Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek mégis terhes? (részlet...

Lehetek mégis terhes? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Október 31-én voltam együtt a barátommal, nov. 12-re vártam a menzeszt. Azóta késik, csináltam két tesztet (nov. 13. és nov. 18.) ezek negatív eredményt mutattak. Máskor is késett már sokat az elmúlt hónapokban, de mivel ennyit még sosem, ezért ma elrohantam nőgyógyászhoz is. PCOS-t diagnosztizált, szerinte csak emiatt késik. Az ultrahangon korai terhesség jelét nem látta (sem petezsákot, sem megvastagodott méhnyálkahártyát). Azt mondja, terhességet nem lát sem méhen belül, sem méhen kívül, de azért laborvizsgálatot is kért, de annak csak 1,5 hét múlva lesz eredménye. Addig megőrülök.

Igazából néhány napja érzem a szokásos menzesz előtti tüneteket, de már csak azért sem akar megjönni.


Szerintetek lehetek mégis terhes, vagy megnyugodhatok? Ugyanis a jelenlegi kapcsolatomban ez nem a legjobban jönne most :(



2014. nov. 19. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy terhes. PCOS-ed van.


Minden infó egy helyen, javaslom, mielőbb kezdj el vele foglalkozni, mert nem csak a baba miatt fontos!!


www.pcos.hu

2014. nov. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A labor a hormonsor miatt 1,5 hét.

A hcg-t ha lekérte, akkor az aznap délutánra megvan.

Abból egyértelmű lesz, hogy van-e terhesség.


Ha nem kért hcg szintet, akkor a terhesség miatt felesleges tűkön ülnöd csak a laborra várva.

2014. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mérj egy hőt hüvelyben és írd meg majd.
2014. nov. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Majdnem 3 héttel az aktus után már pozi lenne a teszt, nyugi, meg már az orvos is látna gyanújeleket, ahogy írtad is. Ne idegeskedj. Hőt meg egyszer fölösleges mérni, abból nem lehet semmire se következtetni, csak teljes hőgörbéből. Egy adat nem adat.
2014. nov. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megnyugodhatsz, biztos nem vagy terhes. Ha a teszt nem is mindig pontos, de a dokinak látni kellett volna valamit terhesség esetén. Mivel nem látott, kizárt, hogy terhes legyél, ne is aggódj tovább, mert akkor már csak azért sem fog megjönni, mert idegeskedsz.
2014. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

(Amúgy én is úgy tudom, hogy a hőmérőzésnek csak akkor van értelme, ha van mihez viszonyítani.)


Én is abban reménykedem, hogy a tesztek már mutatták volna, és hogy ő is látta volna az UH-n. Igazából mondta is, hogy nyugodjak meg, mert nem tartja valószínűnek, és szerinte 3 hét után már látna valamit.

A laborpapíron annyit láttam, hogy "Terhességi teszt", ez lett ugye bejelölve. De nem mondta, hogy ez hamarabb meglenne, mint a többi. Esetleg felhívom, bár szerintem a kérdéseimmel már tele van a hátizsákja :)


Azt megértettem és elfogadtam, hogy azért van össze-vissza a vérzés, mert rendszertelen a peteérés, vagy nincs is, és akkor ugye kimarad teljesen.

Az egyetlen, amit ő is furcsállt, hogy az UH-n úgy látja, volt most peteérés, de sem terhességet nem lát, sem meg nem jött. Csak ez az, ami idegesít... vagy amit nem értek.

Vagy lehet, hogy majd megjön, csak tényleg ennyit késik ezúttal? Mondjuk nagyon stresszes időszakban is vagyok, családi, anyagi problémák és a kapcsolatom miatt is. Talán rátett egy lapáttal.

Az oké, hogy eddig is rendetlen volt, de 27-36 napok között mozgott mindig. Ez már a 40. nap. De hallgatok rátok, és nem idegeskedem még többet.

2014. nov. 20. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Tényleg próbálj megnyugodni, akkor meg fog jönni. Nekem a 30-36 napos ciklusaim mellett egyszer volt egy 58 napos, mert én is stresszes időszakban voltam. Már épp a dokihoz készültem volna, amikor másnapra megjött. Előfordul az ilyesmi, terhes tuti nem vagy.
2014. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást, tényleg el tudtam kérni az eredményt előbb is.

HCG negatív, akkor ez most már tuti (?).

2014. nov. 21. 15:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy még mindig odarakod a mondat végére a kérdőjelet. Ez mostmár tuti *felkiáltójel* !

:)

2014. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
okt. 31-i együttlétből nov. közepi vérvételben a hcg negatív, akkor tuti nem vagy terhes, hacsak azóta nem voltatok együtt védekezés nélkül.
2014. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!