Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32-3-4 hetes kismamák hogy...

32-3-4 hetes kismamák hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

van néhány dolog ami aggaszt egy kicsit, mert a dokimnak nem tetszik. .

A kislányom poci mérete kb a 15.hettol mindig egy héttel kisebb mint a feje meg a labacskaja. . Sztem genetikailag lehet ilyen mert mindenki nagyon vékony a családban, plusz az ebből eredő sulybecslese. . 32+5naposan 2075 grnak mérte, ami szerinte kicsi és kicsit hizlaljam fel.. Megnéztem minden lehetséges merettablazatot ahol mindenhol kb ennyit írtak róla, vagy kevesebbet. . Nem értem miért kell rám hozni a frászt. .

A harmadik ami zavarja, hogy eddig 5kgt hiztam összesen. .

Ti hogy vagytok?


2014. nov. 6. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! 32 hetesen a babám becsült súlya 1500g volt.Erre a dokim azt mondta,h nem kell aggódnom,nincs semmi baj,kb 3kilós babára számithatunk,de még az is meglehet h attól is több lesz,csak étkezzek egészségesen és vastablettát kell innom.Még azt is hozzáfüzte h legalább könnyebb szülésem lesz,és kint majd szépen összeszedi magàt.Akkor tartottam 6,5kg-nál,ugy h egyszer sem voltam rosszul,nem hánytam.Jó étvágyam van,de megválogatom mit eszem meg.Ne aggódj az 5 kiló sem kevés,ha nem éhezteted magad,ha meg picit többel kezdted akkor pláne nem kevés.

34+3 hetes kismama

2014. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából nem tudom mi a kérdés,de azért válaszolok:)

Az én babám 32 hetesen 1740gramm volt! Hozzá teszem 1 héttel kisebb..A fogantatás és a ciklusaim miatt.. A doki nem mondott semmi rosszat:) Másik...... Bár én is 5 kg-ot híztam volna eddig:) Ezen ne bánkódj hanem örülj neki,ezt tök jó sztem:) Ha jól tudom azoknál akiken van felesleg azok eleve kevesebbet is híznak! Én már felszedtem 10kg-ot..:( De jó lenne ha én is 5nél tartanék mint te:)

Nem kell aggódni, amíg te is és a baba is jól vagytok addig nincs gond! Gondolom rendszeresen jársz vizsgálatokra?! Ha nagy gond lenne már szóltak volna!

Jah hozzá teszem.... Az én babám pocakja meg jó nagy,ezt meg is jegyezték és a fejecskéje meg kicsike:D

Nem aggódom emiatt... Minden baba másképp fejlődik.. Nem véletlen, hogy valaki ugyanannyi időre szül egy 4kg-os babát más meg csak 2és fél kg-osat!! Genetika....."legtöbb esetben"

Csak fel a fejjel... :)


üdv 34+4 hetes km

2014. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a 31+5 naposan 1643 gramm volt a babánk és a doki azt mondta hogy a lábai kicsit kisebbek de nem kell aggódni szó szerint azt mondta mosolyogva hogy nem lesz magas baba. Ekkor tartottam 6 kg-nál ami miatt nagyon megdícsért. Szerinte minél kevesebb a hízás annál jobb pl. koraszülés elkerülése cukorbetegség stb. Most a 36. héten a kis bucija kisebb valamivel a súlya 2850 gramm. Azt mondta a doki hogy a súlya és a comcsontja alapján inkább 37. hétnek megfelelő a baba. A fejecskéjére is azt mondták, hogy nem baj ha kisebb. Ne idegeskedj ha baj lenne úgy is mondták volna. Boldog babavárást. 36+6 km
2014. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámnak 32+2 naposan 2160 g- ra becsülték a súlyát. Nekem egy picit soknak tűnik de a védőnő szerint pont jó!

Eddig 8-kg-ot híztam, viszont ebből az utóbbi három hétben fogytam fél kilót ugyanis olyan szinten nem tudok enni hogy szinte csak csipegetek mert nagyon fent van a méhem és pici ételtől is borzalmas légszomjam lesz! :(

2014. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne aggasszon :) az én babámnak is kisebb a haskörfogata, de még a feje is picit. Ez tényleg csak genetika :) itt magyarországon nagyon hülyén nézik a méreteket, mert úgy adják meg, hány hetesnek felel meg. Amerikában meg úgy van, hogy van egy tól-ig érték, amik között normális az adott héten. A baba lábszára például 50 percentilis érték, szóval pont egy átlagos méret, a haskörfogat meg pl. 25 percentilis, azaz az ilyen korú egészséges babák 75%-ának nagyobb a haskörfogata, 25-nek meg kisebb. Mivel két hét eltérést mondanak normálisnak, gondolom a ti babátok valahogy így lehet. :) nincs ezen mit aggódni :D a súly meg max akkor lenne baj, ha alapból is túl soványnak számítottál
2014. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A pocija egy hettel szokott kisebb lenni, összesítve az értékek alapján pedig vagy pont megegyezik az adott héttel és nappal, vagy 2-3 nappal kisebb. Szerintem ez elfogadható :)

2014. nov. 6. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!