Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt úgy valaki hogy terhesgon...

Volt úgy valaki hogy terhesgondozásra magán dokihoz járt de a szüléshez nem hivatta be?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok hogy a doki épp nyaralt és nem tudott bemenni.....
2014. okt. 9. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne mert így tervezem. Eleve azt olvastam a neten hogy a dokim már 5 éve se nagyon vállalt szülést, de ha igen akkor 150ezret elkért egy szülésért. Azt is olvastam hogy nem szereti a császárt, olyankor kimegy, szóval én inkább meg se kérdeztem de ő sem erőlteti. A terhesgondozásával megvagyok elégedve és nem is olyan drága, 8ezer egy alkalom és ebbe benne van hogy mindig ad 1-2 uh-s képet. Semmi bajom vele, de nem akarok százezreket költeni egy dokira aki bejön (ha bejön. tesóm fogadott orvosa nem volt elérhető úgyhogy ügyeletesnél szült) amikor már tolófájások vannak.

Szülésznőn gondolkodok mert ők vannak az emberrel elejétől a végéig, csak sajna nem ismerek senkit, szóval lehet az se lesz. Ilyenkor arra gondolok hányan megszülnek normálisan ügyeletesnél is.

2014. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, de az, akihez jártam, nem is vállal szülést. Azért jártam oda, mert az SZTK-ban le se sz@rták a fejemet, meg se vizsgált az orvos akkor se, amikor görcsökkel be mentem a kórházba, csak elolvasta a zárójelentést. Pedig a nagy vörös "V" ott virított a kiskönyvem elején.

Két gyereknél ment ez így, mert az első kettőnél fogadott orvos volt, nagyot csalódtam benne, és nem akartam fogadott orvost a szüléshez. Mert minek, ha úgyse foglalkozik veled? Ha meg gond van, akkor az is lelkiismeretesen ellát aki éppen ott van. Na emiatt váltottam orvost meg kórházat. Aztán beszéltük a dokival, hogy nem vállal, de aztán amikor közelítettünk az időponthoz, kiderült, hogy esélyem sem lenne rá, hogy ő legyen, mert nem fog dolgozni. A negyedik gyereknél is ugyanígy vittük végig, kis változtatásokkal, mert megszűnőben volt a kórház és bizonytalanság volt, de még sikerült ott szülni. És pont annál a dokinál, akihez jártam.

Szóval nem gond ez, csak előre tessék tisztázni.

2014. okt. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, a szobatarsam. Ugy dontott, hogy nem akar pluszpenzt adni, ezert az ugyeletesnel szult. A kitolasnal viszont bepanikolt, kerte hogy hivjak fel az orvosat, de nem hivtak, mert nem ert volna be ugysem. Azt mondta megbanta, hogy nem hivta azonnal az orvost, bar semmi panasza nem volt az ugyeletesre, meg volt vele elegedve, csupan nem erezte magat akkora biztonsagban, mint a sajat orvosaval.
2014. okt. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szülésznőt tényleg érdemes, ha biztosra akarsz menni, de előre senkit nem lehet tudni, hogy hogyan fog akkor viselkedni. Viszont vannak helyek, ahol csak úgy lehet szülésznőt választani, ha van fogadott orvosod. Szép mi? Járj utána :) Vagy lehet megoldás a dúla is, ha az adott kórház hajlandó rá, hogy részt vehet dúla a szülésnél, mert bizony van, ahol nem engednek be szüléssegítőt. Pedig talán a szüléssegítő (mivel nem szakmai szempontokat vesz figyelembe, hanem a te igényeidet, és nem leszel teljesen kiszolgáltatott) jó megoldás.
2014. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A szobatársad lehet, hogy a saját orvosával se érezte volna magát biztonságban. Nem csodálom. A kitolási szakasz, pláne kiterítve, felpócolt lábakkal, nagyon kiszolgáltatott helyzet és félelmetes lehet. Van, aki bepánikol, van, aki leblokkol. Nekem például a harmadiknál az adta a biztonságot, hogy többen lettek körülöttem, és segítettek (nem ért oda a férjem). Van, ahol annyira csak a szülésznő van egyedül, meg a legvégén az orvos, hogy nem érzed, hogy tudnának segíteni.
2014. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet, utolso, nem tudom. O ezt mondta, en meg nem ketelkedtem benne.
2014. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Féltem feltenni a kérdést hogy nehogy lehurrogjanak :) Szülésznőt fogadok ,már ki is van nézve :) Azt megengedhetjük magunknak hogy a magán rendelésre járjak de igazából hogy közel 100ezret azért kiadjak hogy a szülés végén ott legyen nem látom értelmét,a szülésznő pedig csak a negyedét kéri.Csak még most olyan cikinek gondolom ezt az egészet,ha szülés után találkozom vele a szülészeten mit fog gondolni,de igazából lehet fel sem ismerne mert rengeteg pánciense van.Múltkor is találkoztam vele a kórházba és kérdeztem tőle valamit ,láttam rajta hogy foggalma nincs ki vagyok :/
2014. okt. 9. 09:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi van ha csaszar lesz a vege?
2014. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy mi van akkor ha császár lesz a vége,gondolom nem csak az a doki tud császározni akihez járok hanem aki bent van ügyeleten éppen.De még csak felvetődött bennem ez a kérdés hogy mi lenne ha......így még nem tudom hogyan fogok dönteni.
2014. okt. 9. 09:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze. hogy nem csak az. A szuleszno fogadasara ertettem - csaszarnal nem sok ertelem van.... Na mindegy, legyunk pozitivak, sima szulesed lesz :)
2014. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!