Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár nap múlva töltöm a 23....

Pár nap múlva töltöm a 23. hetet és csak ekkora a hasam. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Dokinál a 19. héten voltam, minden rendben volt, a baba jó méretű. 3 nap múlva megyek hozzá ismét... Szerintetek is nagyon kicsi vagy csak én képzelem be?

[link]


2014. szept. 30. 16:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Első babánál nekem is ekkora hasam volt ilyenkor, majd hirtelen elkezdett nőni, a végére hatalmas pocakom lett. Második babánál kb 12hetesen volt akkora hasam mint elsőnél kb 20hetesen. Lehet,hogy akiket látsz már a második babájukat árják, de mindenki más, más ütemben nő a has, attól is sokminen függ kinek milyen erős a hasizma.
2014. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nyugi, mindenkinek más, lesz az még nagyobb is.

Nekem a barátnőm most nyáron kb akkora pocakkal ment időre szülni, mint ami most van neked és minden rendben volt végig a babával is.

2014. szept. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
nem hátsó fali a méhlepényed?
2014. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nekem kb. 25 hetesen volt ekkora pedig vékony vagyok (53 kg 176 cm) és átlag méretű egészséges babám lett
2014. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%

Hátsó fali? Mert az enyém igen, és ezért csak bőven a 20. hét után kezdett látszani. 20 hetesen még simán mondhattam azt, hogy csak jól bevacsoráztam. (pedig én is azt hittem, hogy hamar látszani fog, mert vékony vagyok, 150 centis és 46 kilóval kezdtem a terhességet).

Nekem is mondogatták a 20. hétre már 10-15-20 kilót felszedett és széltében-hosszábvan szétfolyt kismamák a terhesgondozó várójában, hogy jajj, hét milyen kicsi, tán éheztetem a babát, meg biztos valami baja van. Ez sose érdekelt, mert ahelyett, hogy pánikba estem volna, megkérdeztem az orvost, aki megnyugtatott, hogy hátsó fali lepénynél később látszik, a baba pedig szépen fejlődik. Ez a lényeg.

És tudod, mit? Most 36 hetesen is csak max 7 hónaposnak tippelnek, de nem zavar, mert én még úgy járok-kelek mint a gazella, simán járom a lépcsőket, buszra szaladok, nincs egy darab terhesruhám, terhesnadrágom sem, nem fáj a hátam, nem vizesedek és az a 8 kg ami feljött rám, az is csak a pocakomra ment. Szép persze a gömbölyödő pocak, megértem ha irigykedsz kicsit a nagypocakú kismamákra, ez sokszor csak kivülről látva jó dolog. Gondolj bele, hogy azt a pocakot cipelni is kell. Amúgy még csak félidőnél tartasz. Meglódulhat még bőven a hasad, és aztán lehet, hogy olyan nagy lesz, hogy aludni se tudsz, leszakad a hátad és az utolsó hetekben csak segítséggel tudsz felkelni az ágyból. Mert ez is megtörténhet. Jahh, hogy 23 hetesen még nem gondoltál ebbe bele, az más kérdés...

2014. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elvileg elülső fali a lepényem, ezért is csodálkoztam a méretén...

De megnyugtattatok, nem zavar továbbá. Eddig diéta miatt csak fogytam a terhesség alatt, az orvosom azt mondta örüljek neki, mert később könnyebb lesz!

Köszi, hogy megírtátok a tapasztalataitokat!

2014. szept. 30. 19:37
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi, én maximálisan megértelek, és nem háborodok fel a kérdéseden, mert ugyanígy vagyok én is. Én 24 hetes leszek holnapután (elmúlok majd 24 hetes), és szinte ugyanekkora a hasam, mint Neked. Hátsófali a lepényem, és első baba. Magas is vagyok, mindenki erre fogja. Én is ugyanígy "parázok" és lesem a nagyobb hasú kismamákat :) Az eszem elhiszi, hogy az enyém is meg fog nőni, csak "nehéz elhinni". Viszont ha a vizsgálatokon minden oké, akkor tényleg nem szabad túlaggódni. Jó babavárást! :)
2014. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
szia.ne aggódj teljesen normális, nem mindenkinek egyforma a pocak mérete.nekem kb 20 hetesen volt ekkora hátsó fali lepényem van.mindenki más, bnőm 30 hetes és nem sokkal van nagyobb pocija!!!!! ő is aggódott de hát nem kell ha rendben fejlődik a pici:) még van bőven ideje, hogy megnőjön.de ha nem lesz nagy a pocak akkor sem kell megijedni.boldog babavárást:)32hkm
2014. okt. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!