Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes kismami vagyok....

10 hetes kismami vagyok. Terhességi vészes hányással voltam kórházban karácsonykor! Aki hasonlóképpen járt hogy vészelte át, mikorra múlt el ha egyáltalán elmúlt?

Figyelt kérdés

Epés diétát javasolt most a doki. Már sokkal jobb de még mindig vannak rossz napjaim.

A másik kérdésem: világ életemben rosszul voltam a vérvételnél (a vérnyomásom is alacsony) erre esetleg valami trükk hogy ne keljen egy félórát a laborban feküdni!


2010. jan. 27. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A második kérdésre válasz:


Mindig kérdezz rá, hogy éhgymorra kell-e menni, vagy sem. A legtöb vérvételre nem kell éhgyomorra menni. Inni viszont az éhgyomri előtt is lehet. sőt, kell is. Igyál előtte nagyon sok vizet, úgy magasabb lesz a vérnyomásod, telítettebbek az ereid, és könnyebb is lesz megtalálni őket. és végül: kérd meg, hogy fekhes,s miközben leveszik, majd utána is maradj fekve egy ideig, mondjuk 10 percig. Vérvétel után pedig azonnal igyál cukros folyadékot, pl teát, éhgyomri vérvétel utn pedig egyél is minél hamarabb.

2010. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is fóbiám van a vérvételtől. Mindig elkísér valaki, mindig fekve veszik le a vért (előre kell szólni a nővéreknek, hogy nem bírod a vérvételt), és mindig rosszul leszek. Ez ellen nem tudok mit tenni, szerintem nem lehet megszokni.

Én úgy oldottam meg a 2. vérvételt, hogy megkértem a nővért, hadd tegyem fel az mp3 lejátszómat, amiben a kedvenc zeném szólt. És ez elvonta a figyelmemet. Levették 1 perc alatt az 5 kémcső vért. Most is rosszul lettem, de nem annyira, mint előzőleg. A nővérek is azon vannak, hogy minél hamarabb túl legyen az ember a vérvételen, szerintem ezt az mp3-módszert mindenhol meg lehet beszélni :)


A terhességi vészes hányásban nem tudok segíteni. Nekem is mondta az orvos az elején, hogy lehet kórház lesz, mert nem tudtam sem enni, sem inni, még a gyógyszerek is kijöttek. De nálam valahogyan magától elmúlt. A sok folyadék fontos.

2010. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

nekem nem volt ennyire komoly, de egy hónapon keresztül én is mindennap hánytam, volt hogy többször is.

ki kellett várnom, amíg elmúlik!

de az már nagyon jó volt ám!

türelem.

sajnos a vérvételekre éhgyomorral kell menni, legalábbis nekem mindig ezt mondták!

próbáld meggyőzni magad, hogy nem leszel rosszul, próbálj közben fecsegni a nővérrel, aki veszi a vért, kérd meg, hogy terelje el a figyelmed, vagy kérj meg valakit, hogy kísérjen el!pl.barátnő, stb.

kitartás!!!

:)

21 hetes km

2010. jan. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!