Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen leszokott a vernyomas...

Hirtelen leszokott a vernyomasom, mit lehet tenni? Nagyon aggodok.

Figyelt kérdés

Nagyon elkezdtem ma zsibbadni, szedulni, faradekonynak erzem magam. Azt hittem magas a vernyomasom, de lemertuk, es alacsony, 105/80, a pulzus 84. Eddig a terhessegem alatt soha nem volt baj a vernyomasommal, mindig tokeletes volt, most pedig megzizzent. Olyan furcsan is erzem magam. Zsibbad a nyakam, a karom, labam, szedulok, furcsan latok, almos vagyok, kicsit remegek is, es ami megjobban aggaszt, hogy nem erzem a Babamat!!! Eddig nagyon aktiv volt, este pedig elcsendesult, azota alig ereztem 5-6szor, akkor is gyengen. Felek, nehogy valami baj legyen.

Tapasztalt mar mas is ilyet? Mi ilyenkor a teendo? Lehet valami baja a Babamnak? Meg vagyok nagyon ijedve...

24 hetes kismami vagyok, 20 eves, 165 magas, 60kgal kezdtem, most kb 65-66 vagyok. Nagyon meleg volt itt nalunk eddig, most pedig nagyon lehult a levego, lehet az zavart meg ennyire? Ketsegbe vagyok esve :(


2010. aug. 18. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze! A vérnyomást a frontok is nagyon tudják befolyásolni. Igyál sokat, még egy kávé is belefér! Próbálj mozogni, ha tudsz! Egy kis fejkörzés, karkörzés, a lábak megmozgatása is segíteni szokott. A babád is érezheti a frontot, ezért mozoghat kevesebbet, de a te alacsony vérnyomásod is hathat rá. Ha mozog, még ha keveset is, nem kell aggódni, lehet, hogy csak alszik vagy az eddigi hancúrozást piheni ki. Ők se tudnak állandóan azonos intenzitással mozogni, néha nekik is kell egy kis pihenő, azután újra ki akarja majd rúgni a "ház" oldalát :)
2010. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia,ne aggódj, ez a jobbik véglet..említsd meg orvosnak, védőnőnek, ők majd tudják mit kell tenned..de figyelj..inkább alacsony legyen mint magas..nekem terhességi magas vérnyomásom volt..emiatt is indították meg a szülést..mert már fehérje és aceton is került a vizeletbe..tehát ha magas az a baj..az alacsonyra egy két kávé és már jobb is..
2010. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!