Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama vagy...

Van itt olyan kismama vagy anyuka aki érzett félelmet vagy esetleg megbánást a terhessége miatt?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy én örültem nagyon mikor kiderült hogy jön a baba de ez az 1 hete tartó rosszullét teljesen kiborít, úgy érzem most hogy nem biztos hogy készen állok erre, teljesen ki vagyok fizikailag és lelkileg is, nem tudom mit csináljak, úgy érzem nem vagyok képes erre! Tervezett baba,1 évet vártunk rá! Van valaki aki érzett így? Elmúlik ez? Nagyon aggodom! 7 hetes kismama
2014. okt. 12. 11:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Persze, teljesen érthető, hiszen a rosszullétek kiveszik az energiát, életkedvet is az emberből. Nyugi, nekem is voltak ilyen gondolataim, hogy minek kellett ez nekem (mi is egy évet vártunk rá, vágyott, tervezett baba), de TUDTAM, hogy ezt a hormonjaim, a rosszullétek mondatják velem. Emiatt ne legyen bűntudatod, csak ne hangoztasd mások előtt. A rosszullétek elmúltával megváltozik majd az egész lelki rész is.
2014. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hullámzó kedélyállapot, ez is a várandósság része és ugyanúgy el fog múlni, mint a rosszullétek. Én volt hogy napokig sírtam esténként, mert féltem a szüléstől, attól, hogy nem lesz egészséges a baba, bántott hogy nem úgy törődnek velem, ahogy szeretném, sírtam a romantikus filmeken és vígjátékokon is, szóval mindenen. Szerencsére elmúlt.

Amikor már gömbölyödik a pocakod és mindenki kedvesen érdeklődik a hogylétetek felől, sokkal-sokkal jobban fogod élvezni. Meg a bevásárlást, tervezgetést. Addig is kitartást! :-)

2014. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%
Senki nem bírja megérteni, hogy nem a hányinger a baja, hanem az, hogy már nem biztos benne, hogy akarja ezt a gyereket? Megbánta az egészet és aggódik, hogy miért érzi ezt és, hogy jól döntött e. Miért beszél mindenki a háztartási kekszről?
2014. okt. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm a kemény szavakat ám de keserű igazságot! Aranyosak vagytok és köszönöm a válaszokat de az utolsónak igaza van mert még a rosszulléttel megküzdök de az érzéseimmel már nehezebb azonosulnom és evvel nem tudom mit tegyek. De remélem igazatok van és elmúlik ez az egész mert ha nem, nem tudom mit csinálok...
2014. okt. 12. 17:17
 15/20 anonim ***** válasza:

Ezt a felborult hormonháztartás mondatja veled, meg az, hogy most sz.rul vagy a rosszullétek miatt. Hiszen írtad is, hogy az egy hete tartó rosszullét borít ki és pont azóta érzed ezt, amióta rosszul vagy. Tehát ez az érzés megléte egyebesik a rosszullétek kezdetével. Szóval ne vedd annyira komolyan a rossz érzéseidet, mert csak a hormonok tévesztenek most meg.

Aki egy évet vár a tervezett babájára, az nem hinném, hogy megbánná valójában.

2014. okt. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Pont ugyanilyen rosszul voltam, mint te, hogy csak alvás közben nem volt hányingerem, nagyon sokat hánytam is. Veled ellentétben viszont én nem is törtem magam nagyon a teherbeesésen, épp csak nem védekeztünk. Na képzelheted, hogy amikor jött a brutális rosszullét, mennyire bántam, hogy teherbe estem. Ráadásul rettegtem, hogy ez talán sosem múlik el, és attól is, hogy emiatt majd képtelen leszek szeretni a gyerekemet. Aztán kb. a 4. hónap közepe/vége felé elmúlt a rosszullét, és azóta naggggyon jó!!! Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz terhesnek lenni, pedig már 31 hetes vagyok, és már kezdődnek a kényelmetlenségek, mégis időnként olyan euforikus hangulatban vagyok, hogy bőven kárpótol a korábbi szörnyűségekért. Kitartás, elmúlik, és akkor tök jó lesz! És egyébként meg teljesen természetes amit érzel, ne legyen miatta lelkiismeret furdalásod! :)

Mielőbbi jobbulást!

2014. okt. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én többször is bepánikoltam a terhesség alatt. Alig döntöttük el, hogy akkor próbálkozunk a babával, már terhes is lettem, amire egyáltalán nem számítottam. A terhesség nagy részében rosszul voltam, csak pár hét volt a második trimeszterben, amikor tényleg jól éreztem magam, elegem volt az egészből. Többször rám tört, hogy én nem leszek képes gyereket nevelni, azt se tudom, mihez kezdjek egy kisbabával, biztos mindent el fogok rontani, nem fogom bírni az itthon létet, az éjszakázásokat, sose jutunk már el szórakozni, stb. Most két hetes a lányom, a terhesség alatt érzett minden kétségem elmúlt. Pár nap alatt belerázódtunk az új helyzetbe. A gyereket nem is olyan nehéz ellátni, nincs vége az életemnek, éppen csak átalakult, teljesebb lett egy elragadó csöppséggel, akitől semmi pénzért nem válnék meg.
2014. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ugyan személyes tapasztalatom még nincs, de nővérem is érzett így anno ahogyan most te. Ők is 1 évig próbálkoztak, tehát nem meggondolatlanul vágtak bele a családalapításba. Az első sokk akkor érte, amikor a teszt pozitívat mutatott. Mesélte, hogy vagy 15 percig ült a wc-n bezárkózva, bepánikolva, hogy most mi lesz, hogyan tovább, biztosan akarták-e ezt. Ugye ez a kezdeti pánik, amikor a kismamában tudatosul, hogy hatalmas felelősség van a vállán. Utána a terhessége alatt még 1-2x megfordult a fejében, hogy biztosan most akarták-e a babát, jól döntöttek-e. Egyszer az ugyanilyen folyamatos rosszullétek alatt, és másodszor azt hiszem talán 6. hónapos terhes volt. De utána elmúlt minden kételye, és imádják a lányukat, nagyon jó anya, és talán már eszébe sem jut, hogy anno mennyi kétely gyötörte. :) Ne aggódj, ezen szerintem mindenki átesik, mert hirtelen felelősségel tartozol valakiért, nem tudod pontosan, hogy mi vár rád, vagy hogy milyen lesz a terhességed, és utána hogyan tovább mikor már a kezedben tartod a pici babád. De mindent meg lehet oldani, főleg ha van segítséged az apuka személyében. Kitartást, és boldog babavárást kívánok Neked! :)
2014. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút a hormonok játéka. Nálunk tervezett a baba és sosem voltam rosszul egy percig sem. Engem a lelki része viselt meg, főleg a 11.hét környékén, amikor hatalmas súllyal nehezedett rám, hogy mostmár ha akarjuk se tudjuk elvetetni, mert kifutottunk az időből. Addig naponta százszor abortálni akartam és százszor volt emiatt lelkiismeretfurdalásom, hogy mégis hogy érezhetek így az iránt, akit terveztünk és vártunk. Gyűlöltem az egészet, azt, hogy vmi elkezdett bennem fejlődni. A 12. heti ultrahangon pánikrohamot kaptam, amikor láttam, hogy mekkora és mozog, holott semmit sem éreztem ebből. Azt akartam, hogy azonnal vegyék ki belőlem ezt a "testidegen dolgot", napokig undorodtam magamtól, hogy egy "ilyen" van bennem. A férjem elég sok pszichológiai könyvet és publikációt átolvasott, hogy lelkileg át tudjon segíteni ezen a perióduson, merthogy ez egy valós dolog, ami a várandós nők elég nagy százalékát súlytja, csak nem mernek róla beszélni, szégyellik magukat, mivel a terhesség "gyönyörű állapot és élvezni kell". Én is rengeteg cikket olvastam előtte a lelki folyamatáról, beszéltem barátnőkkel, édesanyámmal -akik bevallották, hogy elég nagy érzelmi hullámvasút, tehát nem naívan álltam a dolgokhoz rózsaszín felhővel, hogy ez überfasza lesz- mégis teljesen ledöbbentem, hogy ez ennyire negatív érzéseket tud kiváltani és tényleg pathológiásnak éreztem az esetem. Most vagyok 27 hetes, eljutottam odáig, hogy várom a picit, néha már beszélek hozzá és nagyon-nagyon ritkán jut már eszembe, hogy kell-e ez az egész nekünk, bár még eszembe jut. Ha a férjem nem áll teljes vállszélességgel mellettem az elején, most nem lennék terhes. Iszonyatosan ijesztő tud lenni az egész ha hormonbombával van megspékelve. Én szülésig "érek be" a babára, szép lassan. Más már az elejétől várja. Egy a lényeg! Ne érezd rossznak magad!!! Kérj segítséget, ha egyedül soknak érzed, mert ezeket az érzéseket el kell fogadni, hogy természetesek! Nem vagy rosszabb annál, aki az első perctől kezdve magának érzi az egész várandósságot, csak máshogy reagálsz személyiségedből adódóan! Kitartást kívánok, hidd el, idővel jobb lesz! :)
2014. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, igazán megnyugtató volt ezeket végig olvasni, hogy lesz ennek vége is...! Mindenkinek nagyon sok boldogságot kívánok és persze egészséget! :-)
2014. okt. 14. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!