Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap töltöm a 41. hetet és...

Holnap töltöm a 41. hetet és be kell feküdnöm, szerdán pedig elkezdik a méhszájérlelést, mire számíthatok a továbbiakban? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerdán megkezdi a méhszájérlelést és reménykedünk, hogy attól megindul a babuci. A kis feje még nincs beilleszkedve és fájásaim sincsenek ... Semmi jele annak, hogy jönni szeretne! Mire számíthatok a továbbiakban?
2011. aug. 29. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy zajlott, hogy befektettek szerdai nap. Csütörtök reggel nagy labort csináltak (vizelet+vérvétel). Úgy volt, hogy csütörtökön megcsinálja az orvosom a császárt, nem vár tovább. De aznap reggel a vizsgálatok után azt mondta, hogy várunk még, hátha beindul.

Nem igazán örültem neki, mivel rettentően rosszul éreztem magam. Be is igazolódott, a labor eredmények nem lettek fényesek. Ezután elballagtam a kórházban a szobájához, ahol megkérdeztem, hogy ezekkel az eredményekkel meddig várunk még?! Azt mondta, hogy pénteken mindenképpen lépünk.

Úgy is lett ... sürgősségi császár. Az ultrahangból már toltak a műtőbe. Minden ami kockázatos tényező, az nálam már "kibukott".

Hál' istennek egészséges kislányunk született és nem volt semmi komplikáció.


De, abban a pillanatban, mikor megtudtam, hogy baj van és nem is kicsi ... ölni tudtam volna.


Könnyű szülést és reméljük, hogy beindul a babód :]]

2011. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem hasonlóképpen volt, csak én nem tudtam, hogy nem illeszkedik rendesen a kicsi feje. Rossz élményem van ezzel kapcsolatban. De akivel voltam, neki hatott a tabletta és szépen megszűlte a kisfiát.
2011. aug. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi h ha kéred leírom a sztorimat csak nem akartam ijesztgetni. Csak az érlelés meg a nem illeszkedik a kicsi feje nekem rosszul hangzanak együtt.
2011. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nálam egyelőre szó sincs császárról és az eredményeim nagyon jók! Csak félek, hogy még a méhszájérlelést követően sem fog beindulni a szülés és végül tényleg császározni kell majd ... :(
2011. aug. 29. 12:01
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy szeretném -e tudni nem szeretnék félni az indítást követően ... Persze nem minden eset ugyanolyan de sosem lehet tudni én pedig amúgy is nagyon parás vagyok!
2011. aug. 29. 12:03
 6/13 A kérdező kommentje:
De az orvosom elég megbízható és már nagyon régóta benne van a szakmában, már én is Nála születtem és tudja, hogy nem illeszkedik rendesen a feje, ha kockázatos lenne csak nem piszkálná meg ... Remélem! :(
2011. aug. 29. 12:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Igazából bármi lehetséges, egyik napról a másikra beilleszkedhet a babád és neki is indulhat a szülés magától.


Sokaknak bejön a méhszájérlelés, az oxitocin, a szülésindítás stb., de sok esetben ilyenkor császár lesz a vége. Bocsi, én sem ijesztgetni akarlak, de sajnos nekem is császár lett, mert lányom nem akart kibújni, a dokim elindította a szülést, de szerintem még nem volt kész rá a babám, a testem...és így nem is sikerült megszülöm.


Kívánom nálad jól süljön el!

Addig pedig próbálj meg sétálni sokat, és kapd el a párod egy menetre, hátha nálad ez beválik és megindul a szülés. Garancia nincs, de jobb mint a mesterséges szülésindítás.

2011. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is az az orvosom volt akinél születtem :) de az illeszkedést ő jónak mondta.. Egyetértek veled amúgy, én se akarnék ijesztőt hallani, én is parás vagyok :) De egyébként jól vagyunk mindketten és csudaszép egészséges kislányom van. Csak az emlék nem túl fényes :)
2011. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hüvelytabit kell szednem még de még ha azt fel is függeszteném, ma az amnió után vérezni kezdtem és még most is van barna folyásom (mondta a dokim h normális) és így nem igazán gusztusos a dolog. Félek ettől az indításos dologtól ... Annyira azt érzem, hogy nálam sem fog hatni a méhszájérlelés ... 2111-es a méhszájam, totál semmi fájásom nincs, a hasam már meglehetősen lent van de még olyan jól elvan bent. De hát örökre nem maradhat odabent, szval tanácstalan vagyok!
2011. aug. 29. 12:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Én baromira úgy éreztem, hogy helytelen dolog ez a sürgetés, de nem lehet mit tenni, ez a szokás, hogy megindítják 1 hét túlhordás esetén.. Anno két héttel később születtem, lehet a lányom is jött volna magától pár nap múlva.
2011. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!