Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék olyankor, amikor...

Mit tehetnék olyankor, amikor rosszul leszek, mert hirtelen felmegy a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Múlt héten már szóltam a védőnőnek, hogy 4x lettem rosszul december óta.Azt mondta, valószínűleg a vérnyomás a ludas.Ma megint rosszul lettem, megmértem, 155/90, 110 a pulzus.Nekem ez már magas, mert terhesség előtt mindig 90-110 között volt, soha nem volt ingadozás, vagy probléma vele.De semmit nem tud tenni a védőnő, mert amikor megméri, mindig 120-130 között van,és az ugye még nem olyan magas.Azt mondta igyak több folyadékot.

De mit tehetnék ilyenkor, azonkívül, hogy leülök, vagy lefekszem?Aki tud, kérem adjon tanácsot!Köszönöm!33 km


2010. jan. 25. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem orvossal beszéld meg,nehogy toxémia legyen.nekem is így kezdődött,először csak néha volt magas,aztán állandóan.gyógyszert kellett szednem rá,amit még most is szedek,pedig már 8 hetes a fiam.és a vérnyomás miatt kellett hamarabb szülnöm.
2010. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Nekem szikralátással és szédüléssel kezdődött kb.20hetes babás lehettem. A védőnöm csak az elmondásom alapján azonnal ügyeletre küldött, ahol ki is derült, hogy magas vérnyomás(volt vérvétel is). Azóta szedek gyógyszert. Ilyen a jó védőnő!

Amúgy a dokim minden alkalommal elmondja,hogy 150fölötti vérnyomásnál azonnal írány a kórház. Nem véletlenül.

2010. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mennék dokihoz, de tartok attól, hogy ugyanúgy, mire ott megmérik a vérnyomásom, lejjebb megy...

2010. jan. 26. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:
én 26 hetes vagyok,nekem is magas volt a vérnyomásom nekem napi fél Dopegytet irt fel a dokim
2010. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!