Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnövellheti e a Down kór...

Megnövellheti e a Down kór kockázatát, hogyha az apa a fogantatás előtt visszamenően évekre erős dohányos?

Figyelt kérdés
Vagy az anya......

2014. okt. 26. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem
2014. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sok mindent megnövelhet...


Amúgy a Down-kór vizsgálatakor ezeket veszik figyelembe:

"A speciális számítógépes értékelőprogram (Astraia) segítségével az anyai életkor, a mért biokémiai eredmények (PAPP-A, ß-hCG), a magzati tarkóredő (NT-nuchalis translucencia) vastagsága és egyéb adatok (testsúly, dohányzás, IVF stb.) alapján határozzuk meg a Down-kór és egyéb kromoszóma-rendellenességek kockázatát."

[link]

Tehát a dohányzást is figyelembe veszik, gondolom azért, mert valamilyen módon köze lehet a betegséghez (persze főleg az anya révén figyelik, de hát az apa adja a "fél" gyereket...).

2014. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt nem. Koraszülés kockázata nő (a dohányos anyánál).

A Down kockázata az anya életkorával nő.

25év alatt 1:1500 ; 33évesen 1:570

[link]

2014. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Olvasd már el a kérdést, azt én is tudom hogy a terhesség alatti dohányzás koraszülést okoz, de nem ez a kérdés....
2014. okt. 26. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Értem. A válasz NEM
2014. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Te meg gondolkodj már... ez egy genetikai betegség, sok rossz dolog okozója lehet a dohányzás, de down kórt nem okoz...
2014. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Muszáj offolnom, akkor pontosan mi okozza, mert ha betegség akkor Csak kell hogy legyen valami miatt, azt tudom hogy a 21-es triszoma duplázódik meg, de mi miatt akkor pontosan?
2014. okt. 26. 21:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ezt tudnák, akkor már réges-rég kezelhető volna ez a genetikai rendellenesség.
2014. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2014. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Genetikai betegsèg..nem tűdőràk az egy olyan betegsèg ami cigitől lehet pl.de olyannak is van aki soha nem cigizett,az is örökölhető is!a magzati genetikai elvàltozàsok nem külső hatàs következmènyei,ezèrt is van,h sok beteg embrió elhal pàr hetesen,mert èletkèptelen lenne! Nincs mód kivèdeni a genetikai rendelkenessègeket!ezèrt nem kell öregen szülni mert nagyobb a kockàzat ès ezèrt kell ultrahangra ès tesztre menni ez a megoldàs!!!
2014. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!