Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szegeden hol végeznek cukorter...

Szegeden hol végeznek cukorterhelést próbareggelivel?!

Figyelt kérdés

Esetleg tudtok ajánlani olyan magánrendelőt?!

Negatív kommentek nem érdekelnek. Megvan az oka,hogy miért a próba reggelis verziót kell csinálnom



2014. okt. 19. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Itt is leírtuk többen, hogy miért nem jó a próbareggelis verzió. Egyébként kérd meg a dokidat, hogy adjon olyanra beutalót, nálunk a 12. heti vérvétel ilyen próbareggelizős, így biztos máshol is meg tudják oldani. De az eredmény nem megbízható, mert nem biztos, hogy mekkora a bevitt ch mennyiség. Az okod pedig nincs meg rá, még meg sem próbáltad, de te már eldöntötted, hogy úgyis ki fogod hányni.

2014. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a kérdésre választ szeretnék kapni, nem pedig olyat,hogy ez nem ér semmit.
2014. okt. 19. 11:02
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Védőnődet kellene megkérdezni. És ebből a stílusból visszább venni; tegnap is tök normálisan válaszoltak..
2014. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
az elözö terhességednél, hol nézték meg, hol csinálták?
2014. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

A cukor terhelését vizsgalat kimutatja, ha cukorbetegseg kialakulása várható. A nagy dózisú cukorra adott reakcióbol lathato, hogy a későbbiek soran lehet e problema. Alapesetben az ember nem visz be ekkora mennyiségű cukrot. Ha rákényszerítik a szervezetet a nagymennyiségű cukor feldolgozására, kiderül, hogy képes e ra. Amennyiben jol reagál a szervezet, szinte kizárt, hogy a későbbiek soran cukorbetegség lépjen fel. Igy viszont kivédhető egy rossz eredmeny eseten, hogy később problema legyen.

A próba reggeli nem okoz ilyen sokkot a szervezetben, igy annak eredménye nem megbizható.

2014. okt. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az előző terhességemnél 75gr glüközt kellett meginnom, utána 2 napig nem éreztük jól magunkat a babámmal egész

nap csak rugdosott.

Akkor minden rendben volt a cukrommal, szerintem most is rendbe van. Ezért szeretném a próbareggelis verziót.

2014. okt. 19. 11:24
 7/17 A kérdező kommentje:

És tudom,hogy ez pontosabb értéket mutat.

De terhességem elejétől kezdve mérjük a cukromat az orvosommal.

2014. okt. 19. 11:26
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

most láttam a másik kérdésedet, hogy ezt irtad: "inkább 5x szülök mint,hogy megigyam a cukros löttyöt"

szoval még nem szültél, akkor honnan tudod, hogy az kellemesebb, mint meginni 2 dl cukros vizet?

ha már ennyitöl kiakadsz, te körülbelül ott fogsz meghalni szülés közben, vagy éppen a fájások közben, miközben tü lesz a kezedbe szurva, hasmenésed lesz, egyidöben még hányni is fogsz a viz meg majd folyik... ennyire szerencsétlen nem lehetsz, hogy nem birsz meginni 2 dl cukros vizet? és ha összehányod magad, akkor összehányod? és? én vérvétel után mindig hányok! mindig! az meg, hogy nem tudod miért jobb ez a vizsgálat, mint az, hogy te otthon megnézed egy mérövel...no comment. lehetne több eszed is...

2014. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egy 2 éves fiam van.
2014. okt. 19. 11:29
 10/17 anonim ***** válasza:
21%

Off: bírom, hogy a kérdésre konkrétan senki nem válaszol érdembenn(bocsánat, én sem tudok). Viszont mindenki a kérdezőt savazza, butázza.

Ha kihànyja közben, akkor az egész értékelhetetlen lesz.

Nem mondom, hogy ideális eset másképp csinálni, de valahol megértem a kérdező problémáját.

Nekem pl. 3 évvel ezelőtt abból állt ez a vizsgálat, hogy vérvétel után meg kellett ennem egy zsemlét, és már nem emlékszem mennyi tejet, majd egy óra múlva ismét vért vettek, és ennyi.

A mostaninál már cukros lötty volt, és két óra múlva vettek vért (ugyanott csinálták).

A barátnőmnek máshol szintén cukros lötty, és három vérvétel volt (éhgyomri, majd egy és két óra múlva). Szóval ahàny hely, annyiféle képpen csinálják.

2014. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!