Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Maraton futás (maxra, nem...

Vercsing kérdése:

Maraton futás (maxra, nem kocogva. ) árthat egy még nagyon korai - de tegyük fel, egészséges - terhességnek?

Figyelt kérdés

Kiegészíteném a következőkkel: futás a hobbim, heti 5x1h-t futok. Első gyermekemmel 32.hétig kocogtam - minden rendben lett nála (de maratont nem futottam vele, egy 10km-es versenyem volt a 10.héten, de azt csak lendületesen futottam).

Most úgy pozitív a tesztem, hogy ovu környékén is versenyeztem, és most beágyazódás környékén is volt egy erős versenyem (azért mentem el rá, mert csak 1 napot késett akkor még, és negatív volt a teszt.) - igaz rövidebb távon (de pulzus az egekben).

Van egy beígért maraton (1.5 hét múlva), amit - ha nem veszélyezteti a terhességet - lefutnék, mert csapat is lenne. (Vagy ha nem, akkor vmi okot ki kell találnom, hogy miért nem, mert a terhességet még bőven korai lenne megmondani..)

Van esetleg valakinek ilyesmiről szakvéleménye, tapasztalata?

Bár valószínűleg jobb az óvatosság (de egy kérdést megér), a babát nagyon szeretnénk!



2014. szept. 30. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is sportoltam igen aktívan a terhesség előtt is, így a doki nekem azt mondta, hogy ha a baba meg akar maradni, akkor meg is fog. Persze már ne erőltessem meg magam, és amikor azt érzem, hogy elfáradok, már ne csináljak olyat, hogy na még egy méter. Gyönyörű, egészséges kislányom született. De szerintem beszéld meg az orvosoddal.
2014. szept. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Maraton egy normál és edzett szervezetnek is nagyon megterhelő.Én biztos nem kockáztatnék.
2014. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a baba erős és rendesen megtapadt, akkor nem lesz baja. Sok sikert a versenyhez! :)
2014. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Szakvéleményem van: alapvetően az a fajta mozgásforma, amelyet aktívan és rendszeresen a várandósság előtt is folytattál nem okoz gondot. Ez az alapelv. A maraton, a versenysport nem tartozik ebbe a kalapba, minden esetben kontraindikált, a hosszútávú megerőltetés az ionháztartás borulása révén okozhat görcsöket, nemcsak harántcsíkolt izomzaton, de a simaizomzaton is, azaz vezethet vetéléshez. Nagyon-nagyon nem ajánlom. Persze, biztosan van, aki nem vetélt el egy maraton alatt vagy után, ugyanakkor rád nézve ez semmilyen infót nem hordoz - hiszen ha te vetélsz el, akkor abszolút mindegy, hogy volt, akinek nem okozott gondot. A 14-16. hétig ráadásul még extrán ingerlékeny a méhed, tehát én kitalálnék valamilyen kifogást, vagy egyszerűen elmondanám az igazat.
2014. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Én is futok, és futottam is a terhességem alatt.

De! Az orvosom azt mondta, hogy 10 km-nél ne fussak többet, és lehetőleg amit futok azt is aerob körülmények között tegyem! Tehát max.pulzusról meg hasonlókról inkább csak szülés után ábrándozzak.

Szerintem hagyd ki!

2014. szept. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 fGhw39-84th válasza:
59%
Nincs értelme kockáztatni.
2014. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Aki bátorítja a kérdezőt , tudja milyen lefutni egy maratont nem terhesen??? Könyörgöm 42 km-ről van szó , amit maximált időre kell teljesíteni. Határzalan az emberi butaság!! Ez nem a szokásos napi 10 km!!
2014. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Mindenkeppen megterhelő a szervezetnek a maraton, nem terhesen is. A várandósság ideje alatt nem erre van szukseg. Felelőtlen kockázat. Inkabb koncentrálj a babara a versenysportit meg folytasd a szülés utan.
2014. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Maratont még sokszor futhatsz, de erre a kisbabára csak most az egyszer tudsz vigyázni.

Maradhatsz a sportnál, kocogásnál, de ilyen megerőltető versennyel én sem kockáztatnék, ahogy többen is írták. Majd visszatérsz a versenyszerű futáshoz a baba születése után.

2014. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg a szakvéleményt! Igen, a maraton extra terhelés, ez biztos (főleg, ha maxra futja az ember).

Azt meg tudom jól, hogy gyermek után is visszatérhetek a versenyzéshez, első gyermekem után is ezt tettem, tudom, hogy megvár. A kisbaba sokkal fontosabb. Inkább csak érdekelt, hogy van-e erről valami szakmai álláspont, tapasztalat. Az általános vélemény meg sokaknál még mindig az, hogy egyáltalán ne fusson az ember, ha állapotos, ezt tapasztalatból is mondhatom, hogy nem osztom. Persze max 1h, és bőven aerob tartományban. Sőt, én annak is az alsó tartományában szoktam ilyenkor futogatni, de ez meg nagyon kell nekem! :)

2014. szept. 30. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!