Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyakorlott anyukák! Hogy kell...

Gyakorlott anyukák! Hogy kell fürdés előtt és fürdés után lekezelni a babát? Mivel kell bekenni, hogy stb? A köldökét, hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok,és nagyon izgulok, hogy nem fogom tudni az ilyen dolgokat!Első baba lesz és most tört rám a félelem mi van ha nem tudom ellátni!
2010. jan. 23. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Majd a kórházban mindent megmutatnak!
2010. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a kórházban a csecsemősöket, hogy mutassák meg. Az a legjobb. Amúgy ki kell emelni a csonkot, és alul-fölül alkohollal megtisztogatni. Van aki hintőporozza is, én feleslegesnek tartottam, mert az alkohol már önmagában szárít.
2010. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy nem fürdés előtt és után kell kezelni, hanem reggel és este egyszer. Legalábbis én úgy tanultam a gyermekorvosomtól.
2010. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a kórházban is megmutatták, utána a gyerekorvos, majd a védőnő is az első látogatáskor :)


Steril vattára kellett hidrogén peroxid-ot önteni, ezzel kipezsgetni a köldökét, majd a hintőporral (amit a gyerekorvos ír fel) jól beszorni és rátenni egy steril gézlapot. Én így kezeltem és gyönyörűen begyógyult, nem gyulladt be, nem volt vele semmi gondunk. Ja, és víz nem érheti, amíg le nem esik a köldökcsonk. A steril gézlapot meg általában pelenkázáskor cseréltem. Amikor már "fityeg" a köldökcsonk, akkor már fültisztító pálcikával ecseteltem, mert egyszerűbb volt hozzáférni.


Sokan alkohollal csinálják, de nekem így mutatták, és bevált, meg a peroxid tudom, hgoy nem csíp.


16 hós kislány anyukája

2010. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj a kórházban megmutatnak mindent!A védőnő mikor haza értetek a kórházból,meglátogat az orvossal együtt és ők is elmagyaráznak mindent! :)Nyugodj meg 100%,hogy eltudod látni a picit,én is a kórházban elmondottak alapján csináltam mindent és minden ok. Könnyű szülést és jó egészséget nektek! :)
2010. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vagyok a 30. héten.

Nekem is eszembe jutott már sokszor hogy mi fog történni majd de nyugi,ha millió és millió anyuka megtudta csinálni akkor te is és bárki...!!

Nekem a párom gyakorlott,már van 2 felnőtt gyereke az előző házasságából de még ő is néha belegondol hogy vajon hogy is lesz ez!

Menni fog:-)

Boldog babavárást

2010. jan. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kórházban azt mondták, hogy minden pelenkázáskor le kell kezelni. Betadine-al törölgettem le, illetve alá is bekentem fültisztítóval, majd kis hintőpor és steril gézlap. Hamar leesett. Az alkohol azért nem jó, mert csípi neki, a betadine meg nem.
2010. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A köldökét, én úgy tanultam, minden tisztába tételnél kezelni kell: alkohollal csak egyszer, de hintőporozni kell minden alkalommal. De ki kell emelni és a nyers húst kell kezelni, hogy mielőbb leszáradjon.

Fürdés előtt mi kentük olajjal a hajlatait (a másodiknál már három hetes volt, mikor eszünkbe jutott), gyógyszertári fürdetővel mostuk, ami nem baj ha rajt marad mert testápolónak is kiváló.

Fürdés után púdereztük a nyakánál meg a hónaljában.

2010. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ne felj. Sok mindent megmutatnak majd, elmondanak a korhazban, sok dolog menetkozben derul ki, illetve a legtobb megoldast te fogod kitalalni.

Nekem kulfoldon szuletett a babam ugy, hogy a terhesseg alatt szinte semmit sem olvastam a babagondozasrol, mert egyszeruen nem kotott le, nem tudtam befogadni az informaciokat. Es meg arra sem tamaszkodhattam, hogy majd a korhazban mindent megmutatnak, ugyanis normal szulesnel max egy napig van az ember lanya bent, majd haza is lehet menni. A rokonok, szulok, gyermekes baratok ropke 1500 km-re voltak tolunk, csak magamra es a ferjemre tamaszkodhattam.

Megis minden remekul sikerult.

Szules utan tiz oraval mi mar otthon voltunk, de a koldokcsonk takaritasat elmondtak, megmutattak (ott csak vizes vattakoronggal kellett korbetorolni, benyulni ala, amennyire lehetett nedves fultisztitoval, majd ugyanezt szarazzal is megtenni, esetleg hidrogen-peroxiddal is lekezelni).

A furdetessel kapcsolatban csak annyit tanacsoltak, hogy olivaolajat rakjak a furdovizbe, harom honapos koraig mast ne.

Sem elotte, sem utana nem kenegettem massal a boret, nem is volt ra szukseg, mert igy is gyonyoru volt a babam bore.

Tenyleg ne ess ketsegbe, ugyes leszel!

2010. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tudtam mit kell tenni, mégis kapokodás volt az első pár fürdetés és mindig kimaradt valami.

Fürdés előtt levetkőzünk, ilyenkor át lehet kicsit maszírozni a kicsit, tornázni, szeretnek meztelenkedni (persze kellő hőmérséklet mellett). A hajlatait beolajozod, majd megfürdeted. Én tiszta vízbe teszem be, fogom a fejét, és a fürdetőkrémes kezemmel áttörlöm, majd leöblítem. Van aki a vízbe teszi a krémet és csak úgy mossa le. Kiveszed, jól áttörlöd, főleg a hajlatokban. A hajlatokat bepúderezed-de ezt sem szokta mindenki. A köldököt alkohollal áttörlöd, majd steril vattával és spec hintőporral (amit felír a gyerekorvos majd) bepúderezed. Ha akaord bekened testápolóval, esetleg ezt kötöd össze egy gyenge masszázzsal, majd felöltözteted. Talán nem hagytam ki semmit:-) rég volt, 19 hónapja, és 5 hét mulva kezdem megint...

2010. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!