Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jár-e valamilyen támogatás a...

Jár-e valamilyen támogatás a terhesség alatt a fizetésen kivül?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy valami állami támogatás vagy önkormányzati?köszönöm
2010. jan. 28. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Azért kellene támogatni, mert terhes vagy? Ezt nem értem...
2010. jan. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Támogasd magad,magadnak szülöd nem az államnak tartsd el a tied.
2010. jan. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak adójóváírás jár, de az is csak akkor, ha a harmadik, vagy többedik babát várod. Az összege gyermekenként 4.000 Ft. Más nem jár.
2010. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem jár..egyébként nem értem, milyen támogatásra számítottál??
2010. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem! A terhesség ideje ugyan olyan állapot, mint a nemterhes állapot, még táppénz szempontjából is, ha vesz.terhes vagy. Erre támogatás nem jár.

Max, itt pontosan nem tudom már, az SZJAban van a családi kedvezmény, amit már magzat után is lehet kérni, egy gyerek nem gyerek ebből a szempontból, most nem tudom megtartották e, és hány gyerek számít alapnak.

Csak a szülés és élő baba után járnak a tgyás(szülési szabadság idejére), gyed, gyes, családi. Mivel kiesünk a munkából a baba miatt, ezért vannak ezek a juttatások.

(Az anyasági halott magzat után is kaphatjuk, de azt is csak szülés után, 4igazolt terhesgondozás után, egyszer)


Off: kedves második, kéretik nem bunkóskodni, valószínű a kérdező nem az államnak szül, és nem a százhuszadik gyermekét várja. És honnan tudod, hogy milyen az anyagi helyzete, lehet mire terhes lesz, sz@rt be körülötte minden, és ezért kérdezi van e valami segítség. Válaszolni kéne, nem b@szogatni, ha nem tudsz értelmeset írni, akkor ne is írj.

2010. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Minden támogatás a baba születése után jár, ha igényeled. Gyes, gyed, tgyás, egyszeri anyasági tám., családi pótlék. Ill. van olyan önkormányzat, ahol szintén adnak egyszeri támogatást.

Esetleg ha elmész táppénztre, de az a fizetés helyett van.

De tényleg gázak az ilyen kérdések, én lassan szülök, de eszembe nem jutott volna "terhességi segély" kérdést feltenni.

2010. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt ilyen támogatás, illetve küélföldön most is van. Nagy-Britanniábanpl vitamipénznek hívják, ha jól tudom.


Mellesleg meg az államnak jól felfogott érdeke lenne, hoigy támogassa a gyerekszülést, ha nem akarja, hogy hamarosan összeomoljon az adózás, a nyugdíjrendszer és a TB. A gyerek a legjobb tőke, amibe be lehetne fektetni, és minden pénzt megérne. A gyerekszülő és gyereknevelő anyukák pedig a legfontosabb munkát végzik társadalmi szinten is - aztán meg lehet nézni, mennyire vannak ezért megbecsülve és megfizetve.

2010. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nem a megélhetési szülőkre gondolok.
2010. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, persze, igy van, de ebben az országban a gyerekeknek nincs szavazati joguk, ellentétben a nyugdíjasokkal és a megélhetési szülőkkel szemben:)
2010. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van ha albérletbe laksz illetve ha minden igaz a baba születése előtt a holmikra is van valami de ha bemész a családsegítőkhöz ők meg mondják hogy mire vagy jogosult és mire nem.nekem a védőnőm tanácsolta mivel mi albérletbe vagyunk.

20hetes km

2010. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!