Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amióta bejött az új törvény,...

Amióta bejött az új törvény, hogy terhes nőt nem lehet kirúgni azóta volt olyan köztetek akit valahogy mégis kirúgtak?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, még ha be se jelented hogy terhes vagy, akkor se rúghatnak ki. Kivéve rendkívüli felmondással de ahhoz tényleg valami súlyosat kell elkövetni. Olyan munkahelyen dolgozom ahol félő, hogy megpróbálnak eltávolítani , szerintetek mennyire egyszerű?

(6. hétben vagyok még csak és nem mondtam még el odabent. 8 éve dolgozom a cégnél és ez a második gyerkőc lesz).


2014. okt. 14. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Az új MT szerint csak a terhesség bejelentésétől vagy védett. Jelentsd be, lehetőleg írásban, hogy nyoma legyen.
2014. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Engem kirugtak, megneszeltèk hogy terhes vagyok ès mèg bejelentès előtt felmondtak.

Nem akartam szólni a 12 hètig mmert kolèganõm szolt kb a 7 hèten 10 elvetelt 2 nap múlva kirugtàk....sehogy sem jó, mindig marad kiskapu.

2014. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Engem ki akartak, de ennek a törvénynek hála nem tehették. Az ok egyszerű: beteg voltam, és mivel a baba miatt nem kaphattam rendes gyógyszert, így egy hónapig otthon feküdtem. Mikor visszamentem, nem voltak oda értem, de én sem viccből lettem beteg. Egyébként az új törvény nem a bejelentéstől számítva véd, hanem a terhesség tényétől kezdődően. Egyébként egyszerű, szólj neki hamar, és semmi kapaszkodójuk nem lesz.
2014. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Pont, hogy az új MT szerint már a terhesség megállapításától védett a kismama! Nem a bejelentéstől!

Tehát ha kézbe kapod a felmondásod, majd meglobogtatod az orvosi papírt, hogy terhes vagy, akkor semmis a felmondás!!!

2014. okt. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok. Ezt olvasd el: [link]


Itt írja: " Kimondja viszont az új Mt., hogy a

várandósságra és a reprodukciós

eljárásban történő részvételre, mint

felmondási védelmi okra csak akkor

hivatkozhat a munkavállaló, ha a

felmondás közlését megelőzően erről

a munkáltatót tájékoztatta"

Azt hiszem ez elég egyértelmű. Én bejelenteném a helyedben.

2014. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
2012 a cikk amiből idéztél, utolso.....
2014. okt. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2014. okt. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellett papirt vinnem a terhessèg tènyèről, amit az orvos àllít ki ez gyan az mint amit az adòhoz kell, na azt csak a betöltött 12hèt utàn kaptam...
2014. okt. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

2014. május 28-tól már NEM kell írásban bejenteni, a védettség autómatikusan megvan!


[link]

2014. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jaa ez mèg 2013 októberèben volt
2014. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!