Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Házi sonkától, vagy felvágottó...

Házi sonkától, vagy felvágottól (fekete erdő sonka, téli szalámi, pulykasonka, paprikás szalámi) lett valakinek a babájának baja?

Figyelt kérdés

Annyi mindent lehet olvasni a neten,az orvosok véleménye is eltérő,ismerősők,családtagok,meg hülyének néztek,mert mindenki evett mindent.

Első terhesség alatt nem ettem semmi ilyet,de tegnap este annyira megkívántam a sonkát, h ettem,2 hete meg kb azon a lildös paprikás szalámin élek,mindig azt enném,szerintetek lehet a babának baja?vagy hülyeség,és lehet ilyet enni?6 hkm



2014. okt. 10. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy-két ajánlás, amitől alap, hogy tartózkodsz ilyenkor, pl. nyers tojás.

De egy fincsi házi sonka...jaj, hát én kétpofára zabáltam terhesen is. Imádom. Felvágottakat is ettem, bár azt kevesebbet, mert nem kívántam igazán.

Lányom 4 éves és köszöni jól van.

2014. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnak sem lett baja ezektől az ételektől. Én is ettem kolbászt, szalonnát, sonkát első terhességem alatt, most a második alatt is eszem ezeket.
2014. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
en szalamit, nyers es fustolt sonkat nem eszek sem most sem az elozo babammal. csak fott sonkat!
2014. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is mostanában kérdeztem ezt egy másik fórumon. Sokan a felvágottakat a minősége miatt nem ajánlják, ugye nem tudjuk mi van benne. De pl. a lidl-ben több sonka hús tartalma 90-96% között mozog, ami jó. Első 10 hétben én is ettem téliszalámit, lidl-s paprikás szalámit is, azt én is nagyon szeretem. Inkább ne aggódj ezen. Amit lehet sütök, pl. sima kolbász helyett inkább megveszem a főzőkolbászt, vagy pl. főzelékhez ma is sült kolbázt eszek. A hányinger miatt jobban vágyom ízekre, gondolom te is igy vagy vele. Nyers húst ne egyél, meg nyersen tojást, lágysajtok mondjuk felejtősek, de valaki azt is eszik. Nagyjából ennyi, mindent nem lehet kizárni, az tiszta agyrém lenne. Még amire érdemes figyelni, hogy pasztőrözött tejteméket vegyél, pl. a lidl-s Pilos tejföl is az. De volt hogy nem pasztőrözött joghurtot ettem, mert nem figyeltem oda. Elején még könnyebb beleesni ezekbe a hibákba. Problémamentes várandóságot kívánok neked. :)
2014. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!