesseggel jar szinten, bizonyos foku zsirnak elvileg rakodnia kell le, ha elotte keves volt. Ha valaki mar alapban "parnasabb", akkor neki mar nem kell raktarokat gyujtenie, ezert hizhatnak a nagyobb sullyal inditok kevesebbet (az ajanlasok szerint).

Vmelyik nap mar ajanlottam az anyuci.hu oldalt, regisztracio utan talalsz egy kalkulaciot, a magzat sulya a neve, asszem.

Nekem peldaul ezt adja ki (179 cm-hez, 63 kg-hoz lebontja, hogy mennyi sulynovekedes indokolt es ez mibol all):

Anya:


* Méh: 1,28 kg

* Mellek: 531 g

* Vér: 1,65 kg

* Víz: 2,22 kg

* Zsír: 4,42 kg


Magzat:


* Magzat: 3,4 kg

* Méhlepény: 857 g

* Magzatvíz: 1,05 kg


Összesen: 15,41 kg

2010. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is 34 hetes vagyok.32 hetesen jártam 20 kg +-nál. mondjuk én 53 voltam elotte, szoval a tied annyira nem vészes.De figyelj arra mit eszel, kevés szénhidrát, kenyér, tészta, burgonya, édességek, rostosok.

Helyette gyümi, zöldség, tejtermék, rizs, sovány husok(csirke,pulyka, hal)

teljes kiorlésu kenyér, cukormentes rostoslevek.ha ráámjon a nasizhatnék ink eszek 2 narancsot.

Eddig nem figyeltem rá sajnos, nyomtammindent magamba, csokipudingos fánk, sult szalcsi, székelyképoszta, krumplistészta, sok kenyér, meg is látszik..Nem vagyok dagadt most van normál súlyom, mert 73 kg hoz vagyok 176 cm, de az elozo onmagamhoz nagyon sok.Főleg, hogy szanaszét repedt a bőr a combomon meg a fenekemen.

Elvileg fél kilora számithatsz hetente igy avége felé, szoval ha nem hizol semmit akkor is 3 kg még.Nem vizesedsz?Én nem, de viszont tuti, hogy sok rajtam ami viz miatt van súly, nem feltétlen zsír.Az is sokat számít!

A dokim nem panaszkodott rá, azt mondta jól vagyok igy, csak a védőnőm karikázgat.Azért figyelj rá mit eszel, mert nehezebb lehet a szülésed is, ha sokat hizol.Nem vagy már türelmetlen igy a vége fele?



34+4 hetes km

2010. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En eddig 20 kilo plusznal jarok, teljesen alkatfuggo, ne parazz, majd szoptatassal lemegy. Boldog babavarast! :)


5 hetes km

2010. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, 35 hetes km, nem 5, elnezest :))
2010. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a 34. hétig 18 kilót szedtem fel. Tele vagyok vízzel már a félidő óta (térdem, bokám, lábam, ujjaim...). Azóta egy kiló sem jött fel. Nálam nem igaz, hogy az utolsó hetekben jönnek fel a kilók. A védőnő pont tegnap dicsért meg, hogy ennyi ödémával csak ennyit híztam. 40 hetes kismami
2010. jan. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj azért ez nem katasztrófa, én is 34 hetes vagyok és pont ennyit híztam, de nem érzem rosszul magam. 180cm vagyok és nem nagyon látszik, hogy "túlsúlyos" lennék. Az orvos és a védőnő azt mondta nem gáz. Picit vizesedek is úgyhogy az is tesz rá. Pedig én vigyázok, és nem nassolok, 5 óra után nem eszem. A legnagyobb bánatom, hogy nem tudok gyümölcsöt enni mert mindentől sok a savam. Szerintem már olyan sok nem mehet fel nem hinném, hogy ez az utolsó 1- 1,5 hónap ránk rak 10 kilót! Én még számítok 3-4 kilóra maximum. Eleinte nagyon zavart, hogy jönnek fel a kilók mert én tényleg vigyáztam és nálam nem volt az, hogy ezt meg azt kérek mert terhes vagyok és kívánom, de már nem érdekel most csak arra tudok gondolni mikor lesz velem a babám!
2010. jan. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez mindig attól függ,hogy milyen a testtömegindexed!Ha előtte vékony voltál,akkor egyáltalán nem sok.Egy vékony nőnek 12 és 18 kg között normális a súlygyarapodás!
2010. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!