Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes vagyok vérvételen...

27 hetes vagyok vérvételen kiderül. Hogy vérszegény vagyok. Milyen természetes (máj, sóska, spetnőton) kívül esetleg gyümölcsökben vannak ezek a vitaminok amire szükségem lenne?

Figyelt kérdés
2008. aug. 12. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem céklát mondott a dokim. lehet kapni bio céklaleveket, vagy ha van gyümölcs centrifugád, akkor te magad is kifacsarhatod a levét. nekem annyira nem ízlett. föld szaga volt, pedig meg is hámoztam....sok sikert hozzá.
2008. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem nekem a védőnő a piros gyümiket mondta. Meggy,málna. más nem jut eszembe. :)
2008. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vérszegénység=vashiány. Nem? Akkor vörös hús, gabonák, gyökér- és zöldfőzelékfélék, tojás, aszalt gyümölcs, dió, mogyoró, szardínia, curry por. Könnyebben felszívódik, ha C-vitaminban gazdag táplálékkal együtt fogyasztod, teát pedig ne igyál az étkezéshez (csökkenti a felszívódást a benne lévő tannin), inkább narancslevet! (Az "okoskönyv" szerint. ;) ) Üdv: Andi
2008. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szeder, kékszőlő, feketeribizli. Nekem ezeket mondta a védőnő. 26 hetes kismama
2008. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A vérszegénység nem egyelő a vashiánnyal. A vasra valóban szükség van az egészséges vörösvértestek termelődéséhez. A c-vitamin segíti a vas felszívódását. A feketeszeder mindkettőt bőven tartalmazza, és most van a szezonja:-)

2008. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2008. aug. 13. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!