Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz lett a 16 heti vérvizsgá...

Rossz lett a 16 heti vérvizsgálatom eredménye. Magzatviz vizsgálatra kellene mennem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, és borzasztóan érzem magam. 2 egészséges gyerek után nem számitottam erre. Viszont ha ne adj Isten nem lenne jó az az eredmény se, én nem tudom, hogy mit tennék, megölni képtelen volnék, mivel már elvesztettem pár babát.

Az AFP jó, 22.30, a másik nem free beta hcg: 40,11, estriol 1:137

Ja , 32 éves vagyok.

Mit tegyek? Kérlek segitsetek?


2010. jan. 26. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Leírnád MOM-ban is az értékeket,ert így nem tudom, hpgy ez magas vagy alacsony-e? A doki mit mondott? Ő javasolta a magzatvíz vizsgálatot? Hány éves vagy?
2010. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja, bocs most látom, h 32 éves vagy. Sztem , nem vészes a korod miatt, de ha nagyon parázol és nagyon rossz az érték, és genetikus javasolja a vizsgálatot, inkább csináltasd meg és megnyugszol, laz AFP legtöbbször téved.
2010. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Figyu ne izgulj. Nekem is rossz lett a vereredmenyem. Igaz nem ennyire, nekem 1:298hoz lett, vagyis hatareset volt de nekem is javasoltak a magzatviz vizsgalatot. az ultrahangos azt mondta h nem lettem okosabb a vervizsgalat eredmenyevel a riziko akkora mint mielott besetaltam volna az ajton, vagyis a koromra vetitett riziko fajtor, es a vervizsgalat nem szurt ki semmit. az orvosommal valo koznultalas utan, mivel az UH eredmenyek, babo mertei normalisak voltak, en ugy dontottem h nem megyek magzatviz vizsgalatra. Nekem elso babom es feltem h elvesztem, es 34 eves voltam. az orvos javallatara elvegeztunk a 19ik heten meg egy UH-t (ezek alaposabbak, speci szakrendelesen), ahol megmertek a mereteket es normalisan fejlodott a babo. Es lam teljesen egeszseges kislanyom szuletett aki 5.5 honapos mar gugyog, nevet es ep kuszasi technikait gyakorolja.

egy masik ismerosom o megcsinaltatta a magzatviz vizsgalatot es semmi rosszat nem mutatott mar azota neki is egeszsges babo suzletett.

Sok szerencset nektek

2010. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2010. jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is hasonló lett az eredményem. Megcsináltattam a magzatvíz vizsgálatot, nyugodtabbnak éreztem magam tőle. Szerencsére az jó lett. Ajánlott megcsinálni, mert 99%-ban kiszűri ha baj van. Utánna van még UH is. Hogy jobban megnyugodj érdemes elmenni 4d-re is ahol jobban látszik minden.

A vizsgálat előtt megbeszéltük a párommal, ha nem lesz jó az eredmény akkor nem tartjuk meg. Ha tényleg betegen születne meg akkor jobb annak a picinek, ha nem születi meg. De erre ne is gondolj!

Nyugodj meg-bár könnyű mondani. SOk kitartást és remélem semmi gond nem lesz.

Ja, egyébként azóta már 10hónapos a lányom.

2010. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A legfontosabb szerintem az, hogy ne pánikolj be.

Én most vagyok a 2. héten, első babával, 32 évesen. Nekem a kombinált teszt negatví lett, az Uh-k jók, viszont a 16 hetes AFP-m veszettül alacsony, csak 0,47 MoM.

Engem is küldtek genetikára, jövő héten megyek a SOTE-ra. Ha az ottani alapos UH nem mutat ki rendellenességet, akkor én nem fogom megcsináltatni a magzatvízvételt. Félteném a babát :(

De sok kismamát megnyugtat a magzatvízvétel negatív eredménye... ezt mindenkinek magának kell eldönteni. És nem azért, mert nem érdekel minket pl a Te eredményed vagy félelmed, hanem mert a végső döntés úgyis a Tiéd.


Tehát én azt tudom javasolni a saját példámból, hogy magzatvíz vétel előtt a genetikán felajánlanak egy alapos UH-t. Ha ott nem találnak bajt, akkor én a Te helyedben nem végeztetném el a vizsgálatot.


Nagyon drukkolok Neked!!! És írd meg a döntésedet majd.

2010. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocsánat, nem a 2. hanem a 20. héten vagyok :)
2010. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én voltam magzatvízvételen (29 évesen), és nem bántam meg. A genetikai tanácsadáson elmondták, hogy vannak olyan rendellenességek, amiket nem lehet ultrahangon észrevenni.A szúrás után akkor áll fenn a vetélés minimális kockázata,nem pihen az ember. Én két hétig szigorúan feküdtem és utána is kíméltem magam, és nem lett semmi gond. Viszont az eredmény jó lett, és utána nyugodtan vártam a babánkat, aki makk egészségesen született és azóta is jól van.

Nehéz volt dönteni, megértelek.De tényleg fontos, hogy ne ess kétségbe, csak a jóra gondolj!

Minden jót Nektek!

2010. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos momban nem tudom az eredményeket. A dokim annyit mondott, hogy 1 a 137-hez ,hogy beteg legyen a babám.

free beta hcg a magas.

Nem tudom mi lesz, párom még nem tudja, este jön haza, akkor mondom meg neki, csütörtökig kell döntenünk, ha igen akkor hét elején meg is csinálják.

2010. jan. 26. 17:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a betegség kockázata 1 a 23-hoz volt, de egészséges babám született!

Ne aggódj!

2010. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!