Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gravida mellett szedtek még...

Gravida mellett szedtek még valamit?

Figyelt kérdés
Mg, c vit? D vitamin?
2014. okt. 28. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezeket és halolaj kapszulát.
2014. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Koraterhességben és terhesség előtt még folsavat.
2014. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gravidát nem. Szedek helyette naponta

2-4000 IU D-vitamint

3 magneB6-ot

DM sajátmárkás (das gesunde plus) folsav+B vitamin komplexet

Halolaj kapszulát (omega3 miatt)

1000 mg C-vitamint (pár napja elfogyott, de még talán akciós a Biotechnél)

500 mg kalciumot

+ 1 szem B6-ot, hogy ez a maréknyi 'cukorka' még jobban felszívódjon.


Előtte és az elején szedtem még testépítő multivitamint, de már elfogyott. Lehet, nem is veszek egy darabig újat.

2014. okt. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mg,Ca+D3, halolaj, meg 2-3 naponta 1000 mg C vitamin

Mondjuk én nem mindig Garvidát szedek, váltogatom a Hipp Natallal.

Lehet egy picit túlzásba esek, de mivel a védőnő semmit nem mond én próbálok utána olvasni mi kell a babának ....

2014. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta az orvos semmit ne szedjek mellé. De én alapban szedek 2-4000D3-at. ez meg csak 400-at tartalmaz. Már itt meginogtam. Magnézium nekem kell, mert elég feszült vagyok. Erre is azt mondta nem kell.

Halolaj mire jó? Folsavat vegyek még mellé?

2014. okt. 28. 09:12
 6/12 anonim ***** válasza:
A halolaj az idegrendszeri fejlödést segíti elő. Szerintem a Gravidában van elég folsav. Mg meg kell, ha mondja a doki, hanem ...
2014. okt. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szeditke33 válasza:
0%

Na pont ezért születnek 4-5kg-os gyerekek...

Én sajnos semmi zöldséget nem eszek, sose szerettem, csak kisbabának. Azóta szinte semmit. Nekem, pedig aztán tényleg 0 vitamin, csak magneb6-ot mondott a doki a gravida mellé. Első terhességemnél is ezt szedtem.

Azt is csak a méhszalag nyúlás miatt...

Második babámat várom, az első kislányom 3680, és 52cm apgar 10-10-el született.... Teljesen normális méretek.

Minek szedsz össze vissza mindent? Felesleges de te tudod...

2014. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az első gyerekem alig volt két és fél kiló volt, időre. Én alapban szedem a C , D és Mg-t. nem terhesen. Most azért kérdeztem, hogy leálljak e belük vagy se.
2014. okt. 28. 09:43
 9/12 anonim ***** válasza:

én a gravidát letettem, mert a magnézium+kalcium+D vitamint pótolnom kellett egyébként is.

A Bvitaminokban is gyenge szerintem, azt is külön szedtem, a folsavat az orvosom előírta napi 2x 3mg-ot az első 3 hónapra, a gravidának így semmi értelme nem volt, mert a többi vitamint stb. az ételekből is megkaptam. Úgyhogy én lecseréltem csak arra, amit nekem egyénlileg kellett szednem. JA, halolajat is szedtem én is.

2014. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szeditke33 válasza:
Ja értem, hát akkor megértem... Én is szedem alapból a magneb6-ot, csak most a gravidát is... Hát ezt inkább orvostól kéne megkérdezned, mert némelyik kismama betegesen szedi ezt a sok vitaminnak nevezett bogyót.
2014. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!