Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt néznek vércukr...

Terhesség alatt néznek vércukrot, inzulint, vagy csak magánúton nézessek ha akarok?

Figyelt kérdés

igazából nyáron voltam Magán endokrinológusnál,mivel PCOS és IR gyanús voltam.Uh-on egyértelműen látszódtak a ciszták,és még sok erre utaló tünetem volt,pl menstruáció kimaradása,ami miatt úgy igazából felkerestem a dokit,(nődoki is egybe)mivel kistesót szerettünk volna,ami féléve nem sikerült.(tudom ez nagyom kevés idő,de a tünetek nem hagytak nyugodni,ki akartam deriteni...)

Elküldött terheléses cukorra,...stb,amikre kell,és a lényeg,hogy az eredményeim ELTŰNTEK!Ezt mai napig nem tudom felfogni hogy létezik ilyen,mikor számitógépes rendszer van...mindegy,tehát fogalmam nincs most akkor PCOS vagyok e,meg IR-es,vagy van e valami gond.A doki se tudja,annyit mondott,hogy valahol meg kell lenniük....keresik....azóta sincs semmi....

És azért kérdem,hogy ezeket nézik terhesség során,vagy ezek nem "kötelező" vizsgálatok?

Tehát ha ki akarom deriteni ezeket,akkor megint menjek,keressek egy másik dokit(mert ehhez még egyszer nem megyek),és csináljam végig ezeket?Félek nehogy baj legyen,mert kb 6-7hetes terhes vagyok,hétfőn megyek a nődokimhoz,és nem szeretném ha elvetélnék olyan miatt,amit nem is tudok hogy igazából van e nekem,mivel nincs eredményem.....

Lehet baj?Van okom aggódni?Csináljam végig megint ezeket a vizsgálatokat?


2014. okt. 3. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24. hét körül van kötelező cukorterhelés, sokszor van vérvétel is.
2014. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a vedono fogja kerni hogy a 12. hetig csinaltass teljes verkepet. ez sztk alapon megy, kotelezo, a haziorvos ad majd ra beutalot. itt nezik a cukrot. aztan majd a 24. het kornyeken (ha jol emlekszem) van egy kotelezo cukorterheles is.
2014. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
elmennék egy másik endokrinológushoz, mindent nem néznek a terhesség alatt
2014. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

akkor ezekből kifog derülni ha van valami gond,ami a PCOS,IR-re utal?

2014. okt. 3. 17:58
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!Akkor lehet keresek egy másik dokit és még egyszer megcsináltatom.
2014. okt. 3. 18:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a vércukor mérésből nem feltétlen derül ki az IR, ha még nem vagy abban a stádiumban, amikor már a vércukor értékek is romlanak. Nekem teljesen normális cukorértékeknél voltak szörnyű inzulin értékeim.

Inzulin rezisztencia esetén nekem a terhesség elején egyébként diétát kellett tartanom, és a 12. hétig gyógyszert (metformint) kellett szednem a vetélés kockázatának minimalizálására.

Ha aggódsz, esetleg az IR diétát elkezdheted, abból baj nem lehet, de én is keresnék másik orvost.

2014. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
igen, nekem is rendben voltak a cukorértékek, viszont az inzulin nem. Rákérdeztem én is a terhességre, a gyógyszert akkor is kellene szedni (ahogy észrevettem nem egyezik meg a dokik véleménye, van aki a 12. hétig szedeti, más végig),pluszban a diétát is kell tartani és a mozgásra is oda kell figyelni
2014. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Igen,pont emiatt aggódom,hogy ha ez a bajom,akkor arra gyógyszer kell el ne vetéljek,meg amúgyis,de ugye fogalmam nincs milyenek lettek az eredményeim...

És ennek a terheléses cukor vizsgálatnak ha még egyszer megcsináltatom,nem kell valamennyi időnek eltelnie?Vagy bármikor lehet?

2014. okt. 3. 18:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden trimeszterben van egy teljes verkep és a 24-26.heten van egy terheléses cukorvizsgalat :) Egyébként - ezek mellett, fogaszat, ekg :)

28hkm

2014. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
erről is megoszlik a vélemény.Én olyat is hallottam már, hogy nem kell vele várni, olyat is, hogy a kettő között több hónapnak kell eltelnie. De szerintem ettől függetlenül menj el egy megbízható dokihoz, hogy mondjon erre valamit, mit kell tenned
2014. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!