Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt érintkezés...

Terhesség alatt érintkezés macskával, toxoplasmosis veszély?

Figyelt kérdés

Szüleim kertes házban laknak, a kinti macskák bejárnak a szobába, és amíg nem tudtam erről a kockázatról, voltam náluk és macskáztam, az ölemben aludtak, stb. (A terhesség alatt eddig egyszer, az első trimeszterben, 2-3 órát voltam velük.) Ez elég lehet a toxoplasma fertőzéshez?

Csak bizonyos macskák fertőznek, vagy az embertől függ, hogy érzékeny-e rá, megfertőződik-e a macskáktól? (Pl lehet, hogy barátoknál lévő házicica nem fertőz, de a szüleimnél a kinti cicák igen?)



2014. nov. 11. 13:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#8 Nem kell ilyen hangnemben írni. Falun élnek, ha tudni akarod, a tyúksz*ros udvaron keresztül járnak be a macskák a házba. Nem tehetek róla, 10 éve elköltöztem, városban lakom, tartok háziállatot, tisztán, jó körülmények között, de ők nem. Ettől még a szüleim, és hazajárok látogatni őket. Bumm, talán szeméttelep. Biztos sok túl aggodalmas ember van, de én nem vagyok hülye, még csak 10 hetes vagyok, első terhesség és nem higiénikusak a körülmények ott, ezért tettem fel a kérdést.
2014. nov. 11. 13:54
 12/21 anonim ***** válasza:
szia. Én babakorom óta macskákkal vagyok körülvéve, és máig nem estem át rajta, pedig már 37 vagyok. most is van 3 macskám. A kis videó, amit az elején megosztottak veled, tényleg nem hülyeség. Nagyon szépen elmagyarázzák benne a toxoplazma fertőzés lényegét. Csak humort is vittek bele. Amúgy mosatlan gyümölcstől, kertben ültetéstől is elkaphatod. És ha meg is fertőződnél terhesség alatt, már akkor is kezelni tudják, és a babádnak nem lesz semmi baja :) Boldog babázást :)
2014. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Olvass utána a toxoplazmának mert nem csak fertőzött macskától lehet elkapni. Mosatlan gyümölcs, nyers ételek, virágföld, kertészkedés. Szóval csak a macskákat kerülni emiatt logikátlan lenne.


Másrészt, csak fertőzött macskától tudod elkapni. Ezt ugye nem lehet előre tudni. Én világ életemben macskákkal voltam körülvéve (sok olyan igazi utcamacska volt) és mégsem kaptam el soha. De még sok ilyen példa van, itt is írták sokan. De nem tudhatod, melyik macska fertőzött és melyik nem.


Harmadrészt pedig CSAK a terhesség korai szakaszánál veszélyes, miél előrébb vagy a terhességben, annál könnyebb. Ha pl a 32 héten megferfőződsz, akkor simán kapsz gyógyszert és ennyi.


Szóval olvass utána, tájékozódj jobban erről a betegségről.

2014. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Jól leoltottad az elsőt kedves kérdező! Ne sajnáld az a 10 percet az életedből, jót akart azzal a videóval! Humoros, de értelmes szöveg, jól elmagyarázza a dolgokat.
2014. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
Te tök sötét vagy! Miért fájt volna végig nézni a videót? ÉRTELMES és HASZNOS dolgokat mondanak el benne, MINDENt, amit tudnod kell róla.
2014. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ja, tök hasznosnak tűnt, amikor láttam, hogy agyonütik a videóban a macskát meg veszélyes hulladékként takarítják el. Ez nem humor, én nagyon szeretem a macskákat, nem fogok olyat végignézni, ami így kezdődik. Ha komoly a videó, akkor fűzzön hozzá olyan kommentárt, amiből kiderül, hogy az idétlen kezdet ellenére lesz benne hasznos infó is.

Ahhoz képest, hogy ti mennyire okosak vagytok, egyikőtök se válaszolt a feltett kérdésre konkrétan. (ld utolsó kérdés + mennyi érintkezés kell egy esetleges fertőzéshez)

Elég sokat olvastam róla, köszönöm a tanácsokat, de nincs kertem, meg szoktam mosni minden gyümölcsöt és zöldséget, nem járok homokozóban és nem fogyasztok nyers húst, szóval a többi tényező kiesik, ezért voltam kíváncsi a macskára. És ha elolvastátok volna a kommentemet, azt is tudnátok, hogy nem kerülni akarom a macskákat.

Bocs, ha az első terhességemnél aggódok még. Nyilván ti leszartátok. (A leoltó hangvételű kommentelőknek szól ez.)

2014. nov. 12. 10:51
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha megnézted volna a videót, megkaptad volna a választ. A fertőző macska ürülékével egyszeri érintkezéssel is megkaphatod. Ehhez nem szükséges a macskaszart taperolnod, elég ha a macska lábán, szőrén rajta van, te meg óvatlanul mosatlan kézzel a szádba nyúlsz pl... A videóban nem bántanak macskát, csak kifigurázzák benne azokat, akik úgy gondolják, hogy ha teherbe esnek, akkor a macskától azonnal meg kell szabadulni. Van ilyen videó a kutyák szívférgességéről is, mert azzal kapcsolatban is vannak ostoba emberek. Megjegyzem nem leoltani akarlak, és nem téged tartalak ostobának!!! Légy kicsit lazább :)
2014. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... azt kifelejtettem, hogy csak és kizárólag FERTŐZÖTT macska hordozza betegséget. Ez ritka viszonylag.
2014. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

-.-

"Ha komoly a videó, akkor fűzzön hozzá olyan kommentárt, amiből kiderül, hogy az idétlen kezdet ellenére lesz benne hasznos infó is." - Egészen pontosan 36 másodpercet kellene szentelned erre...

2014. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Abszolút megértem, hogy aggódás, én is biztos aggódnék első terhességem alatt - pedig elvileg mindent tudok róla (orvosi).

A fertőzött macskák ürülékével terjed, nyilván egyetlen kontakt is elég, hogy elkapd, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a babád is megbetegszik.

Azt tudom neked tanácsolni, hogy ellenorizd gyakran, ha aggódsz (nyilván küldeni is fognak, mert macskákkal kapcsolatba kerülsz). Ha esetleg megfertőződnél kapsz antibiotikumot és nem lesz baj. Ha a kisbaba a terhesség vegefele kapja meg nem is biztos hogy lesz baja, esetleg egy ideig ki lehet nála mutatni a fertőzést, de simán lehet jó állapotban, tünetek nelkul.


Próbálj nem sokat aggódni (az se tesz túl jót) és tesztre járj rendszeresen. Gratulálok a babahoz :)

2014. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!