Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan Kismama aki még...

Van itt olyan Kismama aki még csak a terhessége elején, vagy közepén tart, de már nagyon sokat hízott? Van kedvetek beszélgetni, panaszkodni, tapasztalatokat megosztani?

Figyelt kérdés

Én most vagyok a 25.héten ès már most 12 kg-t híztam... 165 cm magas vagyok, 68 kg-mal kezdtem a várandósságomat. Rémes még csak belegondolni is hogy már ilyen sok a súlygyarapodásom. :( Amúgy is rendkívül hízékony alkat vagyok, nem voltam rosszul a terhesség elején és a kívánósság meg csak nem akar szűnni. Sajnos a férjem is nagyon szeret enni és a hobbim a sütés-főzés, ami a terhességgel (és figyelembevéve hogy itthon vagyok, nem dolgozom) ijesztő kombináció... Nagyon-nagyon remélem hogy majd a nagy meleg és a nyári gyümölcsfelhozatal segít kicsit a dolgon. Vajon mennyivel zárpm a terhessèget, 14-18-20kg?? :(((

Jah és még elöttem a cukorterhelés és két raport (védönö+doki)...

Nàlatok mi a helyzet?


2014. jún. 15. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ajànlom a 180gos szénhidrát diétát és nem hogy hízni nem fogsz de talán még fogsz is!!!!neten keres rá!33hkm
2014. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fogyni.. kimaradt bocsi
2014. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igaz én már nem vagyok terhes, de én is ilyen magas vagyok. 67 kg-mal kezdtem a terhességemet és 89 kg-mal zártam. Mire hazaértem a kórhátból 75 kg lettem.

Nekem teljesen jó volt a cukrom, csak a védőnőnél volt már "égő" ráállni a mérlegre.

2014. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez nagyon sok hizás, én 21 hetes vagyok de még nem hiztam, diétával odafigyelek...néha én is bűnözök, de pl abszolut nem eszek feher kenyeret meg cukrot.vigyazz mert én első terhességem alatt a 25. héten már plusz 8 kilonal jartam, mire szülni mentem, még felkuszott vízzel együtt vagy 14 kilo...:( ezen hibámbol okulva most nagyon odafigyelek.arra szamolj hogy még van 14-15 heted és az még minimum 7-8 kilo plusz...én is itthon vagyok, de nem eszek csak ha éhes vagyok, akkor is realis keretek között.a cukroddal ettől függetlenül nem biztos h gond lesz, nekem sem volt az elsővel, most viszont van...hiába nem hiztam...:(
2014. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha valaki hasonló cipőben jàr mèg és megosztaná velem, irjon!

Akkor új kérdés, nem akarok offolni.

2014. jún. 16. 08:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a 25. hétig 9 kg-ot híztam mindkét terhességemnél (155 cm, 46 kg-ról indultam), és mindkettő terhesség vége 12 kg lett. Ami szülés után el is tűnt. Ha mostantól kicsit odafigyelsz hogy mennyit eszel, akkor még meg lehet fogni a súlynövekedést, hidd el, sokkal könnyebb most pár hétig odafigyelni a kajálásra mint később hónapokig/évekig koplalni hogy lemenjen a súly. Ilyenkor ha nem figyelsz, nagyon könnyen felszaladhat akár 30 kg is. Csak 4 hónapot kell kibírnod valahogy, addig próbáld meg tökéletesíteni a szakácstudományodat a saláták témakörében. Én nagyon nassolós voltam terhesen (meg egyébként is), tudom neked ajánlani a fagyasztott meggyet mint nasit. Előttem most is itt van egy bögrényi :)
2014. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Még időben észhez kaptál, ne izgulj. Mostantól, ha picit odafigyelsz, akkor nem lesz gond, vagy stagnálni fogsz vagy akár még fogyhatsz is.

Én aztán nem voltam cukros, de nem akartam sokat hízni a várandósság alatt, így viszonylag hamar rákerestem a neten, hogy mit egyek, hogyan táplálkozzak helyesen. Így találtam én is meg a 180-as ch diétát, ami szerintem nagyon jó és nem is érzi az ember nyűgnek, vagy koplalásnak.

A nasira azt tudom neked mondani, hogy én nem nagyon vagyok édes szájú, de a várandósság vége felé iszonyatosan kívánni kezdtem az édes ízeket. Én nyírfa cukrot használok kezdetektől, így ezt teszek egy kis natúr joghurtba vagy túróba és egy pici gyümölcsöt is rakok bele, így ezzel nasizok, ha érzem, hogy kell valami. Vagy szimplán gyümölcsöt eszem, ami a melegben még jól is esik és nagyon jó nasi. Persze a cukortartalma miatt erre is figyelni kell, de inkább ezt, mint sütiket vagy csokit (néha azért ezt is engedd meg magadnak) Ami még nálam bejött, hogy ne tömjem magam mindig, ha elég sűrűn rám tör az édesség iránt vágy, hogy ízesített vizeket vettem vagy olyan limonádét(szentkirályi), amiben nincs cukor és szinte 0-val egyenlő a ch tartalma. Így néha ebből is kortyolgatok.

Nagyjából ennyi. A többit a ch diéta alapján csináltam és 10kg jött fel, amiből sok víz is, mivel az nagyon előjött a végére. :(

Kitartást, minden rendben lesz!

2014. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, jól esik a bíztatás! :)

Mostantól tényleg odafigyelek és így remélem tényleg kordában tudom tartani a hízást. Jó ötleteket adtatok, kipróbálom őket, köszönöm!

2014. jún. 16. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!