Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beágyazódástól számított 11....

Beágyazódástól számított 11. napon mekkora a pocaklakó?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag még semekkora.


A petezsák általában az ötödik hét körül már látható. Az orvos kiszámolja a terhesség korát, és ettől kezdve ezt használja. Ez ilyenkor kb. azt jelenti, hogy öt hetes terhes vagy, vagyis öt hét telt el az utolsó menstruáció első napja óta. A baba azonban természetesen nincs ennyi, hiszen kb. két héttel később foganhatott, tehát három hetes.

Az ötödik hét után általában egy mm az átlagos növekedés naponta a korai hetekben.

2014. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor lehet kéne várnom még 1 hetet hogy orvoshoz menjek? vagy nem árt most sem megnézetni? mit látna ilyenkor az orvos?
2014. nov. 10. 10:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmit. Az ötödik héttől mehetsz*, de ha rám hallgatsz, vársz a hatodik-hetedik hétig, akkor már szívhang is lesz.


* Gyakorlatilag persze bármikor mehetsz, amikor csak akarsz, de beágyazódástól számított 11. napon semmit nem fog látni.

2014. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan várj még 2 hetet. Addigra már a végtagjai is láthatóak lesznek az ultrahangon és szívhangja is lesz. Teljesen felesleges rohanni és elsietni az első vizsgálatot, ultrahangot.
2014. nov. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az van hogy vagy holnap elmegyek vagy csak 26.án (akkor már 8 hetes lennék) tudok addig dolgozok folyamatosan.
2014. nov. 10. 11:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Az embrió fejlődése meglehetősen gyorsan zajlik, a megtermékenyülés utáni 22. napon már dobogni kezd a szív. Ebben az időszakban záródik a velőcső. ezt most találtam
2014. nov. 10. 11:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, mondhatunk itt bármit, ha te már eldöntötted. Menj el akkor.
2014. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ráérsz 26-án menni. Hova rohansz? Ha mist majd elmész és nem lát srmmit a diki akkor nem fogod végigparázni az időt 26ig hogy valami nincsen rendben mert a doki még az égvilágon nem látott semmit???

Tudod pontosan, hogy mikor volt az ovud? Nem csak olyan megérzés alapon...Na akkor számít a 22 nap egyéb esetben ha csak tippelsz nem hoznák rád a frászt, hogy nincs szívhang? (Pedig lehet hogy csak pár nappal később fogant).

Tudom nagyon nehéz várni, de nem érdemes rohanni. Terhes leszel még 8 hetesen is, nem maradsz le semmiről csak a sok felesleges paráról.

2014. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor (betöltött 4. hetesen, ahol most tartasz) még csak megvastagodott nyh-t lát a doki, esetleg benne felritkulást. 5. héten már látszik a petezsák egy gyűrű formájában. Utána én 8. héten voltam, akkor már biztosan van szívhang, nálam a CRL ekkor kb. 15-16 mm volt.
2014. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

5+6-nál voltam, de nem eddigre volt időpontom (sokkal később), csak vérezni kezdtem, ezért inkább elrohantam az orvoshoz. Szerencsére semmi baj nem volt, de a papíromon ennyi van: egy szabályos petezsák látható, 12 x 20 x 17 mm. Szikhólyag látható.

Nem volt még szívhang, nem volt még "pocaklakó".

Magadat paráztatod be, ha elmész, és semmi kézzelfoghatót nem kapsz.

2014. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!