Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudna erre valaki racionális...

Tudna erre valaki racionális magyarázatot? (Kólaivás)

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán iszom kólát, nem mintha nem szeretném, hanem mert nagyon egészségtelennek tartom ill. megtapasztaltam már egy-két negatív hatását, ezért sok évvel ezelőtt leszoktam róla. A terhességem javát is kibírtam nélküle, az elmúlt két hét óta viszont olyan szintem kívánom, hogy az már bosszantó. Van ennek valami logikus magyarázata? Illetve ártok vele a gyereknek, ha a terhesség vége felé néha nem bírok ellenállni?

36 hkm



2014. nov. 17. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem tudom miért kívánod. De én az egész terhességem alatt borzasztóan kívántam és mindennap ittam is egyszerűen nem tudtam megállni, pedig amúgy van akaraterőm. Teljesen egészségesen született a kislányunk és már 9 hónapos rosszcsont.
2014. nov. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja de persze nem litereket ittam meg naponta.
2014. nov. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha nagyon kívánod igyál! Én most szoptatom a 6 hónapos lányom, közben 5 hetes kismama vagyok,imádom a kólát és bizony én sem tudok elmenni mellette anélkül hogy ne igyak...
2014. nov. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer valahol azt olvastam, hogy a benne lévő foszforsav nagyban segíti az emésztést. És mivel a kismamák emésztése nem a legjobb, szerintem a szervezet tudja, hogy mi kell neki hogy működni tudjon. Még a gyerekorvos is ajánlotta, hogy ha fáj a hasa a gyereknek, igyon meg egy pohár kólát. Néha rám is rámtör a kólaihatnék, főleg ha olyasmit ettem előtte. (ez most cukrosként kegyetlen :) ) Ez a kóla dolog is olyan mint a bor és társai: kis mértékben orvosság, nagy mértékben méreg...

33 hkm

2014. nov. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tudok rá magyarázatot de én is kívánom a kólát. Eleinte mikor émelyegtem akkor azért kívántam nagyon mert elmúlt tőle, most meg az emésztésemnek olyan jót tesz, teljesen "feloldja" a dolgokat. Azért igyekszem visszafogni magam és általában csak hétvégén engedek a kísértésnek, 3-4 pohárral szoktam inni és nem hiszem hogy árt a babának. (31hkm)
2014. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még ajánlotta is a doki,mert hamar leesett a vércukrom,és a hányingerre is kitűnő volt,igyál nyugodtan,de arra figyelj,hogy kálciumot vigyél be a szervezetbe,nem ártasz vele,nyilván nem több litert fogsz naponta meginni
2014. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rajongok a kóláért, de terhesség alatt valahányszor megláttam, muszáj volt innom belőle. Nem tudom, miért van. Egy-egy pohár nem hiszem, hogy ártana, litereket inni belőle sosem egészséges.
2014. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kifejezetten az orvosom javasolta:)

Örültem is neki, mert nagyon szeretem a kólát!

Azt mondta, hogy jéghidegen,bubikat kikeverve a legjobb hányinger csillapító!

Tényleg jobb, mint a B6 :)


Nyugodtan igyál, nem lesz baj! :)

2014. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
en is rendszeresen iszok kolat. nem literszam. a szoptatas alatt is ittam modjaval.
2014. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 18. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!