Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt érintkezés...

Terhesség alatt érintkezés macskával, toxoplasmosis veszély?

Figyelt kérdés

Szüleim kertes házban laknak, a kinti macskák bejárnak a szobába, és amíg nem tudtam erről a kockázatról, voltam náluk és macskáztam, az ölemben aludtak, stb. (A terhesség alatt eddig egyszer, az első trimeszterben, 2-3 órát voltam velük.) Ez elég lehet a toxoplasma fertőzéshez?

Csak bizonyos macskák fertőznek, vagy az embertől függ, hogy érzékeny-e rá, megfertőződik-e a macskáktól? (Pl lehet, hogy barátoknál lévő házicica nem fertőz, de a szüleimnél a kinti cicák igen?)



2014. nov. 11. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


Ez szerintem választ ad a kérdéseidre.

2014. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az első fél perc elég volt; remélem, a te problémáidat is ennyire veszik komolyan. Nagyon vicces volt, köszönöm.
2014. nov. 11. 13:28
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem mindig volt macskám, akik be is jártak, még sem kaptam el még a fertőzést. Most is van kettő, ők nem jöhetnek be, de kint megszeretgetem őket. Egészségesek, nem harapnak, karmolnak. Kezdetben én is féltem a fertőzéstől, de már másképp látom, ha megfelelő a higiénia, nem kell jobban félni tőle, mint bármely más kórokozótól. 25 hkm
2014. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz tőle semmi bajod, ne légy már előre paramami.
2014. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha már egyszer átestél a fertőzésen (mondjuk korábban), akkor már védett vagy, nem fogsz újra megfertőződni én úgy tudom.

Hányadik hétben vagy? Érdemes lenne egy szűrést kérned, ha még nem tetted.

Én is kértem az első vérvételnél a biztonság kedvéért, mert mindig cicánk volt anyuéknál (bár panelcicák voltak, nem jártak ki).

2014. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az eredményem: nem estem át a fertőzésen, tehát nem vagyok védett sem. Anyunál ugyan úgy cicázok, mert ha 15 év alatt nem kaptam el, most sem fogom, de az idegen cicákat nem simizem :)
2014. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsi korom óta vannak macskáim (tehát kb. 30 éve), és még nem estem át a fertőzésen.

Első babámmal 3x is kért az orvosom toxoplazma vizsgálatot, mindig negatív lett szerencsére.

Kérj te is vizsgálatot, de szerintem ha ügyelsz a higiéniára, nem lesz semmi baj.

2014. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kezdhetném azzal, hogy 12 macskánk volt, ma is van több, a környéken is bőven, és sose volt senkinek semmi baja, még terhesség idején sem, se utána mikor a macskák a gyerekekkel aludtak.

De persze nem zárja ki hogy te vagy más megfertőződjön, viszont ha ettől félsz akkor gyakorlatilag az utcára se menj, vagy legalábbis ne érintkezz soha semmivel, senkivel, mert nem csak macskától lehet elkapni, hanem bárhol bármitől szinte. A macska elég tiszta állat. Legkevésbé attól lehet elkapni.

A fertőző micsodák a bélben szaporodnak, a macskakakival jutnak el mindenhova. Nyilván a szüleid nem egy szemétdombon élnek, hanem ismerik a higiéniát, szóval szinte semmi esély rá hogy megfertőződj.

2014. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Most küldött el a védőnő, hogy kérjek vizsgálatot. 10. hétben járok. Mindenképpen megyek, és nem is "parázok", imádom az állatokat, dolgoztam már állatmenhelyen, szerintem elkaptam már mindent anno, amit lehetett. :)

Nem szándékozom továbbra se kerülni minden élőlényt, nem vagyok ennek a híve, de a szüleim etetnek oltatlan, kinti kóbor macskákat, akik bejárnak a házba is, nyilván nem örülnék, ha összeszednék tőlük valamit, ami árt a babának; nem panelcicáktól ijedtem meg.

2014. nov. 11. 13:46
 10/21 anonim ***** válasza:

főleg az ürülékük veszélyes, akár légúton is

(és oltott panelcicáknak is)

2014. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!