Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebolával kapcsolatosan vannak...

Ebolával kapcsolatosan vannak félelmeitek?

Figyelt kérdés
Az első babám 5 éve a H1N1 vírus betetőzésekor született, illetve akkor voltam a kórházban, amikor emiatt látogatási tilalom volt a szegedi szülészeten. Már napokkal előtte befektettek, nagyon rossz volt ott egyedül, de megértettem az intézkedés szükségességét. Szerencsére a szülés napjára feloldották (2010. 01.27.) és végül bent lehetett a családom. Most úgy néz ki, hogy pár hét múlva jön a kistesó, most meg az ebolával riogatnak... Nem nagyon értem, hogy miért engedik össze.vissza utazgatni feleslegesen az embereket, amikor ekkora a baj. Csak azt engedném ki a saját országából, akinek feltétlenül szükséges utaznia, a többiek maradjanak egy kicsit otthon és akkor talán nem szórnák szét az egész világban repülővel ezt a sz.r járványt! Tutira én parázom túl, de nem értem az embereket, akik össze-vissza nyaralgatnak, repülgetnek...nem féltik a saját életüket meg a családjukat? Én nagyon féltem! TŐLÜK!

2014. okt. 12. 10:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Ez a cikk talán picit megnyugtat!

Engem megnyugtatott...


[link]


Ebből kiemelnék egy pár sort ami nagyon tetszett:) És jót mosolyogtam rajta:)


Ami mindenkit érdekel: tkp. kinek is kell tartania az ebolafertőzéstől? Ha Ön rendszeresen fogyaszt majomhúst, Közép-Afrikában él nőként és átmegy Önön a fél falu hagyománytiszteletből, ha megözvegyül, esetleg szimplán csak végigcsókolgatja az elhunytakat a temetésen ugyancsak hagyománytiszteletből vagy éppen olyan folyóból iszik, amelyikbe amúgy a szomszéd rendszeresen belevizel, belefos, beleszül, na meg a csalfaságon kapott és agyonütött feleség holttestét is becsúsztatja, akkor van ok az aggodalomra.

2014. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

A 10-es válaszolónak a linkje nagyon is hihető!

Ajánlom mindenkinek aki idetéved,hogy olvassa el!!

2014. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%
Ez nevetséges a fertőző betegségek nem kultúrához kötöttek. És nyilván a H1N1 idejében is az ázsiai országokban úgyanúgy voltak eltérések a szokásokban. Nálunk is megy a hagyományos temetkezés, szóval nem kell annyira magas lovon ülni. Számold meg hányan érnek hozzád, ha villamoson utazol, aztán megbeszélhetjük az eredményt.
2014. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az Ebola-vírus fertőzött állatok vérével, testváladékaival, szerveivel történő szoros érintkezés révén kerül át az emberre. Afrikában dokumentáltak humán fertőzést beteg érintése illetve elpusztult csimpánz, gorilla, gyümölcsevő denevér, erdei antilop és tarajos sül érintése, feldolgozása révén.

Az Ebola-vírus emberről emberre terjed a fertőzött emberek vére, testváladéka, szervei révén. A vírus átadásában az is szerepet játszhat, hogy temetéskor a gyászolók közvetlen kapcsolatba kerülnek az elhunyt személy holttestével. A betegségből felépült férfiak a gyógyulást követő hetedik hétig spermájukkal üríthetik a vírust és fertőzhetnek.

Egészségügyi dolgozók gyakran fertőződnek a vírussal a betegek kezelésekor, ha az infekciókontroll kapcsán szükséges óvintézkedéseket nem tartják be.

2014. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Hahaa.... Az amerikai fickót hazaküldték simán a kórházból amikor bement , aztán meg is halt szerencsétlen. Akkor itt Mo-n egy egyszerű házidoki mit tenne, ha bemennél, h lázas vagy és hánysz? Felírna vmit és cső, elküldene haza. Hiába van terv h mit kell tenni egy ebolással (gyanússal), ha" jóvan Józsibácsi, menjen haza ezt vegye be, és pihenjen lenne"...

Egyébként meg ja... parázok tőle kicsit, mivel ugye már Európában is megjelent...

Bízzunk abban, h itt azért jobbak a körülmények és nem terjed el, meg ugye nem olyan egyszerű elkapni.

Álljunk hozzá pozitívan és kész, élvezzük az életet és a gyerekeinket szerintem, ne pánikoljunk. ;)

2014. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11-es, az amcsi és a spanyol nőci sem smárolt halottal...
2014. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Eu korokben dolgozom es most voltam 3 napos fejtagitason a fertozo betegsegekrol es virusokrol.

Sajnos a veszley nagyon realis eu mar elerte az ebola.Sajnos pont a kemenyen dolgozo noverek orvosok lesznek az elso aldozatok.

A vedoruha nem ved a spanyol apolono vedoruha levetele utan allitolag hozzaert a sajat arcahoz a ruhaval tehat boron keresztul fertozodott meg.!!Hollandiaban is apolnak tobb ebola gyanus beteget akik elsosorban papok orvosok akik afrikaban dolgoztak pont a jarvany legyozesen.

Mindenki mossa a kezet minden utazas utan es ut kozben ne egyetek igyatok semmit.

Kezmosas sima folyekony szappannal min 3 percig kell hogy tortenjen.

2014. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Az én férjem is eü dolgozó (mentős és orvos asszisztens)!
2014. okt. 12. 18:21
 19/22 anonim ***** válasza:
számomra is kétségbeejtö, hiszen Spanyolországban - és a mai hirek szerint Texasban is - védőruhában fertőződtek meg. össze vissza beszélnek holott azt sem tudják, hogy terjed, a lázmérés a reptereken nevetseges, egy nap alatt senki nem lesz lazas, a kérdőiv még nevetsegesebb, azt hazudja bárki amit akar. Mi porbafingók meg ugyis utoljara leszunk tajekoztatva, ha már nagy a baj és késő tenni ellene. és az is remek hogy most dolgoznak az oltasokon gőzerővel, eddig mi a szart csinaltak?? miert nem évekkel ezelőtt talaltak ki ra oltast, vagy most 3 honap alatt akarjak kiszarni a spanyol viaszt? a debreceni egyetemre meg muszaj beengedni a 160 diakot nigeriabol?? az orszagba senkit nem engednek aki a kontinensrol jon.
2014. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Aztn hiszem félhetünk is, hisz Szlovákiában is találtak egy ebolásat. Pozsonyban egy etióp ember ebola (vagyis vírus) tüneteivel ment be a kórházba. Több,mint valószinű, hogy ebolás (ezt onnan tudom, hogy a rokonaim felvidékiek és mesélték mekkora pánik uralkodik ott) Ezt egyébként ma (2014.X.14.) délután jelentették be.
2014. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!