Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Panadolt szedhetem akár...

A Panadolt szedhetem akár "marékszámra" is?

Figyelt kérdés

Nyilván nem szó szerint értem. :)

Most vagyok 15 hetes, és egy hete szörnyen fáj a fejem. Panadolt szoktam rá bevenni, nem szünteti meg teljesen, de elviselhetőre csökkenti a fájdalmat. Viszont 3-4 óra múlva újra felerősödik a fájdalom. Ilyenkor vehetek be megint, vagyis napi 4-5 szemet is akár? Vagy túlzásba ezt sem szabad vinni?



2014. okt. 15. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább annak járj utána, miért fáj a fejed? Cukorszint? Inzulin? Vérnyomás? Iszol elég folyadékot? Esetleg alváshiány? Kötött nyaki izomzat? Frontérzékenység???


Ne nyomd marékszám a gyógyszert, mert egyik sem veszélytelen!

2014. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak Algopyrint engedett az orvosom, de azt is csak akkor vettem be, mikor lázas voltam. Igyál sok vizet, nyisd ki az ablakod, ha teheted feküdj le, mérj vérnyomást, csináltass vérképet
2014. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem ajánlom, hogy napi 4-5 szemet bevegyél, ráadásul napokon keresztül (hiszen már most is egy hete fáj a fejed). Igen, szükség szerint megengedett, hogy 1-1 szemet bevegyen az ember, de túlzásba ezt sem szabad vinni.
2014. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A panadol az egyik legveszélyesebb fájdalomcsillapító, mert nagyon könnyű túaladagolni, ráadásul nem is túl jó a hatásfoka. Az orvosod kérdezd meg mit ajánl. Ebben akár a háziorvos is tud segíteni, de 3-4 óránként gyógyszert szedni terhesen, felelőtlenség. Kicsit tűrni is lehet, persze azután hogy kiderítetted mitől is fáj.
2014. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!