Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell tgyás-t igényelni?...

Hogyan kell tgyás-t igényelni? Ha nem a munkáltatóm a tb kifizetőhely?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 09:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Hol tudok letölteni hozzá nyomtatványokat? Mert az oepnek a honlapján nem nagyon tudtam eligazodni, a nyomtatványokat meg nem nyitotta meg.

esetleg át tudná valaki küldeni?

2008. aug. 14. 09:35
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

itt mindint megtalálsz amire szükséged van!!

Remélem tudtam segíteni!

2008. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, meg kell keresned a lakhely szerint illetékes Egészségbiztosítási Pénztárt, Betegellátási Osztályt, ott kell leadnod az igényedet. A nyomtatványt le tudod tölteni a www.oep.hu -ról, ott tájékoztatnak arról, hogy mit kell hozzá okmányként csatolnod. Jó ügyintézést!
2008. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1nyomtatványt találtam összesen, de arra a babának aza adatait kell ráírnom, mást nem találtam. de a baba csak 2hét mulva fog megszületni.
2008. aug. 14. 09:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ennek az oldalnak az alján megtalálod a szükséges nyomtatványokat:

[link]

2008. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp a munkáltatón keresztül kell igényelned! Ha a baba születése előtt teszed, nem kell más csak a háziorvos igazolása a terhesállományba vételről, ezt kell a munkáltatódnál leadnod, meg írj két sort, h. szülési szabadságra mész. Az ő kötelessége továbbítani a mep felé a különböző igazolásokkal együtt mint pl. foglalkoztatói igazolás, tgyás igénylő lap, hiszen neki kell aláírnia, nem neked. Ha szülés után igényled, a kórházi zárójelentés kell, meg a szül.anyakönyvi kivonat másolatban szintén a munkáltatónak leadni. Ez azért fontos, mert a tgyás biztosításhoz kötött ellátás, tehát a munkáltatót nem lehet kihagyni.

Remélem segítettem!

36 hetes kismama

2008. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi van akkor ha a céged közben bezár? Mondjuk szülés előtt 1-2 hónappal mikor táppánzen vagy?
2010. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!