Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hüvelygyulladás mennyire...

A hüvelygyulladás mennyire veszélyes terhesség alatt? Volt valakinek gombás vagy bakteriális fertőzése terhesen?

Figyelt kérdés

14+5 napos vagyok.

Azt gondolom gyulladásom van,mert terhességem előtt is sűrűn küzdöttem ezzel a problémával.

Mindig kezeltettem magam,de akkor is vissza jött.


Sárgás,kellemetlen szagú folyásom van és pisilésnél néha felnyíllal oldalra.

Kb. 1 hete van ez.

Azért nem voltam nőgyógyásznál még,mert előszőr azt hittem felfázás.

Kértem labor beutalót,de végül a vizeletemben nem találtak semmit.


Csak csütörtökön tudok nőgyógyászhoz menni.


Aggódom hogy nehogy valami baja legyen a babámnak.



2014. nov. 11. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég gyakori a terhesség alatt a hüvelyi fertőzés, a doki ír majd fel hüvelykúpot. Nekem is volt terhesség alatt, az a saját tapasztalatom, hogy ha kerültem a fehér lisztet, fehér cukrot, sokkal sokkal jobb lett a helyzet. Meg még a fertőzés szüntetése alatt és után vasald át a bugyidat. Ha kezelve van, semmi baja nem lesz a babának, de tényleg oda kell rá figyelni. Amit még nagyon ajánlok, nekem nagyon jó volt a tőzegáfonyalé (bár így elég drága) vagy kapszula. Én tavaly télen voltam kismama, sajnos kétszer is felfáztam (előtte életemben sose) és szedtem a tőzegáfonyát, nagyon jót tett!!
2014. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A gombás fertőzés veszélytelen, a bakteriális viszont vetélést is okozhat. Csütörtökig remélhetőleg nem lesz semmi baj, de akkor mindenképp menj el.

Mielőbbi jobbulást!

2014. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor gyengébb az immunrendszer, sokaknak van valami fertőzésük. Menj dokihoz azért.
2014. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenképpen megyek csütörtökön,remélem nem bakteriális lesz.

2014. nov. 11. 18:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Koraterhességben elég veszélyes tud lenni, meg később sem éppen kellemes. Nekem a 39. héten volt gyulladásom, antibigyót kaptam. Épp szülésre fogyott el, aminek kellett.
2014. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 AdriBp86 válasza:
Én azt tudom ajánlani, hogy a gyógyszertárakban vegyetek rózsamézet (háromszáz forint körül van). Átlátszó olajos folyadék, kis barna üvegben van. Egy vattakorongra szoktam tenni belőle és tisztálkodás után (akár naponta 2x 3x) átkenem magam lent hüvelynél és húgycsőnél is. Fertőtlenítő hatása van. Nekem beválik...sőt régebben állandó felfázásom volt és ennek a rendszeres használatával megszűnt. Szerintem megéri. Jó egészséget mindenkinek!
2014. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 AdriBp86 válasza:
Megelőzés céljából...ha már baj van fordulj orvoshoz!
2014. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszike.

Reggel megyek a dokihoz.

Mert sajnos már tünetek vannak.

Gondolom majd csinál tenyésztést és úgy ad rá valamit.

2014. nov. 12. 13:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem biztos, hogy tenyésztést csinál, de ad rá valamit. :)
2014. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vizsgált meg,de azt mondta váltsak vény nélkűl kapható Gynoxin lágy hüvelykapszulát.

A doki szerint jó lesz rá.

Aminek örülök hogy megnézte a babát ultrahangon és amikor rákérdeztem a lepény helyzetére,azt mondta jó helyen van,mellső falon :)

Azért 3 hét múlva a 18. heti genetikain mégegyszer rákérdezek.


Köszi a válaszokat mindenkinek.

2014. nov. 13. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!