Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP helyett van most...

Az AFP helyett van most valami más fajta vizsgálat?! Vagy csak a 2 genetikai uh. -al nézik hogy minden rendben van-e?!

Figyelt kérdés
Természetesen a TB által támogatott vizsgálatokra gondolok nem a magánra...

#AFP #genetikai uh.
2014. nov. 12. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Államilag csak a chorion biopszia, amnion finanszírozott. A legolcsóbb a kombinált teszt, de az is általában 9.000,- Ft körüli összeg. Nem tudok teljesen ingyenesről.
2014. nov. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem volt semmi az AFP helyett..

Én úgy tudom,hogy a genetikai UH-ok mind fizetősek. Én legalábbis mindegyikért fizettem. Jövőhéten megyek a 4.dikre és egyben az utolsóra 36 hetesen.

Elnézést,hogy érdemben a kérdésedre nem tudtam pontos választ adni!

2014. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A 12. meg a 16. héten nem genetikai uh.-ok vannak?!Persze nem olyan átfogóak mint a fizetősek de genetikai betegségeket szűrnek ezekkel,nem?!
2014. nov. 12. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:

A genetikai Uh kötelező vizsgálat nem kell érte fizetni csak, ha magánrendelésre mész vagy fizetős Uh-ra.

Van a kombinált teszt.

2014. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 16 héten nincs genetikai Uh. csak a 12 és 18-20 hét között.
2014. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

UH 12. és 16. héten nevezik genetikainak (kicsit fals módon, de már ez terjedt el), egyébként az összes többin is vehetnek észre genetikai rendellenességre utaló jeleket. Ezeket az UH vizsgálatokat a területileg illetékes rendelőben vagy kórházban ingyenesen kell elvégezni.

1. válaszoló voltam.

2014. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocs.. 18. hét. Amúgy az orvosod ha szükséges többször is beutalhat.
2014. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!