Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmennétek a helyemben genetik...

Elmennétek a helyemben genetikai tanácsadásra?

Figyelt kérdés

A 16 hetes AFP eredményem 0,66 lett. Azt mondták a 20 hetes UH-n hogy benne van a normában (0,5-2,5), de mégis kicsit alacsony. Vérvételi eredményeim és Uh adatok szerint minden jó, az orvos sem talált semmi rendellenességre utaló jelet. A papíromra ráírták, hogy "alacsony afp miatt gen.tanácsadás JAVASOLT".

Na már most hiába törölték el az AFP-t, mégis nézték nekem (mert annyira okos volt az asszisztens aki kiadta a beutalót). A többi velem egy idős anyukáknak már nem is nézték!

Szerintetek elmenjek egy ilyen tanácsadásra?



2014. okt. 1. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el, hogy megnyugtassanak, hogy nincs semmi baj! Én úgy tudom, hogy pont ezért törölték el mert csak félelmet keltett a kismamákban ha nem "tökéletes" az eredmény! Nekem nem volt Afp csak Ultrahang vizsgálat! 20 hkm
2014. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eltérést mutathat az AFP, rossz mintavételezés esetén is, ha pontatlanul lett meghatározva a terhességi kor, vagy nem egyezik az utolsó vérzés alapján számított terhességi kor a valódi fogamzással (pl. rendszertelen, vagy 28 naptól eltérő ciklushossz esetén).

Ritkán előfordul olyan is, hogy az AFP eltérés okát csak későbbi terhességi korban veszik észre, ilyenkor a fejlődés lelassul és megjelennek az ultrahang számára is kóros jelek.

2014. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A genetikai tanácsadás csak egy beszélgetés egy genetikussal, ráadásul ingyen. Ha szorongsz az AFP eredmény miatt, miért ne mennél el? Egész biztos szakszerűbb válaszokat tud adni egy genetikus, mint itt a Gyakorin a sok ismeretlen.
2014. okt. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az eredmeny befolyásolná a továbbiakat? Tehat ha betegnek diagnosztizálnak a babat, elvetetned? Akkor menj. Ha megtartanák ugy is, akkor ne menj, felesleges.
2014. okt. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
genetikai terhes vizsgálatra, elmentél végül?
2021. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!