Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szalmonellás fertőzésben...

Szalmonellás fertőzésben minden esetben kijön az ÁNTSZ?

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiamnak 1 hete kezdődtek a tünetei, ma jött meg a székletminta eredménye, álmomban sem gondoltam volna, hogy szalmonellája van. Azok válaszait várom, akik átestek ezen a borzalmon. Még az érdekelne, hogy az ÁNTSZ miért is jön ki, mire kíváncsi. Mert én sajnos azt nem tudom megmondani nekik, hogy hol mikor és hogyan kaphatta.

2013. jún. 14. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az ANTSZ-es hölgy hozta az eredményt, fel sem hívott, hogy idejön. A konyhára kíváncsiak, hogy rendbe van-e tartva. Kérdezget, hogy mit evett a gyerek, hol ette. Kérdezte mi hol dolgozunk. Ha étellel dolgoztok, nem mehettek munkába egy ideig.
2013. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az unokaöcsém kórházba került vele 2 évesen, de nem jött ki az ÁNTSZ.
2013. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pár hónapja voltunk szalmonellával-rettentő rossz állapotban- kórházban 3 évesemmel. Nem jött ki senki, nem kérdezgettek, nem firtatták. Sőt én kérdezgettem, én voltam kiakadva, én próbáltam kideríteni, honnan a fenéből szedte össze és csak ő,a család többi tagja negatív volt.
2013. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Karácsonykor volt szalmonellás az akkor 3,5 éves fiam. Egy éjszakát töltöttünk csak kórházban, mert véres volt a széklete, de székletmintát a kutya nem kért tőlünk. Mi magunk vittük be karácsonykor a mintát, hogy ugyan mi baja lehet a gyereknek... Kiderült, hogy szalmonella, járkáltunk az ÁNTSZ-hez a székletmintával, de hozzánk senki nem jött ki.
2013. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ki fognak jönni. Múlt csütörtökön kezdődött, szerdán jutott eszébe, hogy küldjünk be mintát.....most meg itt kapkod, hogy neki jelenteni kell...Eddig nem volt érdekes???? Amúgy mi sem kaptuk el, pedig velem aludt éjjel-nappal. Meddig fertőzhet tudna valaki erre választ adni???
2013. jún. 14. 22:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozzank kijöttek anno. Megnézte a konyhát, furdoszobat, wct, aztán közölte, hogy felesleges mintát vennie, mer láthatóan tisztán van tartva minden. Végig kérdezte, hogy merre járt a gyerek, honnan szedhette össze. Bolcsode es itthon, ebből mindkettőt kizárta, mondván itthon tisztaság van, a bolcsiben meg nem jelentettek hasonló esetet. Naná hogy nem - igaz, a 18 fős csoportból hetekig hiányzott 10-12 gyerek, de nem számít. Szóval nem kell aggódni, nem lesz semmi gond.
2013. jún. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam székletében 7 hónapig volt kimutatható a szalmonella. 2 hetente küldtük a mintát. Amíg benne van a székletben addig fertőz. De csakis kizárólag széklettel fertőz, máshogy nem! Tehát ne aggódj, hogy elkapja valaki is, lényeg, hogy azonnal kézmosás nagydolog után és wc tisztítás. Semmi különösebb tennivaló nincs, de ezeket minden kaki után megcsináltam. Mármint a wc fertőtlenítést. Egyébként tünetmentes hordozó volt ekkor. Miután a kórházban helyrehozták, onnan minden rendben volt, rendes széklet, jókedv. De mégis benne volt a szalmonella. Szóval strandra nem mehettünk és oviba se egész addig míg negatív mintát nem vittünk.
2013. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként szalmonellát a legtisztább házból is összeszedhet. Egy fertőzött tojáshoz hozzányúl, sajnos hallottam már bolti bevizsgált fertőzött tojásról. Ismerősöm gyereke pl. a kutya szájába nyúlt onnan kapta el. Pedig ha valahol tisztaság van ott aztán el lehet ezt mondani. De egy idegen helyen lévő kilincsről is elkaphatja, pl fertőzött bácsi nem mos kaki után kezet, megfogja a kisbolt kilincsét, majd megfogja a kisfiad is, de ugye a kicsik mindig a szájukba nyúlkálnak, szóval elég ennyi a szalmonellához.Állítólag a bolti disznósajt és májas nagyon tudja terjeszteni ezt a vírust. Mondjunk akkor mindenkinek el kellene kapni. Nálunk senkinek nem volt tünete, de mégis vitt mindenki mintát, mert tünetmentes hordozó mindenféle tünet nélkül bárki lehet, amiről nem is tudunk.
2013. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Utolsó előtti hozzászólótól szeretném megkérdezni, hogy mivel hordozó volt a gyermek (olvastam most, ez akkor van, amikor a szervezetbe befészkeli magát, de alapvetően tünetmentes) ezt hogyan kezelték ki belőle???? Mi nem szedtünk rá antibiotikumot, sőt még a hasfogót, és ásványianyag pótlót is kihányta, talán nem kell attól tartanom, hordozóvá válik. De hálás lennék ha megírnád nekem. Köszönöm!

2013. jún. 16. 23:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Utolsó előtti-utolsó vagyok és a kórházas kisfiú anyukája. Nálunk kapott antibiotikumot, mert nagyon rossz állapotban került kórházba, már színtiszta vér volt amikor hasmenése volt, napjába 15-ször. Hányni nem hányt. 3 nap múlva jött meg az eredmény, hogy szalmonella melyik változata, így kapott újabb antibiotikumot, egy este és egy reggel, ez célzottan kapta. De ekkor már jól volt. Utána itthon kutya baja nem volt, de hordozó maradt nagyon sokáig. Hasfogót ilyenkor tilos adni, pont azért, hogy hamarabb ürüljön ki. Nálunk lehet azért nyúlt hosszúra, mert a kisfiam nagyon szorulásos fajta, heti kétszer kakil.

Hogy hordozó e mindig a székletvizsgálatból derül ki. Időnként vigyél kakit,orvostól kapott dobozban add fel. Előbb utóbb negatív lesz!

Egyébként hogy van a kisfiad?

2013. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!