Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Hogyan mondjam...

Mit csináljak? Hogyan mondjam el nekik és mikor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hetes terhes vagyok, 21 éves és végzős nappali tagozatos hallgató. Augusztusban volt az esküvőnk a férjem 22 éves, o 3 éve főállásban dolgozik. Nagyon szerettünk volna babát. De hat így hogy most teherbe estem elegge megijedtunk. Leginkabb a szüleim miatt felek. Tudom jól hogy neki az a fontos hogy az iskolát befejezzem es legyen minimum 1 évig munkahelyem. Hat ez n így jott ki :/ munkát ezerrel keresek úgy gondolom megtudom azt oldani de a szüleimnek hogy mondjam el? Es mikor? Hétvégén is találkozunk folyamatosan fáradt vagyok...gondoltam h karácsonykor mondjuk el nekik de nem tudom mi lesz, ettől felek a legjobban...27-en megyek orvoshoz.


Volt aki ilyen helyzetben volt? Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. nov. 18. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minél előbb mondjátok el, ne várjatok karácsonyig. Sok boldogságot!
2014. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni hogy külön élünk albérletbe, es most is dolgozok csak diákmunkat..

Első válaszoló köszönöm a válaszod!

2014. nov. 18. 13:59
 3/13 anonim ***** válasza:
SZerintem se várd meg a karácsonyt. Gratulálok
2014. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondd el senkinek 10-12 hetes korodig.
2014. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot Nektek! Egyszerűen csak közöld, már felnőttek vagytok, nincs ezzel semmi gond. Nálunk is pontosan így jött baba, de nem lett semmi problémánk az időzítésből és most nagyon boldogok vagyunk. :)
2014. nov. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Figyi, azt írod, hogy akartátok a babát. Akkor nem értem ezt a megjegyzést, hogy "hát ez így jött ki". Persze, hogy így jött ki, hiszen nyilván nem védekeztetek. Márpedig, ha így volt, akkor nagyon jól tudhattátok, hogy a baba bármikor összejöhet. Most már vállaljátok a felelősséget és mondjátok el minél előbb. Felesleges karácsonyig várni, hiszen ha a szülők annyira még nem örülnének, akkor az ünnepek rosszul is elsülhetnek. Ez meg gondolom senkinek sem hiányzik. Munkát keresned most már szerintem úgymond felesleges, hiszen, terhesen nem fognak kapkodni érted a munkáltatók, ami érthető. Persze nem muszáj elmondanod, de én mindig jobbnak látom az őszinteséget (én is egyből elmondtam, pedig még próbaidős voltam, szerencsére maradhattam.) Van, aki bírja a hazudozással, eltitkolással való stresszt, de én nem ezek közé tartozom. Ez csak egy megjegyzés volt :) Szerintem mondjátok el minél előbb a szülőknek, biztos vagyok benne, hogy nagy segítség lesz számotokra. Mi 1 hónapja közöltük a szülőkkel, hogy jön az unoka. Nálunk egyedül az én anyukám volt olyan, aki kb azzal jött , mint a te szüleid: "ráérek még, keressek jobb munkát, dolgozzak még pár évet", pedig én már 28 vagyok...szóval meglepődött, annak ellenére, hogy tudta, hogy babát tervezünk. Szóval nem is értem :) De aztán már nagyon várják a babát. Hidd el, nálatok sem lesz gond, csak nehéz elmondani,főleg, ha a szülő így áll hozzá, ahogy nálatok is. Boldog babavárást! :)
2014. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen es neked is gratulálok! A munka keresés nem úgy kell elképzelni hogy most álláskereső portálra küldöm a cv-et hanem a meglevő kapcsolatainkon keresztül...1-2 lehetőség mar most van :) tudjak hogy fiatalon szeretnek anya lenni, csak tudod a lelkemnek megis nehéz hiába nem "fuggok es tartozom" hozzájuk. Te hány hetesen mondtad el a szüleidnek?
2014. nov. 18. 15:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is indul a "babaprojekt" a hónapban :) Én is hasonlóan, mint te, fiatal anyuka szerettem volna lenni mindig is. Ezt már 16 éves koromban is tudtam, akkor nyilván még tisztában voltam vele, hogy nincs itt az ideje. Kivártam a megfelelő partnert is rá, akivel több mint 3 éve élünk együtt, most jutottunk el odáig, hogy mindketten várnánk a leendő babócát. Az én édesanyám is úgy tervezte hogy még dolgozni fogok 2-3 évet, majd ráérek utána, de mi most érezzük igazán alkalmasnak. Tudja, hogy tervben van a baba, de azt mondta felnőttek vagyunk, a mi döntésünk, ő pedig mellettem lesz. A te édesanyád is így áll majd hozzá, ne aggódj emiatt :) Főleg ha tudta is, hogy fiatal anyuka szeretnél lenni, szerintem nem titkolja maga elől sem, hogy bármikor megtörténhet az áldás :)
2014. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és 22 éves vagyok.
2014. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm szépen, hogy leírtad a te sztoridat :) tavaj mar kérdeztem őket hogy mi lenne ha..,de akkor mondtak h eskuvo stb stb...az eskuvo pipa de azt mondtak higy bármi lesz ok támogatnak csak jobban szeretnek ha úgy menne ahogy ok akarnak.... Nyelvizsga híján sajnos egy evet csúszok az iskolában Szval majd csak 2016 januárjában végeznek ettől id teljesen kívannak...ilyenek a szülők :/
2014. nov. 18. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!