Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Füstölt csipös paprikas...

Füstölt csipös paprikas pickszalami fogyaszthato terhesseg alatt?

Figyelt kérdés

A szalamirol szinte mindenütt azt olvasni, nem. Ha mar füstölt, egyesek szerint az mar nem nyers, tehat megis igen. Itt egy nemet taplalkozasi szakertö szerint viszont, a szalami, bar nyers eredetileg, olyan sokaig erlelik, hogy ez kizarja a toxoplazmozis korokozok terjedeset, ezert szabad:


[link]



Akkor most mivaaan?



2012. okt. 24. 22:18
 1/8 A kérdező kommentje:

Eddig szinte minden etkezes kijött belölem, sima vizet is csak kortyonkent iszok, mert kijön. Ejszaka is fel kell kelnem hanyni, reggel es altl ejjel is csak gyomorsavfele sargas ize jön mar ki. Valamit fogytam is, mert 5 eve nem hasznalt ruhaim ujra jok. (Pontos kezdö terhes sulyomat nem tudom.)

Most vegre talaltam valamit, amit joizüen megettem, es ennek ezutan is... de eszembe jutott ez a szalami dolog... 3 honapja elöször ettem egymas utan 2 zsemjet, annyira jolesett...

Szoval nagyon jo lenne, ha ehetö lenne...

14 hkm

2012. okt. 24. 22:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, h nem tudok rá válaszolni, de én eszem ilyesmiket. Teljesen nyerset semmiképp, csak ami már szárazabb kolbász, vagy vákumcsomagolt szalámi (bár a szeletelten nem igazán látszik mennyire száraz). Gondolkodtam én is ezen, de nem érdekel. Ennyi erővel gyümölcsöt-zöldséget se ehetnék, mert ha nem sikerül tökéletesen megmosni akár azokban is lehet. Macskánk van a lakásban, az első terhességem alatt végig nega volt a toxom. Most még 1x nézték, szintén nega. Valószínűleg nem lehetek valami hajlamos a toxoplazmára, mert hiába préseltem ki 10évesen magamra szó szerint a sz@rt is a kinti macskából, mégse kaptam el még eddig.
2012. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is aggódtam a kolbász meg a szalámi miatt annó, meg is kérdeztem nőgyógyászt, akinél kezdtem a terhességet, és először csak nézett, nem értette mit akarok, utána mondtam neki, hogy ugyebár ezeket nyers húsból csinálják, erre meg azt mondta, jaaa, akkor ne egyek...de nagyon nem volt meggyőző. De így aztán sokáig kerültem. Aztán egy fórumban én is olvastam, hogy egy doki azt válaszolta, hogy nem a kolbász meg szalámi az elsődleges veszélyforrás, úgyhogy lehet enni...

Úgyhogy ez, meg az hogy az egészségügyben dolgozó nővéreim totál hülyének néztek, amikor elmondtam nekik, hogy nem eszem ilyeneket, meggyőztek, hogy annyira nem lehet gáz.

De ettől függetlenül előnyben részesítettem azokat a húskészítményeket, amik "füstölt-főtt"-ek. Mert hát ezen az alapon ám a sonka is nyers hús :) Csak hát azt is érlelik meg füstölik...

Úgyhogy szerintem eheted :)

2012. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy ettem volna, de annyira undorodtam tőle az elején, hogy azóta se. De szerintem semmi bajod nem lesz tőle!


36 hkm

2012. okt. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ne fogyszd sos zsiros egeszsegtelen nem kismamanak valo etelek ezek.vakum vagy fagyaszto nem ol meg minden bacilust Ajanlom inkabb a fott sovany pulyka felvagottat
2012. okt. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt végig ettem szalámit, a kolbászt azért nem, mert utáltam, pedig amúgy nagyon szeretem. A csípőssel azért óvatosan, mert felmehet a savad tőle.
2012. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

5., 6.-nak: magam sem ertem, ez az egesz olyan furcsa, mert amugy eleg egeszsegesen elek... Rolam mindenki tudja a környezetemben, hogy mar evek ota csak tisztitott (Pi) vizet iszok, azaz meg a sima mentes asvanyvizet is csak vendeglöben, nemhogy szensavas vizet, plane nem kolat meg mas cukrosvizeket. Mivel egyszer kimutattak, hogy a helicobakter pilory szama magas a gyomromban, azaz magas volt a gyomorsavam, emiatt evek ota meg kavet sem ittam. (Ezt most sem.) Allergiak miatt evtizedek ota semmilyen disznohus tartalmu dolgot nem ettem, igy szalamit sem. Pont hogy csak a sovany csirkemell, pulykamell maradt, csak ilyen husokat eszünk ebedre, hideg kajanak pedig (en) csak csirke/pulykasonkat, es semmilyen felvagottat sem az adalekanyagok miatt. (Allergiara hajlamositanak.)

Szoval eddig igy eltem... Es most: minden kijön belölem. Igy eleinte fogytam is, es meg most is a varandossagi kezdö sulyom alatt vagyok. (De amugy nem vagyok sovany.) A csipös izektöl, kolatol viszont rejtelyes modon eltünik a hanyingerem, es csodas modon nem jön ki belölem!! A ferjem eszik, iszik ilyeneket, es a mult heten mar annyira kivantam, hogy megkostoltam, igy vettem eszre. Ezt a csipös szalamit sem ettem korabban, korabban a disznohus tartalmu etelek utan hanyingerem lett az allergia miatt. (Bar az allergia valtozhat.) Tejcukor-es tejprotein allergia miatt tejtermeket csak kis mertekben ehetek, ez persze nem valtozott. Vagyis egy kis joghurt is kijön belölem egyszerre, bar igazabol nem tudhatom, hogy most ez a "regi" allergia miatt, vagy az allergia gyengült es azert jön ki, amiert minden mas normalis etel is.

Igazatok van, jobb lenne egeszsegesebbeket enni - de ha azok mind kijönnek belölem, akkor nem az a jobb, ami bennem marad??

Ma reggelire megpiritottam a szalamit, igy persze mar kevesbe izlett, viszont 1 zsemlet meg tudtam enni, ez is nagy eredmeny.

2012. okt. 25. 14:26
 8/8 A kérdező kommentje:
*Az allergia valtozhat a terhesseg ideje alatt, gyengülhet, erösödhet is. Igy ertettem.
2012. okt. 25. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!