Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Édesanyák, milyen érzés,...

Édesanyák, milyen érzés, amikor rátok jön a szülés? Pontosan milyen fájdalomnak kell elképzelni? Hasgörcs? Vagy mintha szurkálnák a hasatokat? És szülés alatt hol fáj pontosan?

Figyelt kérdés

2014. okt. 21. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Rátok jön a szülés!!:)) mint a sza..às!
2014. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen érzés? Rossz

Milyen fájdalmat kell elképzelni?eleinte kb. mensi szerü görcs voltmajd utána felhuztama térdem ameddig tudtam belekaptam a takaróba és kb 2-3 percig nem vettem levegőt míg volta fájás ( nem folyt el a magzatvíz, csak tágultam )


Szülés alatt mikor már elcsipik a magzatburkot erösödnek a fájások. Na amik voltak kisebb görcsök a szülés ( kitolási szak ) ahhoz képest semmi...Jön egy baromi erös görcs a hasadba ami kihat a hátadra is és deréknál szúr erőteljesen ( engem ez miatt kötöttek le mert fel akartam mindig ülni.. )


Az érzés mikor már 8 órája "szenvedtem" kb. MEGÖRÜLÖK HA 5 PERC múlva se jön ki..mert annyira fájt már..



De ennek ellenére lesz még gyerekem!!! :)

Mert megéri!! És nem kell félni sem...Tudom így olvasva rémisztő.. Minden anyukának mások a fájdalmai vannak akiknek nem ilyen erős, vannak olyanok mint én, hogy már tényleg meg akar őrűlni annyira fáj. De kibirható!

2014. okt. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menzesz szerű görcs, az alhasban és a derék részben. Eleinte tűrhető, elviselhető, majd erősödik, a végén már üvölteni tudnál annyira fáj. Nehéz leírni, majd rájössz ha ott leszel. Nem lehet összetéveszteni semmivel.
2014. okt. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak a derekamban éreztem, a hasamban egyáltalán nem, valahogy úgy helyezkedett a gyerek. Az elején még elviselhető, erősebb derékfájás, ami eltart úgy fél percig, aztán szép lassan elmúlik. Pár perc múlva ismétlés. Ahogy halad előre a dolog, úgy lesz egyre fájdalmasabb, egyre gyakoribb. A végén gyakorlatilag egyfolytában fáj, néhány másodpercnyi szünet van két fájás között, olyan érzés volt, mintha szét akarna szakadni a derekam. Aztán jöttek a tolófájások, ami szerintem maga a megváltás. Én ott már semmit se éreztem, csak a babát.

Ez így talán ijesztően hangzik elsőre, de ki lehet bírni. A gyerekért megéri.

2014. okt. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én konkrétan a méhemet éreztem. Nem sugárzott sehová.

Egyébként hasonló az emésztési gondoknál előforduló görcshöz, csak sokkal erősebb fájdalom. Szerintem a bélcsavarodás is ilyen érzés lehet.


A kitolás: gondolom azért, mert a végbél kénytelen préselődni, de teljesen olyan érzés volt, mint egy masszív székrekedés, aminél erőlködni kell, de nagyon. Ott fájdalmat már nem éreztem, csak nagyon erős késztetést a nyomásra.

2014. okt. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!