Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozat, hogyan...

Apasági nyilatkozat, hogyan működik?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok és párommal ma megyünk apaságit elintézni.

Máshova vagyok bejelentve mint ahol élek, családi okok miatt.

Ahol élek az nincs a lakcímkártyámon feltüntetve.

Így is elmehetünk a polg. hivatalba ezt elintézni, vagy mindenképpen oda kell mennünk ahova én vagyok bejelentve?

Vagy itt is jó ahol élünk?

Páromnak itt van bejelentett lakcíme és itt is lakik ahova mennénk.


Előre is köszönöm!


2014. nov. 3. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Az apasági nyilatkozatnak nincsen köze a lakhelyhez. Oda mehetsz megcsináltani, ahova szeretnél.
2014. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De jó :) köszönöm szépen a választ
2014. nov. 3. 12:09
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem igaz.Van köze.


[link]


itt van az igénylés pontban,hogy az anya lakóhelye szerinti önkörmányzathoz kell bemenni.

2014. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlen. Nekem két gyermekem apasági nyilatkozatát is annak a városnak az anyakönyvvezetőjénél intéztük, ahol élünk, de egyikünknek sem volt se bejelentett lakhelye, se tartózkodási helye.
2014. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
De nem az van hogy nem lehet 30 napnál régebbi a nyilatkozat mikor szülésnél leadod?
2014. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi július elején csináltattuk meg nem a lakhelyünk szerinti anyakönyvvezetőnél, és szeptember végén született. Nekünk egyszerűbb volt a munkahelyünk szerinti településen elintézni, mint ezért külön szabit kivenni. A fogamzás kezdetétől bármikor tehető. (előtte is, csak talán valami külön szabályok figyelembe vételével)


Házasodni sem csak a lakhely szerinti anyakönyvvezető előtt lehet!

2014. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma sikeresen aláírtuk a papírokat és igazatok volt, mindegy hova vagyunk bejelentve, és a papír mindegy mennyi ideje készült ezt a nyilatkozatot nem lehet vissza csinálni, akinél voltunk anyakönyvezető mondta :)
2014. nov. 3. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!