Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebolával kapcsolatosan vannak...

Ebolával kapcsolatosan vannak félelmeitek?

Figyelt kérdés
Az első babám 5 éve a H1N1 vírus betetőzésekor született, illetve akkor voltam a kórházban, amikor emiatt látogatási tilalom volt a szegedi szülészeten. Már napokkal előtte befektettek, nagyon rossz volt ott egyedül, de megértettem az intézkedés szükségességét. Szerencsére a szülés napjára feloldották (2010. 01.27.) és végül bent lehetett a családom. Most úgy néz ki, hogy pár hét múlva jön a kistesó, most meg az ebolával riogatnak... Nem nagyon értem, hogy miért engedik össze.vissza utazgatni feleslegesen az embereket, amikor ekkora a baj. Csak azt engedném ki a saját országából, akinek feltétlenül szükséges utaznia, a többiek maradjanak egy kicsit otthon és akkor talán nem szórnák szét az egész világban repülővel ezt a sz.r járványt! Tutira én parázom túl, de nem értem az embereket, akik össze-vissza nyaralgatnak, repülgetnek...nem féltik a saját életüket meg a családjukat? Én nagyon féltem! TŐLÜK!

2014. okt. 12. 10:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Sok évtizede létezik az ebola. Mi Magyarországon lakunk, itt egyrészt nincs ebolás, másrészt elkülönítve tartanák.
2014. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Eddig én is azt mondtam hogy túlparazás. Na de ez a spanyol eset, meg Szerbiában is megfigyelnek pár embert ez tényleg ijesztő.
2014. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
Nincs,pedig a párom a repülőtéren dolgozik.
2014. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Azért az ebola meg a H1N1 között van különbség!

Nyugodj meg, mi szimpla átlagemberek, akik otthon ülünk a va.agunkon nem hinném hogy egy trópusi vírustól kellene tartanunk

2014. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell korlátozni az utazást, 3 hétig kellene izolálva karanténban tartani az összes beérkezőt. Ha nincs semmi baja ezután mehet. Beteg nem léphet be az ország terültetére. Nem lehet kockáztatni, aki engedély nélkül lépi át a határt az ott helyben lelövik. Ilyen egyszerű lenne, csak az eleje ota a WHO nyugtatgat mindenkit, pedig az elején még könnyebb lett volna megállítani.
2014. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Én is ebolaparában vagyok. :( Attól tartok, nincs az olyan messze. Azt azért remélem, hogy Európában a többség nemhogy titkolná a betegséget, de ha kiderülne, hogy valami ismerőse elkapta, azonnal menne kivizsgáltatni magát. Jaj, a rota olyan kis barátságos vírus egy ebolához képest...

Utolsóval egyetértek, minden beutazónak 3 hét karantén kéne. (Azt hiszem, sokan meg is gondolnák, hogy akarnak-e utazgatni.)

2014. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én is a szerbiai karanténba került estetk után kezdtem elgondolkodni a dolgon. Én a szerbiai határ mellett lakom, nagyon sokan járnak ki innen oda vásárolni, üzletelni, tengerpartra...
2014. okt. 12. 12:32
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem nyalogatsz körbe senkit sem, akkor ne aggódj, mert közvetlen kontaktus útján terjed.
2014. okt. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

Augusztus óra követem nagyjából nyomon, borzasztó mennyien meghaltak már. . Az én párom is a reptéren dolgozik. . Attól nem tartok, hogy konkrétan mi a babával megfertozodunk mert nagyon figyelek a higiéniára, csak attól, hogy ez jövőre igenis eleri Európát. És a bosszantó az, hogx csupán egy kisppénz kéne Afrikának, hogy még tudják fékezni. .

30hkm

2014. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Itt részletesen leírják, hogy miért nem érdemes itt rettegni tőle:


[link]

2014. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!