Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti élvezitek a terhességet?

Ti élvezitek a terhességet?

Figyelt kérdés

Nagyon akartam ezt a babát, most mégse tudom élvezni a terhességet.

Még csak 14 hetes vagyok, de már most totál elegem van az egészből. A 13. hétig rosszul voltam, voltak napok, amikor ki se tudtam kelni az ágyból, állandóan fájt a hasam és mindent kihánytam.

Most, hogy ez elmúlt, most meg nem bírom rendesen kialudni magam, éjszakánként 6-8szor kell kimennem pisilni, mindig fel vagyok fújódva, és a közérzetem is rossz. Iszonyúan fájt a fejem az elmúlt pár napban, és nem mertem semmilyen fájdalomcsillapítót bevenni, nehogy baja legyen a babának. Mert hát annyi ilyen történet van. Elegem van már, hogy semmit se lehet csinálni a terhesség alatt, még fürödni sem fürödhetek olyan forró vízben, amilyenben szeretnék.

Arról nem is beszélve, hogy a sok vizsgálat is stresszel, ahelyett hogy nyugisan várhatnám a babát, állandóan parázni kell valamitől, rettegve várom a kombinált teszt eredményét, vagy a rákszűrését, vagy csak a következő orvosi vizsgálatot, hogy biztosan minden rendben van-e.

Azt hiszem, csúnyán átvertek. A filmekben is azt halalni, meg az összes ismerősöm azzal jön, hogy a terhesség milyen csodálatos időszak, blabla. Én abszolút nem érzem csodálatosnak, sokkal inkább hatalmas nyűgnek és alig várom, hogy vége legyen.

Csak én vagyok így ezzel, vagy ti is?



2014. okt. 10. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

En is po t igy voltam föleg az elsönel!

Azt hittem ez csak kirazom az ujambol, de pont ugy ereztem mint te!

Szüles könnyen ment, de a szoptatast is utaltam!


Most mar sokkal jobb 4-2 evesek a lanyok, szuperül lehet velük beszelni, jatszani...

2014. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én olyan jól talán soha nem éreztem magam mint azalatt a 9 hónap alatt. Soha semmi bajom nem volt, nem voltam beteg. Kétszer bevéreztem veszélyeztett voltam, de így is rettenesen élveztem.Kár, hogy többet már nem lehetek terhes.
2014. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Szia, én most vagyok a 18. hétben és már van 2 szép óvodás lányom. Ne görcsölj rá a terhességre, próbáld meg átélni, az egészet, mert amint megmozdul már onnantól csodálatos dolognak fogod tartani, még akkor is ha éppen vannak kellemetlen velejárói. Én is mind a 3 terhességem elején hánytam, alig volt energiám, de még dolgozni is eljártam és a családomat is rendezem. Csak egy kis + segítség kell hozzá, és hidd el mire meglesz a baba csak egy kis múló kellemetlenségnek fog tűnni az az után rád váró feladatokhoz és problémákhoz képest. Pihenj sokat és próbáld meg évezni. Jó babavárást.
2014. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon rosszul voltam az első trimeszterben, a 14.héten jött a megváltás:) Semmi panaszom nem volt:) Se hányinger se rosszullét.. A vizsgáltatok előtt én is kissé parázós vagyok,de ez vele jár ebben már biztos vagyok:)

Nem tudom,én nagyon élvezem a terhességet,az elejétől kezdve,pedig volt,hogy épp lenyeltem a reggelimet és már mentem is elnézést, kihányni:)

A második trimeszter úgy a 25-27.hétig maga volt a gyönyör:) 17 hetesen kezdtem el érezni hogy rugdos:),szerintem kissé hiperaktív volt abban az időszakban:) Nagyon jól éreztem magam:) Ami akkor megviselt az a meleg:/

Most 28.héttől nehezen alszok el,nagyon sokszor felkelek inni,ezáltal nagyon sokat kell éjjel pisilnem is:) Estére már nagyon feszül a pocakom,kissé nehéz a mozgás is,ki az ágyból,vissza az ágyba:)

De még emellett is nagyon élvezem:)Mostanában elég kis síros lettem,gondolom a hormonok miatt:) És sokat agyalok a szülésen meg azon,hogy fogom ellátni azt a picike kis emberkét aki hamarosan a világra jön:) Kicsit nehezen kapok levegőt is sajnos..:( Tehát összességében vannak rosszabb,nehezebb napok,plusz az aggódás is rá tesz egy lapáttal,de én most érzem igazán teljesnek magam:) Nagyon boldog vagyok,szeretem a terhességet,bár néha tényleg illik rá a név mint "terhes" :)

Szerintem ha megérzed mozogni a picidet,ahogy "mászkál,motoszkál" odabent,lehet akkor majd másképp látod:)Majd elkezdesz beszélni hozzá:) reagál a hangodra,akkor lehet elkezded élvezni is:)Amikor elkezditek a vásárlást neki,ahogy látod,hogy minden rendben vele,szépen fejlődik:)

Szerintem csodás dolog:)

Üdv 30+5hkm

2014. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
" Azt hiszem, csúnyán átvertek " -ez tetszik! :) en is hasonloan ereztem, csak en a szulet utan, ahogy hazamentunk a korhazbol... maga terhesseg nem volt kellemes fizikailag, raadasul veszelyeztetett terhes voltam, az elejen afekudnom kellet...aztan a hanyinger es a szgok, semmilyen szagot, illatot nem birtam... de megis aztan nagyon elveztem, h varjuk a babat. Nekem az volt a legnehezebb, h nem volt egyaltalan segitsegem es nehezen birtam az elso napok szobafogsagat, aztan az ejszakazast... de ezen mindenki atesik es aztan megszepulnek a dolgok...mindenesetre, nem egyszeru anyava valni, minden nap innentol kezdve egy kuzdelem, foleg,majd ha megszuletik!!!! nem rigatni akarlak, persze, edesek meg ok a vilag kozepe egy anyanak, DE rengeteg lemondassal jar, mar nem en vagyok az elso, hanem a gyerek, es neha bevallom kinlodok...szegyellem, denekem meg mindig nagyon nehez vele, pedig cuki, kis ertelmes 4 eves kispasi... a lenyeg, h ne gorcsolj ra!!! es keress sorstartsakat magad korul, "beszelgesd " ki magadbol a felelmeidet, barmit, es ne felj segitseget kerni ha ugy erzed nem birod... ,sok sikert es egyutterzek!!!
2014. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
en 8hete szultem, imadtam a terhesseget, el sem tudtam kepzelni h valami baj legyen. az elso par het volt para, mert akkor tobbszor bevereztem, az utolso par het mar nagyon nagyon nehez vt, de a kozotte levo 7honap eletem legszebb idoszaka volt. kivirultam, igazi nonek ereztem magam, soha nem voltam egyedul, szrp idoszak volt. persze nem tudtam hason aludni, a furdes,a tatarbifsztek es a bor is hianyzott:-), de ezen gyorsan tul lehet lepni. szerintem hozzaallas kerdese, van aki vegigszenvedi mintha beteg lenne, valaki kielvezi, mindenki mas, minden terhesseg mas :-). kitartas!!
2014. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem már 3 hónapos a nagylányom, de azért válaszolok.

Én fantasztikusan éreztem magam, én sajnáltam, hogy vége lett :)

Pár hétig én is szarul voltam, de mi azt is elpoénkodtuk.

A vizsgálatoktól ne parázz, hisz nincs miért. Úgy menj, hogy ez is kötelező, de úgyis minden rendben lesz!

Az hogy nem fürödhetsz, meg nem csinálhatsz mindent úgy ahogy eddig, szintén ne éld meg ekkora tragédiának, mert a szülés után kb semmit nem fogsz tudni úgy csinálni, mint eddig, mert nemes egyszerűséggel nem lesz rá időd.

Szóval én azt gondolom ez nagyrészt csak hozzáállás kérdése, és csak pozitívan, mert ha elkezd nőni a pocakod csak újabb nehézségekbe fogsz ütközni, amin lehet jókat nevetni meg lehet rajtuk idegeskedni, te döntöd el!

2014. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mintha en irtam volna...sajnos nem hozzaallas kerdese, uzenem annak, aki olyan szerencses, hogy alomterhessege van! nekem az elso babaval minden okes volt, elveztem minden percet. pedig volt emelyges hanyas a 13. hetig. most a kicsivel 12 hetes vagyok. terveztuk, vartuj, keszultunk ra! 5.hettol folyamatosan rosszul vagyoj ejjel- nappal!!! 7hete nem aludtam 1 oranal tobbet egyfolytanan! meg tudnek dogleni a az oklendezesektol szedulstol stb...utalom magam! szeretnem elveznia babavarast de nem megy! el kell latnom a nagyobbat, dolgozok, itt a haz es sajnos nincs segitsegem! van ilyen...kitartas! bizom benne hogy jobb lesz....
2014. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én lassan 39 hetes terhes vagyok, ma már sírva feküdtem le pihenni mert sehogy semmi nem volt jó. A hasam nagy, levegőt nem kapok, nem tudok mozogni, és lehet h csúnya ilyet mondani de elegem van már a terhességből. Szeretném a kisbabámat a karomban tartani és haza jönni vele. Semmi másra nem vágyom már. De akkor is elegem van. Ez van. Én is így voltam mint te már a legelején is. Hidd el most a közepe könnyebb lesz!

Kitartást neked!

2014. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát én az első kettővel annyira rosszul voltam 12-14 hétig, hogy nekem megváltás volt hogy "csak" puffadok, savat böfögök, állandóan pisilek, stb, de álomnak azt sem mondhatnám :-) De nagy megváltás volt az állandó rosszullét hányás émelygés elmúlása. A 2. trimeszter egész tűrhető volt, a harmadikban meg ahogy nőtt és nyomta a gyomrom, megint rossz volt, de nem annyira már. Most megint 6 hetes vagyok és kezdődik az émelygés, de reménykedem hogy ennyivel megúszom most...
2014. okt. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!