Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CTG-n magas szívfrekvencia....

CTG-n magas szívfrekvencia. Volt olyan akinek valami fertőzés miatt volt? Nekem semmi panaszom. Volt akinek panaszmentes volt a fertőzése? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a CTG-n, 150 volt a legalacsonyabb pulzus amit mértek. Ha mocorgott (és mocorgott szinte végig) akkor 180-s a volt a pulzusa. Csak az a baj, hogy rögtön az elején, ahogy fölcsatolták a tappancsokat nem éreztem mocorgást, és akkor is ilyen volt a pulzusa. Csak jövő héten kell visszamennem NST-re, az orvos nem aggódott.

#magas #mozgás #mocorgás #szívfrekvencia #NST. CTG #pulzus magzat
2014. nov. 13. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól tette, hogy nem aggódott. :) A babádnak valóban van egy nagyon enyhe tachycardiája, aminek számtalan és egy oka lehet, de egyik sem igazán aggasztó. A 150 és 180 között mozgó, acceláráló NST görbe abszolút reaktívnak fogadható el. Miért gondolsz panaszmentes fertőzésre? Magasabb volt a CRP-d, vagy csak olvastad, hogy lehet oka ennek?
2014. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :) Tulajdonképpen nem izgulok, ez a 4. NST-m volt már, eddig teljesen rendben volt minden. Még akár a cukrom is lehetett alacsony,mert a kórházba vezető kaptatót bizony meg kellett másznom, és viszonylag alacsony cukorral (4.8) indultam el itthonról és 45 perc-1óra busszal az út.


Olvastam csak a fertőzésről, mint lehetséges okról, de egy méhem belüli fertőzést talán anyuka is érezné :) Na meg azóta is mozog a kislányom rnndesen, és amíg mozog, nagy baj nem lehet.

2014. nov. 13. 10:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszi, a következő vizsgálaton minden rendben volt.
2014. nov. 20. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!